تماس
جلسه دموکاتالوگ
عضویت در خبرنامه

برنامه بارکد خوان کالا سیستم انبار داری - چاپ بارکد

برنامه بارکد خوان کالا سیستم انبار داری – چاپ بارکد

کسب اطلاعات دقیق و مدیریت سیستم انبارداری از وضعیت موجودی های سازمان ، از نیازهای اولیه و مهم مدیران برای اخذ تصمیم گیری مناسب می باشد. بنابراین اگر بتوان تمهیداتی را برای بالا بردن سرعت و دقت در امور اجرایی انبار با سیستم برنامه بارکدخوان ایجاد نمود ، تاثیر خود را در کاهش بهای تمام شده کالا و در نتیجه کاهش هزینه های لجستیک و صرفه جویی در سرمایه های سازمان می گذارد.

از طرفی با توجه به نگاه مشتری محور در مبادلات تجاری و اقتصادی ، استفاده از روش های سنتی متناسب با نیازهای امروزه نمی باشد. بنابراین با کمک تکنولوژی های نوین مانند دانلود نرم افزار بارکد باید به سمت تکنولوژی جدید انبارداری گام برداریم. برنامه بارکد خوان رایگان کاستیهای انبارداری سنتی را جبران کرده و فضای فیزیکی انبار و موجودی ها را به طور بهینه مدیریت می کند.

استفاده بارکد خوان در نرم افزار انبار داری

حسابداری و عملیات انبارداری شامل فعالیت های مهم نظیر ثبت ورود و خروج کالا ، قیمت گذاری ، انبارگردانی و موارد دیگر می باشد که بصورت کامل در نرم افزار حسابداری انبار موجود است. برنامه بارکد خوان به مدیریت هرچه بهتر برنامه انبارداری کمک می کند و برای کاربران ، فعالیت های مربوط به انبار داری را ساده تر می کند.با نرم افزار انبارداری و به کارگیری فناوری بارکد اجناس سبب می شود فرآیند ورود ، خروج و انبارگردانی مکانیزه شود و به هر قلم کالا یا بسته ای در ابتدای ورود به انبار و یا تحویل از واحد تولید یک کدینگ انبار در برنامه بارکد تعلق بگیرد.

برنامه بارکد خوان | آرین سیستم

برنامه بارکد خوان در انبار | آرین سیستم

بیشتر مطالعه کنید: نقش RFID در مدیریت هوشمند انبارداری

بارکد خوان برای کامپیوتر

بارکد یا رمزینه نوعی نمایش تصویری بر روی سطوح کالا است که می توان توسط بارکد خوان برای کامپیوتر و یا کلاً برنامه بارکد خوان باز خوانی کرد. امروزه بارکد ممکن است بسته به نوع کالا به شکل دو بعدی یک دسته نقطه ، یک دسته دایره هم مرکز و یا به صورت مخفی شده ظاهر شوند. برنامه بارکد خوان برای کامپیوتر جهت انتقال اطلاعات بارکد می باشد و برای انتقال اطلاعات بارکد کالا به کامپیوتر باید برنامه بارکد عمل اسکن اطلاعات را انجام دهد. بر اساس نوع بارکد و نوع فعالیت خرید بارکد خوان برای کامپیوتر انجام می شود.

بارکد خوان فروشگاهی

جهت اسکن بارکد کالا در فروشگاه از بارکد خوان فروشگاهی استفاده می شود و معمولاً به صورت رومیزی و سیمی به کار می رود. از رایج ترین بارکد اسکنرهای موجود ، برنامه بارکد خوان تفنگی یا برنامه بارکد خوان پایه دار است. به دلیل سرعت بالای اسکن بارکد خوان رومیزی چند پرتو ، و اینکه کالا در حال عبور از جلوی این برنامه بارکد خوان امکان قرائت اطلاعات را دارد و بیشتر در فروشگاه های زنجیره ای در کنار بارکد خوان تفنگی استفاده می شود.

برنامه بارکد خوان | آرین سیستم

چاپ بارکد | آرین سیستم

این مطلب را از دست ندهید: آموزش انباداری با اکسل

اهمیت نرم افزار بارکد خوان

 • فرآیند کنترل ورود و خروج کالا به جای عملیات دستی روزانه ، به شکل خودکار انجام می شود
 • اطلاعات به روز و دقیق تری از موجودی کالا در انبار وجود خواهد داشت
 • خطاهای کاربری و سیستمی کاهش می یابد

نقطه سفارش

میزان سفارشی که باعث کمینه شدن هزینه های سفارش دهی و انبارداری کالا می شود را نقطه سفارش می گویند و برای محاسبه آن می توان از فرمول زیر استفاده کرد :

Q  = میزان مصرف در طی مدت سال مورد محاسبه

T= تعداد روز در طی مدت سال مورد محاسبه

A= Q1+Q2+…….+QN / T1+T2+……+TN میانگین مصرف به روز

انبار محصول و نرم افزار بارکد خوان

یکی از مهمترین قسمت های واحد تولیدی و صنعتی ، انبار محصول است. یکی از دغدغه های مدیران تولید برای تصمیم گیری میزان تولید عدم دسترسی صحیح به آمار محصولات ورودی و خروجی به انبار می باشد. بنابراین استفاده از نرم افزار انبار محصول با امکان برنامه بارکد خوان به مسئولان انبار این امکان را می دهد تا قبل از ورود محصول به انبار یک شماره سریال یا بارکد منحصر به کالا بر روی محصول چسبانده و در هر کدام از رسید انبار ، حواله انبار و … بارکد در اسناد ثبت شود.

 

دانلود مقاله سیستم انبارداری

دانلوددانلود مقاله اصول سیستم های انبارداری: دانلود فایل
فرمت : PDF – حجم فایل ۱ مگابایت
دانلوددانلود برنامه بارکدخوان اندورید: دانلود فایل
فرمت : APK – حجم فایل 2.29 مگابایت

[av_one_fourth av_uid=’av-2ldcio’]

[/av_one_fourth]

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
در صورتی که سوالی ندارید به دیگران کمک کنید تا مشکلشان حل شود!

 1. محمد اسمعیل سقازاده
  18 فوریه 2018 ساعت 23:25

  سلام سیستم شما بسیار کار آ میباشد من نیاز به سیستم مشابهی دارم لیکن برای ثبت مشخصات پرسنلی بوسیه بانک اطلاعات و بار کد روی کارت شناسائی آیا این برنامه را دارید؟

  • سعید لطفعلی
   21 فوریه 2018 ساعت 14:45

   سلام جناب اقای اسمعیل سقازاده. بله. لطفا با واحد فروش تماس بگیرید کامل راهنمایی تون میکنند. 43027-021