راهنمای تنظیم اظهارنامه مالیاتی ۹۵ | آرین سیستم

راهنمای تنظیم اظهارنامه مالیاتی 95 + آموزش تصویری وارد کردن اطلاعات

با گذشت زمان در سازمان ها ، تعیین امور مالیات با نرم افزار اموال از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، که همه موظفند نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند. مالیات بر طبق میزان درآمد سالیانه به کمک نرم افزار داراییهای ثابت است که در کشور ما مالیات به دو روش خود اظهاری و علی الرأس حساب می گردد. خود اظهاری بدین صورت است که خود فرد مالیات دهنده ، با اطلاع از نحوه پر كردن اظهارنامه مالياتي مالیات خود را حساب کند و بپردازد. علی الرأس به محدوده مالیاتی که بر طبق اصول و قوانین وضع شده ، به اموال و داراییهای ثابت می پردازد گفته می شود.

اظهارنامه مالیاتی چیست؟

اظهارنامه مالیاتی ، بررسی و تهیه یادداشت سود و ضرر های سالیانه مالی و گزارشات نرم افزار اموال و داراییهای ثابت است ، این یادداشت ها در دفتری ایجاد می شوند و دارای فرم های تصویب شده از سوی سازمان امور مالیاتی کشور است. بنگاه های اقتصادی موظف می باشند حساب های مالی و یادداشت های خود را در این فرم ها و حسابداری اموال درج نمایند و در زمان مناسب که حداکثر تا سی و یک خرداد ماه سال بعدی است ، به سازمان مالیاتی شهر محل سکونت خود تحویل دهند.

با توجه به حضور و فعالیت بیشتر مردم در عرصه پرداخت مالیات ، نیازی به دانلود اظهار نامه مالیاتی 95 نیست و به روش الکترونیکی انجام می پذیرد. در انتهای مطلب به آموزش تکمیل اظهارنامه الکترونیکی به صورت تصویری و گام به گام اشاره شده است ، برای این کار مودیان مالیاتی باید به صورت اینترنتی به سازمان مالیاتی کشور مراجعه کرده و سپس به ویرایش مشخصات و تکمیل ثبت نام کاربری خود و در نهایت ثبت آن بپردازند که امکان PDF کردن آن نیز وجود دارد.

اظهارنامه مالیاتی | آرین سیستم

اظهارنامه مالیاتی | آرین سیستم

نحوه تنظیم اظهارنامه مالیاتی 95

سازمان مالیاتی یک سال بعد از قرار دادن اظهار نامه مالیاتی بایستی برگی برای تشخیص ارسال نماید. قسمت پایین مطلب در بخش دانلود صفحات این اظهار نامه برای شما عزیزان آورده شده است.

در صفحه اول اطلاعات کاربر ، در صفحه دوم اطلاعات فرد مشارکت داده شده ، در صفحه سوم اطلاعات مربوط به درآمد و درج تاریخ ، در صفحه چهارم سود یا ضرر و همچنین ثبت معافی قرار دارد.

راهنمای تصویری اولیه اظهارنامه مالیاتی

با توجه به درخواست دوستان گرامی ، آموزش تصویری استفاده از اظهارنامه الکترونیکی را آماده کرده ایم که می توانید این اموزش تصویری را ببینید و در انتها اگر سوالی داشتید می توانید در انتهای مطلب در قسمت نظرات کاربران ارسال نمائید تا بررسی نمائیم و در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

آموزش کامل تصویری اظهارنامه مالیاتی

برای راحتی شما عزیزان و استفاده صحیح اظهارنامه مالیاتی 94 فایل ویدئویی آموزش تنظیم اظهارنامه مالیاتی 94 را برای شما آماده کرده ایم تا به صورت دقیق از اطلاعاتی که در این فایل آموزش اظهارنامه مالیاتی داده می شود استفاده نمائید ، لطفا به ما امتیاز دهید و برای ارسال نظرات خودتون به انتهای مطلب رفته و نظر خودتون رو برای ما ارسال نمائید.

در صورتی که سوالی در مورد نحوه ورود اطلاعات اظهارنامه الکترونیکی مالیاتی 94 دارید می توانید در بخش نظرات ، سوال خود را برای ما ارسال نمائید تا به سرعت به سوالات شما پاسخ دهیم.

اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی

نحوه ارسال اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی که باید اظهار نامه مالیاتی خود را ارسال نمایند دارای شرایط زیر می باشد :

 • تمامی افراد اعم از حقیقی یا حقوقی در قبال ملک خود در ایران طبق قانون بند دوم
 • هر فرد حقیقی با اقامت خارج از کشور نسبت به کسب درآمد های خود در ایران
 • هر فرد حقیقی با اقامت در داخل کشور نسبت به کسب درآمد های خود در ایران و خارج از ایران
 • هر فرد حقیقی ایرانی نسبت به کسب درآمد های خود در ایران و خارج از کشور
 • تمامی افراد اعم از حقیقی یا حقوقی در قبال کسب درآمد های خود در کشور

 در انتهای مقاله در بخش دانلود به بررسی تبصره و ماده های اشخاص حقیقی و حقوقی به طور کامل اشاره خواهد شد.

نحوه تنظیم اظهارنامه مالیاتی 95| آرین سیستم

نحوه تنظیم اظهارنامه مالیاتی 95 | آرین سیستم

 

اظهارنامه مالیاتی مشاغل ۹۵

سازمان مالیاتی کشور از آغاز سال جاری موظف به انجام قوانین اصلاح شده کرده است ، یکی از جدیدترین تغییرات اعمال شده تحویل اظهار نامه مالیاتی مشاغل از تیر به خرداد ماه است. صاحبان مشاغل با رجوع به سایت و دریافت فرم اظهار نامه و تکمیل آن ، اقدام به پرداخت مالیات می نمایند که پیشنهاد می شود برای آسوده خاطر بودن به روزهای آخر موکول نشود.

دانلود راهنمای تنظیم اظهارنامه مالیاتی ۹۵ و آخرین نسخه نرم افزار 

3 پاسخ
 1. سید علیرضا گلپایگانی
  سید علیرضا گلپایگانی می گوید:

  با سلام ، من بعلت عدم درآمد و قرارداد در سال ۹۴ میخواهم اظهارنامه مالیاتی موسسه تولید وفیلمهای ویدیویی خود را با سابقه شش ساله پر کنم . ضمنا به همین دلیل عدم درآمد هفته قبل انحلال موسسه خود را به اداره ثبت اعلام کرده ام . آیا باید اظهار نامه سفید پر کنم ؟ خواهشمند است مرا در زمینه پر کردن اظهار نامه راهنمایی بفرمائید.
  موسسه تولید فیلمهای ویدیویی حرکت کلیدی

  پاسخ دادن
 2. نسرین
  نسرین می گوید:

  ضمن عرض ادب و قبولی عبادات شما به درگاه حضرت حق
  اگر شرکت تعاونی های کشت و صنعت از مالیات معاف هستند چرا باید اظهار نامه پر شود؟
  بزرگواری نید کمک کنید تا بتونم اظهار نامه مالیاتی را پر کنم.
  از حس مسئولیت و مهربانی شما سپاسگزارم.
  مهرتان بر مدار و مهربانی تان پایدار.

  پاسخ دادن
  • محمد سنواتی
   محمد سنواتی می گوید:

   با عرض سلام و خسته نباشید
   با توجه به اینکه طی بخشنامه های صادر شده اغلب شرکت های تعاونی از پرداخت مالیات معاف شده اند اما به دلیل شفاف سازی اطلاعات مبادلات اقتصادی
   و توسعه عدالت مالیاتی ، این شرکت های تعاونی موظفند اظهارنامه مالیاتی عملکرد خود را تسلیم نمایند.

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *