نرم افزار حسابداری ، سیستم حسابداری نرم افزار مالی آسان راحت | آرین سیستم

نرم افزار حسابداری ، سیستم حسابداری نرم افزار مالی آسان راحت

امروزه علم حسابداری با استفاده از دانش رایانه به مرحله ی جدیدی وارد شده است و استفاده از یک نرم افزار حسابداری  ، توانسته است سیستم حسابداری را بسیار کارآمدتر کند.

حسابداری

واژه حسابداری در بیان خاص زبان تجارت خوانده می شود. دلیل همچنین نامگذاری تهیه گزارش مالی با استفاده از برنامه حسابداری ، اطلاعات لازم درباره واحدهای اقتصادی و در اختیار اشخاص ذی نفع قرار دادن آنها می باشد. این اشخاص مدیران ، صاحبان سرمایه ، اعتبار دهدگان ، سازمان های مالی و اقتصادی دولت و از این قبیل می باشند.

حسابداری سنتی

حسابداری سنتی | آرین سیستم

حسابداری سنتی | آرین سیستم

تاریخچه حسابداری

حسابداری قدمتی حدودا 6000 ساله دارد و نخستین مدارکی که از حسابداری موجود است به 3600 سال پیش از میلاد و زمان سومری ها باز می گردد.

مفاهیم حسابداری

مفاهیمی مانند بدهکار ، بستانکار ، تجزیه و تحلیل رویدادهای مالی ، دفتر کل ، معین ، تفصیلی و دفتر روزنامه از مفاهیم اصلی حسابداری است.

معادله اساسی حسابداری

معادله ” دارایی ها = بدهی ها + سرمایه ” که به معادله ترازنامه هم شهرت دارد معادله اساسی حسابدری می باشد.

تقسیم بندی انواع حسابداری

  • حسابداری صنعتی
  • حسابداری مالی
  • حسابرسی
  • حسابداری دولتی
  • حسابداری مدیریت

حسابداری ارزی

برخی از سازمانها در اجرای عملیات خود بدلیل ارتباط با اشخاص حقیقی یا حقوقی سایر کشورها نیاز به ارزهای مختلف بخصوص ارزهای معتبر جهانی دارند ، در این راستا قاعدتا باید اطلاعات مربوط به این عملیات ارزی علاوه بر ریال باید برحسب ارز مربوطه نیز در حسابها نگهداری شود و در نهایت در مقاطع خاصی  نرم افزار حسابداری ارزی با توجه به استانداردهای حسابداری عملیات تسعیر برای آنها صورت گیرد.

سایت سازمان حسابرسی

سازمان حسابرسی یکی از سازمان های وزارت امور اقتصاد و دارایی ایران است که سال 1366 به موجب قانون تشکیل سازمان حسابرسی تاسیس شد. این سازمان به عنوان بزرگ ترین موسسه حسابرسی ایران (دولتی) به ارائه خدمات تخصصی مالی به بخش های دولتی و تحت نظارت دولت می پردازد.

سایت سازمان حسابرسی به آدرس روبه رو می باشد.   www.audit.org.ir

نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری مالی مجموعه ای از اجزاء مجموعه ای اجزاء به هم پیوسته در داخل یک شرکت یا موسسه را گردآوری ، تجزیه تحلیل ، ثبت ، طبقه بندی ، تلخیص رویدادها مالی می نماید و اطلاعات بدست آمده را در قالب گزارشاتی در اختیار ذی نفعان درون و برون سازمان قرار می دهد.

این کار سالها به روش سنتی و دستی انجام می شد اما در سالهای اخیر و با رشد دانش رایانه ای و نفوذ آن در سازمانها و ادارات حسابداری هم از این تغییر و تحولات بی بهره نبوده و با استفاده از نرم افزار حسابداری دنیای حسابداری هم تغییرات بخصوصی کرده است.

انواع نرم افزار حسابداری

سیستم مورد نیاز برای نرم افزار حسابداری

برنامه حسابداری یا همان نرم افزار حسابداری قابلیت آن را دارند که روی سیستم عامل های ویندور و همچنین روی تلفن همراه که به اسم نرم افزار حسابداری اندروید معروف می باشد اجرا شوند.

نرم افزار حسابداری اندروید

نرم افزار حسابداری اندروید | آرین سیستم

نرم افزار حسابداری اندروید | آرین سیستم

فصلنامه حسابداری مالی

فصلنامه حسابداری مالی با نام فصلنامه بررسیهای حسابداری و حسابرسی به صورت هر سه ماه یکبار از تاریخ 1371 به صورت مستمر انتشار پیدا می کند و آخرین عنوان این فصلنامه با عنوان ” فرهنگ سازمانی و تمکین مالیاتی شرکتی ” انتشار پیدا کرده است که در انتهای مطلب برای شما عزیزان در قسمت دانلود گذاشته شده است.

دانلود فصلنامه حسابداری

دانلود دانلود فایل : دانلود فصلنامه حسابداری

فرمت : PDF – حجم فایل  1 مگابایت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *