آموزش حسابداری شرکتهای خدماتی و شرکت های تولیدی

واحدهای اقتصادی فعالیت ها و عملیات گوناگونی در جریان رویه کاری خود انجام می دهند. به این دلیل نرم افزار حسابداری در شرکتهای خدماتی باید رویدادهای اقتصادی موثر بر ثبت سیستم حسابداری شرکتهای خدماتی را شناسایی ، اندازه گیری و با برنامه حسابداری گزارش نماید تا حاصل اطلاعات تهیه شده در اختیار ذی نفعان و مدیران قرار گیرد. وجود تفاوت در فعالیت های اقتصادی موسسات مختلف موجب شده تا نحوه حسابداری شرکتهای خدماتی با نحوه مدیریت و نگهداری اطلاعات مالی حسابداری شرکتها با فعالیت دیگر متفاوت باشد. در ادامه مقاله به حسابداری در شرکتهای خدماتی و آموزش حسابداری شرکت های خدماتی بیشتر خواهیم پرداخت.

حسابداری در شرکتهای تولیدی و بازرگانی

  • حسابداری شرکتهای بازرگانی : با هدف کسب سود ، شرکت های بازرگانی به خرید و فروش کالا می پردازند و معمولاً تغییری در نوع کالا ایجاد نمی شود. به همین خاطر نوع ثبت حسابداری شرکتهای بازرگانی در نرم افزار حسابداری ارزی با دیگر حسابداری شرکتها مثل حسابداری شرکت های پیمانکاری متفاوت است.

 • حسابداری شرکتهای سهامی

  اولین موضوعی که در حسابداری شرکتهای سهامی مورد بحث قرار می گیرد از این قرار است که شرکت از اجتماع دو یا چند نفر که با خود امکاناتی در جهت کسب سود به درون جمع آورده و فعالیت مشترکی را انجام میدهند تشکیل شده و به دو نوع شرکت سهامی عام و شرکت سهامی خاص تقسیم می شود. نحوه ثبت در نرم افزار حسابداری شرکت سهامی نسبت به نوع شرکت متفاوت می باشد.

 • حسابداری شرکتهای خدماتی

  در حسابداری شرکت ها سه نوع شرکت خدماتی ، بازرگانی ، تولیدی وجود دارد که آموزش حسابداری شرکتها و ثبت های حسابداری شرکت خدماتی نسبت به دو نوع شرکت دیگر متفاوت است. شرکت خدماتی بدون ماده اولیه و فقط با هزینه کردن خرید و تهیه وسایل مورد نیاز خدماتی ، ارائه خدمت نموده و کسب درآمد و سود می کند. قابل توجه اینکه تمام فعالیت حسابداری در شرکتهای خدماتی صرفاً تحصیل درآمد و یا صرف هزینه نیست ، بلکه اموری مانند فعالیت در خصوص خرید دارایی ، ایجاد بدهی و یا افزایش سرمایه نیز می باشد و نیازمند آموزش حسابداری خدماتی است. از ثبت سیستم حسابداری در شرکتهای خدماتی می توان به موسسات آموزشی ، شرکت ها و موسسات حسابداری و حسابرسی اشاره کرد. در انتهای مقاله لینک دانلود ، برای شما کاربران محترم دانلود کتاب حسابداری شرکت ها و مقاله لاتین pdf قرار داده شده است.

 • حسابداری شرکتهای تولیدی : موسسات تولیدی از مهمترین واحدهای اقتصادی با هدف تولید محصول بوده و در جهت به دست آوردن درآمد ، اقدام به خرید مواد اولیه نموده تا محصول تولیدی را به فروش برسانند. پروسه ای که شامل خرید مواد اولیه ، تبدیل آن به محصول و فروش نهایی می باشد به همراه نحوه ثبت محصول تولیدی با این رخداد برای واحد مذکور اهمیت دارد و آموزش حسابداری تولیدی شرکتها و آشنایی با ثبت در نرم افزار حسابداری مالی شرکت های تولیدی برای پیشبرد اهداف تولیدی میتواند کمک بسزایی در این امر به مدیران شرکت های بازرگانی و تولیدی در نحوه حسابداری شرکت های تولیدی کند. می توانید مقاله های حسابداری شرکتهای تولیدی pdf را از سایت ها دانلود کنید و مطالعه نمایید.
آموزش حسابداری در شرکتها | آرین سیستم

آموزش حسابداری در شرکتها | آرین سیستم

آموزش حسابداری در شرکتهای خدماتی

شرکت های خدماتی با گسترش فعالیت بشری و افزایش نیاز به ارائه خدمات توسط نیروهای ماهر رو به افزایش می باشد و حوزه فعالیت حسابداری در شرکتهای خدماتی بسیار گسترده شده است. لذا صاحبان شرکت های خدماتی ترجیح می دهند از کسانی استفاده کنند که با آموزش حسابداری در شرکتهای خدماتی آشنا بوده و به خوبی آموزش حسابداری شرکتهای خدماتی را دیده باشند. از این رو نقش حسابدار در روند حسابداری در شرکتهای خدماتی و حتی حسابداری شرکت های تولیدی بیشتر مشخص می شود.

این مقاله را از دست ندهید: کدام نرم افزار حسابداری شرکتی مناسب کسب و کار شماست؟

سرفصل های آموزش حسابداری در شرکتهای خدماتی

 • آشنایی با انواع شرکتها
 • تهيه و تنظيم حساب تنخواه
 • آشنايي با حسابهاي دايم و موقت
 • آشنايي با دفاتر قانوني رسمي‌و غير رسمي‌(1- روزنامه 2- كل 3- معين)
 • تهيه و تنظيم صورتهاي رسمي‌و غير رسمي‌(1- ترازنامه 2- سود و زيان 3- سرمايه 4- تراز آزمايش)
 • حسابداري دوبل
 • تهيه و تنظيم سند برنامه حسابداري
 • نحوه ثبت حسابداری شرکتهای خدماتی
 • نحوه بستن حساب
 • نحوه محاسبه استهلاك و تأثير آن در دفاتر
 • نحوه محاسبه ذخيره مطالبات و تأثير آن در دفاتر

دانلود مقاله لاتین شرکت های بازرگانی با ترجمه و مراحل چرخه حسابداری در شرکت و کتاب حسابداری شرکت ها

دانلوددانلود فایل : مقاله مراحل چرخه حسابداری در شرکت
فرمت : PDF – حجم فایل ۱ مگابایت
دانلوددانلود فایل : مقاله لاتین شرکت های بازرگانی با ترجمه
فرمت : PDF – حجم فایل ۱ مگابایت
دانلوددانلود فایل : کتاب حسابداری شرکت ها
فرمت : PDF – حجم فایل ۱ مگابایت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
در صورتی که سوالی ندارید به دیگران کمک کنید تا مشکلشان حل شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *