مشاوره
جلسه دموکاتالوگ
نرم افزار ERP برنامه ریزی منابع سازمان آرین سیستم

نرم افزار ERP برنامه ریزی منابع سازمان آرین سیستم

عدم توانایی در تصمیم گیری‌های سریع و پربازده در حوزه کسب و کار، عدم یکپارچگی و انسجام اطلاعات در واحدهای مختلف و در نتیجه عدم سودآوری از مشکلات بزرگ برنامه ریزی منابع سازمان ها بوده است. سازمان‌ها باید نرم افزار ERP یکپارچه ای را انتخاب کنند که منطبق با استانداردهای روز دنیا باشد و در عین حال بتواند با تمرکز بر وجوه مختلف کسب و کار سازمان، سیاست‌های مدیریتی را اعمال و ارزیابی عملکرد را بهبود بخشد. نرم افزار ERP آرین سیستم به عنوان سیستم مدیریت منابع سازمان به صورت یکپارچه علاوه بر کاهش هزینه‌های سازمان از طریق افزایش بهره وری، باعث دسترسی سریع و یکپارچه به اطلاعات در کلیه واحدها شده و با دریافت آمار عملکرد به تفکیک واحد ها، مدیریت یکپارچه سازمان را رقم می‌زند.

مشتریان نرم افزار ERP آرین سیستم
مشتریان نرم افزار ERP آرین سیستم
مشتریان نرم افزار ERP آرین سیستم

کاربردهای نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمان آرین سیستم

نرم افزار ArianERP با جمع آوری اطلاعات از واحدهای مختلف سازمان باعث ایجاد این ارتباط و هماهنگی خواهد شد. ماژول‌های سیستم ArianERP شامل منابع انسانی، مالی، اداری، بازرگانی، صنایع، دولتی و … است، که با ایجاد انباره ای از داده‌ها و اطلاعات سازمان امکان استفاده سریع و به موقع از اطلاعات را برای تصمیم گیری دقیق در اختیار مدیران قرار می دهد.

مجموعه یکپارچه ArianERP تمام بخش‌های کسب و کار را پوشش داده و با ایجاد شرایط مناسب برای مدیران جهت تمرکز روی موارد مهم، ارزیابی ریسک‌ها و تصمیم گیری سریع، افزایش سودآوری و بهبود فرایندهای مختلف کسب و کار را به همراه دارد.

قابلیت تعریف و ایجاد محدودیت دسترسی، چندکاربری بودن، مدیریت انعطاف پذیری، سرعت بالا، فرآیندگرایی و اطلاعات محور بودن نرم افزار ای آر پی از ویژگی‌های شاخص و تمایز دهنده این نرم افزار با رقیبان خود است.

جدا کننده
کاربردهای نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمان آرین سیستم

ویژگی های نرم افزار ArianERP

 • یکپارچه سازی و مدیریت اطلاعات در کلیه واحدهای سازمانی
 • انعطاف پذیری و هوشمندی نرم افزار ای آر پی با قابلیت سازگاری با نیازهای روز کسب و کار
 • فرآیند محوری سیستم erp با قابلیت ابزارهای فرم ساز و گزارش گیر حرفه ای
 • انطباق با نرم افزارهای خروجی ساز
 • تحت وب بودن نرم افزار ایرانی erp با رعایت استانداردهای جهانی بدون محدودیت زمانی و مکانی
 • پوشش دهی کلیه وجوه مرتبط با کسب و کارهای بزرگ
 • ارائه اطلاعات صحیح با حداکثر دقت برای مدیریت اهداف
 • ارائه تصویر شفاف از عملکرد و پیش بینی آینده
 • ارزیابی ریسک و تصمیم گیری سریع‌تر‌
زیر سیستم های نرم افزار ERP آرین سیستم
حوزه مالیحوزه مالی
حوزه تولیدحوزه تولید
حوزه بازرگانیحوزه بازرگانی
حوزه منابع انسانیحوزه منابع انسانی
اتوماسیون اداریاتوماسیون اداری

محصولات حوزه مالی

تسهیل فرآیندهای حوزه مالی با محیط کاربری آسان و بر اساس پاسخگویی به ذینفعان بیرونی سازمان از ویژگی های نرم افزار ERP آرین یا برنامه ریزی منابع سازمان در حوزه مالی است. محصولات سیستم ERP در حوزه مالی آرین سیستم عبارتند از:
محصولات حوزه مالی

محصولات حوزه تولید

مدیریت فرآیندهای مرتبط با حوزه برنامه ریزی و تولید، ارسال مواد و استقرار راهکارهای مناسب نگهداری و تعمیرات از ویژگی های نرم افزار ERP آرین سیستم در حوزه تولید است. افزایش بازده تولید در کمترین زمان، نتیجه استفاده از نرم افزار ای آر پی برنامه ریزی منابع سازمان آرین در بخش تولید است. محصولات سیستم ERP آرین سیستم در حوزه تولید عبارتند از:
محصولات حوزه تولید

محصولات حوزه بازرگانی

تشخیص اهداف فروش و ایجاد ارتباط یکپارچه بین کلیه بخش های خرید، فروش و تدارکات واحد ها از ویژگی های بارز نرم افزار ERP آرین یا برنامه ریزی منابع سازمان در بخش بازرگانی است. محصولات حوزه بازرگانی سیستم ERP آرین به عنوان یک نرم افزار ایرانی erp با رعایت استانداردهای بین المللی مورد نیاز صنعت بازرگانی عبارتند از:
محصولات حوزه بازرگانی

محصولات منابع انسانی

مدیریت همزمان چهار واحد اصلی منابع انسانی یعنی حقوق و دستمزد، کارگزینی، حضور و غیاب و پرتال کارکنان از نیازهای کارشناسان منابع انسانی است. ارائه صحیح و بدون خطای احکام کارگزینی، کنترل تردد و دسترسی به آرشیو اسناد پرسنلی و تجمیع احکام از جمله ویژگی های نرم افزار ERP آرین در حوزه منابع انسانی است. محصولات نرم افزار ERP در حوزه منابع انسانی آرین عبارتند از:
محصولات منابع انسانی

محصولات اتوماسیون اداری

دسترسی به مخزن غیر کاغذی و نرم افزاری اسناد، ایجاد ارتباط فراگیر بین واحد های درونی و برون سازمانی از ویژگی های بارز نرم افزار ERP ایرانی آرین در بخش اتوماسیون اداری است. افزایش سرعت و دقت در مکاتبات با تاثیر در کاهش هزینه ها، از نتایج استفاده از نرم افزار ERP آرین در حوزه اتوماسیون اداری است. محصولات نرم افزار ERP در واحد اتوماسیون اداری آرین سیستم عبارتند از:
محصولات اتوماسیون اداری

مشتریان درباره ما چه می گویند

توسن صنعت آپادانا
توسن صنعت آپادانا
شرکت توسن صنعت آپادانا با بیشتر از یک دهه فعالیت در زمینه تولید لوله های پلی اتیلن و تجهیزات آبیاری، نیاز به تهیه نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمان یا همان سیستم erp قدرتمند، برای تبادلات مالی و کنترل اطلاعات انبار داشت که بتواند کلیه اطلاعات خریداران و فروشندگان را ذخیره و نگهداری کند. پس از مشاوره با کارشناسان آرین سیستم، کل سیستم نرم افزار ERP بازرگانی توسن صنعت به سیستم ERP آرین سیستم تغییر پیدا کرد که در نتیجه موجب مدیریت یکپارچه سیستم های مالی و کنترل موجودی انبار در توسن گردید.
پتروشیمی پتروناد آسیا
پتروشیمی پتروناد آسیا
با سابقه ده ساله فعالیت حرفه ای شرکت پتروشیمی پتروناد آسیا فعال در زمینه صنایع شیمیایی، به دلیل گستردگی فعالیت نیازمند یک نرم افزار ای آر پی حرفه ای در محاسبه قیمت تمام‌شده و برنامه‌ریزی تولیدی بود. پتروناد آسیا با ارائه درخواست دمو و مشاوره با کارشناسان آرین سیستم، اقدام به خرید نرم افزار erp و استقرار نرم افزار ERP برنامه ریزی تولید و نرم افزار بهای تمام‌‌شده آرین نمود. در نهایت میزان عملکرد آرین سیستم به قدری بود که کلیه فرآیندهای فنی و تولیدی پتروناد به صورت یکپارچه مدیریت گردید.
آذر زیبافر
آذر زیبافر
با وجود سوابق بیست ساله فعالیتی، شرکت آذر زیبافر تولید کننده محصولات برند معتبر آرایشی و بهداشتی عش، با چالش محاسبه قیمت تمام شده محصولات و همچنین برنامه ریزی فرآیندهای مالی خود روبرو بود که پس از آشنایی و مشاوره با کارشناسان و اطلاع ازمناسب بودن قیمت نرم افزار erp، نرم افزار ERP بهای تمام‌شده آرین سیستم را برگزید. استقرار نرم افزار بهای تمام‌شده آرین سیستم، کلیه مشکلات مرتبط با برنامه ریزی مالی و محاسبه قیمت محصولات عش را برطرف نمود.
گروه صنعتی تکنو
گروه صنعتی تکنو
گروه صنعتی تکنو تولیدکننده تیرچه های صنعتی و خرپا دارای 30 سال سابقه فعالیت، با توجه به گستردگی محصولات خود، در بخش بازرگانی و برنامه‌ریزی تولید با مشکل مواجه بود که ضمن ارائه درخواست دمو به کارشناسان آرین سیستم و دریافت مشاوره رایگان، در نهایت از مجموعه نرم افزار ERP آرین 3 مجموعه مالی، بازرگانی و برنامه‌ ریزی تولید را برای مجموعه خود برگزید. کلیه امور مربوط به یکپارچه سازی حسابداری انبار و تولید این مجموعه پس از انتخاب سیستم erp و نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمان آرین سیستم اصلاح و مدیریت شد.
فولاد گستر آتنا
فولاد گستر آتنا
شرکت فولاد گستر آتنا تولید کننده مقاطع فولادی صنعتی، با یک دهه فعالیت حرفه ای در زمینه تجارت خارجی، با مشکل مدیریت بازرگانی مجموعه مواجه بود و فرآیندهای مربوط به انبار و فروش در این مجموعه به طور یکپارچه مدیریت نمی شد. پس از رایزنی با کارشناسان آرین سیستم کل مجموعه نرم افزار ERP بازرگانی آرین در این شرکت مستقر شد. هم اکنون نیز فولادگستر با وجود خرید نرم افزار erp در حال پیگیری سفارشات بعدی از جمله تهیه نرم افزار ERP برنامه ریزی تولید آرین سیستم است.

درخواست جلسه دمو نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمان

در صورتی که نیاز به مشاوره در زمینه خرید نرم افزار erp دارید با ما تماس بگیرید تا علاوه بر اطلاع از قیمت نرم افزار erp به خوبی با سیستم erp آشنا شوید.

ERP چیست؟

نرم افزار ERP چه کمکی به سازمان‌ها می‌کند؟ مطمئنا بارها نام ERP را شنیده‌اید و ممکن است با کاربرد آن نیز آشنا باشید، اما به طور تخصصی و علمی می‌توانید پاسخ دهید که ERP به چه معناست؟ سیستم ERP که مخفف واژه‌ی Enterprise Resource Planning می‌باشد، به معنای برنامه ریزی منابع سازمانی می‌باشد، البته این برنامه ریزی تنها شامل یک بخش سازمان نیست و طیف وسیع و گسترده‌ای از سازمان را دربرمی‌گیرد.

تاریخچه ERP

وقتی با معنای هر چیزی آشنا می‌شویم، دوست داریم از تاریخچه آن نیز بدانیم تا اطلاعاتمان را در خصوص مفهوم واژه کامل کنیم. پیدایش و تاریخچه استفاده از سیستم‌های ERP به دهه 1960 میلادی برمی‌گردد، دقیقا زمانی که اولین سیستم‌های مکانیزه مالی و حسابداری مورد استفاده قرار گرفتند و در دهه 1970 میلادی سیستم‌های اطلاعات مدیریت شکل گرفتند تا بتوانند با بهره گیری از اطلاعات سیستم های عملیاتی، گزارش‌های مورد نیاز مدیران را در مدت زمان کوتاهی فراهم آورند.

اولین شرکتی که مفهوم ERP را درک نمود، شرکت آلمانی اس آپ بود که به صورت یکپارچه و فرآیند محور در صنایع و حوزه‌های عملیاتی در هزاران شرکت دنیا، آن را پیاده سازی کرد و هم اکنون به عنوان کامل‌ترین ارائه دهنده ERP در سرتاسر جهان شناخته شده است.

کاربرد سیستم ERP

همانطور که گفتیم سیستم ERP فقط در یک بخش سازمان کاربرد ندارد و تمامی بخش‌های یک سازمان و موسسه هدف را می‌دهد زیرا ساختار ERP دارای یکسری اهداف و کاربردهایی می‌باشد، که موجب می‌گردد سازمان در مسیر روشنی قرار بگیرد. کاربرد ERP سامل موارد زیر می‌باشد:

  • کاهش هزینه ها
  • ایجاد فرصت های افزایش درآمد
  • افزایش اثربخشی کسب و کار
  • مدیریت
  • یکپارچه سازی سازمان

آشنایی با ماژول های ERP

به دلیل آن که سیستم نرم افزار ERP یک برنامه کاربردی و یکپارچه است، دارای ابزارها و ماژول‌های متفاوتی می‌باشد، که برای جنبه‌ها و فرآیندهای کسب و کار اثر می‌گذارد، به طور معمول هر نرم افزار ERP دارای 13 ماژول است که شامل موارد زیر می‌باشد:

  1. ماژول حسابداری مالی
  2. ماژول برنامه ریزی تولید
  3. ماژول خرید و  تدارکات
  4. ماژول مدیریت ثبت سفارشات
  5. ماژول اتوماسیون اداری و بازاریابی
  6. ماژول تجارت الکترونیک
  7. ماژول منابع انسانی
  8. ماژول مدیریت پروژه
  9. ماژول مدیریت پرسنل و کارکنان سازمان
  10. ماژول ارتباط با مشتریان یا همان CRM
  11. ماژول مدیریت زنجیره تامین
  12. ماژول انبارداری
  13. ماژول مدیریت موجودی

روش های پیاده سازی ERP

قبل از آن که بخواهید سیستم ERP یا برنامه ریزی منابع سازمانی را در سازمان خویش پیاده سازی کنید، باید اهداف و بودجه خود را مشخص کنید؛ زیرا بدون مشخص شدن هدف انتخاب سیستم تقریبا غیرممکن خواهد بود. بعد از آن که سیستم را انتخاب کردید، مسئله اصلی نحوه پیاده سازی و اجرای مناسب سیستم است. برای پیاده سازی سیستم نرم افزار ERP روش های متنوعی وجود دارد که شامل روش‌های زیر می‌باشد:

  • روش راه و حل جامع
  • روش ASAP
  • روش FAST TRACK

دموی نرم افزار ERP چیست؟

نرم افزار ERP یکی از کاربردی ترین نرم افزارهایی می‌باشد، که به صورت یکپارچه و سازماندهی شده در سامان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما دموی نرم افزار ERP چه نسخه‌ای است؟ زمانی که شما قصد خرید یک نرم افزار را برای سازمانتان دارد، طبیعتا در اول مسیر نحوه کار با آن نرم افزار را بلد نیستید و نمی‌دانید که چگونه از امکانات و ماژول‌های نرم افزار استفاده کنید.

به همین جهت شرکت‌های نرم افزاری زمانی که بخواهند سیستم و نرم افزاری را به فروش برسانند، یک جلسه دموی نرم افزار در اختیار مدیر سازمان قرار می‌دهند، تا با آن نرم افزار آشنا شوید و آموزش ببینید. دموی نرم افزار ERP برای آموزش و آشنایی با کارکرد نرم افزار توسط کارشناسان نرم افزار انجام می‌شود.

سیستم های ERP در ایران

پیش از انتخاب نرم ‌افزار erp ابتدا باید اهداف شرکت و سازمان را مشخص نمایید، تا با توجه به آن بین نرم‌افزارهای موجود انتخاب کنید، سپس ویژگی‌ها و قابلیت‌های هر نرم‌افزار را مقایسه کنید، تا انتخاب مناسبی داشته باشید. در ایران چند سیستم ERP وجود دارد که جزء بهترین نرم افزارهای ERP هستند. سیستم های ERP در ایران شامل نرم افزار‌های زیر هستند:

 • نرم افزار ERP آرین سیستم: نرم افزار ERP آرین سیستم به عنوان یک سیستم کاربردی برای برنامه ریزی و مدیریت منابع و اطلاعات یک سازمان به صورت یکپارچه و پایدار عمل می‌کند و همچنین هزینه‌های یک سازمان را کاهش می‌دهد و در مقابل کارآیی سازمان را افزایش داده و دستیابی به اطلاعات را آسان خواهد کرد. از دیگر امکانات نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی آرین سیستم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
   • قابلیت ریسک و تصمیم گیری سریع
   • امکان تهیه اطلاعات جامع با حداکثر دقت برای مدیریت اهداف
   • یکپارچه سازی و مدیریت اطلاعات در کلیه بخش‌های یک کسب و کار
   • قابلیت منطبق شدن با نرم افزارهای دیگر
   • پوشش دهی تمامی ارکان مرتبط با کسب و کارهای بزرگ
 • نرم افزار SAP ERP سامه آرا: قابلیت‌هایی که نرم افزار SAP ERP سامه آرا از آن‌ها برخوردار است شامل:
   • سهولت کار با نرم افزار برای کاربران
   • سرعت زیاد
   • امکان اضافه نمودن KPI DESINGER
   • سهولت در نگهداری اطلاعات یک سیستم
 • نرم افزار ERP آوید سامانه رایمون: رایمون یکی دیگر از شرکت‌های دانش بنیان است، که در زمینه ERP فعالیت می‌کند. امکانات نرم افزار ERP رایمون شامل:
   • جامع بودن
   • کیفیت خوب
   • امکانات بالا
   • قیمت مناسب
 • نرم افزار ERP همکاران سیستم: نرم افزار همکاران سیستم یک نرم افزار جامع و یکپارچه می‌باشد، که با آخرین بروزرسانی‌های ERP طراحی شده است. امکانات این نرم افزار شامل:
   • قابلیت تمرکز بر نکات مهم
   • قابلیت بررسی و واکاوی
   • ایجاد تغییرات در روندکاری
   • بکارگیری از RFID
   • اعمال سیاست‌های بروزکاری

قیمت نرم افزار ERP

وقتی صحبت از خرید نرم افزار باشد برخی از شرکت‌ها به جای توجه به قابلیت‌ها و امکانات نرم افزار به قیمت آن توجه می‌کنند، اما قیمت هر نرم افزار با توجه به امکانات نرم افزار و عوامل دیگر متفاوت است. عواملی که در قیمت گذاری نرم افزار تاثیرگذار هستند شامل:

  • حجم شرکت
  • نوع نرم افزار
  • ماژول‌های اضافی بنا به نیاز مشتری
  • خدمات پیاده سازی
  • روش استقرار
  • آموزش و پشتیبانی

مزایای ERP برای کسب و کارهای ایرانی

از گذشته تا به امروز هر نرم افزاری که تولید می‌شود دارایی مزایایی می‌باشد، که توانسته مدیران را مجاب به استفاده از نرم افزار کند، نرم افزار ERP نیز دارایی مزایایی می‌باشد، که به شرح زیر می‌باشد:

  • برنامه ریزی منابع سازمان توسط سیستم­‌های ERP مدیریت شده و بطور بهینه مورد استفاده قرار می‌­گیرد.
  • سیستم­‌های ERP با تغییر نیاز سازمان قابلیت تغییر را دارد.
  • طراحی سیستم­‌های ERP به گونه‌­ای است که با ایجاد تغییر در هر یک از منابع سازمان، بر روی سایر اجزا سازمان تاثیری نخواهد داشت.
  • با استفاده از برنامه ریزی منابع سازمانی تمامی بخش­‌های سازمان از یک پایگاه داده به صورت یکپارچه استفاده می­‌نمایند، این امر موجب از بین رفتن گسستگی میان داده­‌ها شده و داده تکراری ثبت نخواهد گردید.
  • برای تعامل مستقیم با افراد بیرون سازمان از جمله مشتریان و تامین کنندگان از سیستم‌­های ERP استفاده می­‌شود.
  • کاهش زمان سفارش، افزایش میزان فروش، رضایت مشتری، کاهش هزینه‌های کیفیت، افزایش قابلیت تصمیم‌گیری و در نهایت بهبود عملکرد سازمان از مزایای برنامه ریزی منابع سازمان به شمار می‌­رود.

چالش های پیاده سازی سیستم ERP در ایران

گاهی سازمان‌های ایرانی در زمان پیاده سازی سیستم ERP با موانع و چالش‌هایی روبه رو می‌شوند، که شامل موارد زیر می‌باشد:

 1. برای پیاده سازی سیستم ERP سازمان نیاز به مدت زمان زیادی دارد
 2. پیاده سازی صحیح و درست سیستم، نیاز به هزینه بالایی دارد
 3. مشارکت پایین تولیدکنندگان در پیاده سازی سیستم
 4. اختلاف میان پیمانکاران و کارفرما
 5. درک نکردن سیستم ERP توسط مدیران
 6. بی ثباتی تصمیم گیری بخش مدیریت
 7. نداشتن هدف و چشم انداز مشخص
 8. عدم آگاهی کارکنان و مدیران
 9. مقاومت سازمان در مقابل تغییر سبک و روش سازمان