بیشتر بخوانید

خواندن این مقاله جذاب را از دست ندهید!

پایه و اساس شرکت ها و سازمانهای ارائه دهنده خدمات مشتری و محصول ، جذب مشتری می باشد. طبیعتا وجود مشتری بقای سازمان ها در بازار عرضه خدمات و محصولات است و برای این کار از روش های مختلف مانند نرم افزار crm استفاده می شود. بهترین نرم افزار CRM به شما کمک می کند تا دید بهتری از کسب و کار خود داشته باشید و مشتریان را به خوبی در کسب و کار خود اضافه نمائید.مشتریانی که جذب محصولات می شوند برحسب تفکرات خود انتظاراتی از محصول و خدمات خریداری شده دارند ، این انتظارات ممکن است بجا و یا در پی تفکرات غیر واقعی که از طرف بازاریاب به آنها تلقین شده است بوجود آمده باشد. حال اگر این انتظارات از سوی عرضه کننده خدمات و سیستم ارتباط با مشتری برآورده نشود عدم رضایت مشتریان را به دنبال خواهد داشت.

شیوه مدیریتی سنتی بگونه ای بود که بعد از فروش محصول و خدمات به مشتری عملا رابطه بین عرضه کننده و تقاضا کننده پایان می یافت ، اما چند سال اخیر با پایه ریزی راهبردهای مدیریتی متفاوت تری این نتیجه به دست آمده است که رابطه با مشتری بعد از فروش خدمات به مرحله جدیدی وارد می شود.

نرم افزار CRM چیست؟

 CRM مخفف (Customer Relationship Management) می باشد که مدیریت ارتباط با مشتریان معنی می دهد.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری بر اساس بهبود روابط و تعامل بیشتر با مشتریان پایه گذاری شده است. پس با استناد به توضیحات بالا می توان این تعریف را نوشت که : نرم افزار مدیریت مشتریان یک راهبرد مدیریتی برای ایجاد ، نگهداری و حفظ رابطه با مشتری و یا به عبارت بهتر مشتری مداری می باشد.

بهترین نرم افزار CRM

با مطرح شدن مبحث مشتری مداری و مراقبت از مشتری در سازمانها ، شرکت های ارائه دهنده نرم افزار حسابداری و اتوماسیون اداری به این فکر افتادند تا بهترین نرم افزار CRM را پایه ریزی کرده و در سیستم های یکپارچه از آن بهره بگیرند. با دانلود نرم افزار CRM رایگان می توانید از امکانات به راحتی استفاده نمایید.

دانلود نرم افزار CRM

شرکت های نرم افزاری حسابداری در بکارگیری CRM سبک های متفاوتی پی ریزی کرده اند ، برخی بصورت یک نرم افزار کاملا مستقل ، برخی به عنوان ماژولی پرکاربرد در نرم افزارهای یکپارچه سازمان و برخی نیز بصورت نرم افزار CRM تحت وب استفاده می شود.

در این بین شرکت هایی هستند که سیستم ارتباط با مشتری را در اختیار عموم قرار داده اند.

اگر مدیرفروش یک موسسه یا شرکتی هستید که خرید نرم افزار crm برای شما مقدور نمی باشد اما برحسب موقعیت شغلی نیاز دارید CRM را برای بالابردن بازاریابی و فروش پیاده سازی نمایید می توانید برنامه CRM را دانلود نمایید.

کافیست مرورگر خود را باز کرده و در گوگل ، دانلود رایگان نرم افزار CRM فارسی یا دانلود نرم افزار CRM فارسی رایگان را تایپ نمایید.

نرم افزار CRM | آرین سیستم

نرم افزار CRM | آرین سیستم

آیا می دانید برای خرید بهترین نرم افزار CRM باید چه نکاتی را در نظر بگیرید؟

برای همه مدیران در هر کسب و کاری اینکه بتوانند ارتباط مطلوب با مشتریان داشته باشند به نحوی که منجر به فروش شود اهمیت دارد و مدیران همیشه به دنبال برنامه ای برای این ارتباط هستند. نرم افزار CRM با توجه به مزیت هایی که دارد می تواند بهترین پیشنهاد برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ باشد. چرا که به غیر از صرفه جویی در زمان هنگام ارتباط با مشتریان ، پیگیری های مستمر و مدیریت شده به کمک نرم افزار CRM می تواند بر بهبود فروش تاثیر بگذارد. اما برای خرید بهترین نرم افزار CRM و بهره مندی از امکانات آن باید یک سری از نکات را بررسی کنید.

 1. تعیین هدف خرید نرم افزار CRM

قبل از تصمیم به خرید بهترین نرم افزار CRM بهتر است از خود بپرسید آیا کسب و کارتان نیار به نرم افزار ارتباط با مشتریان CRM دراد یا نه. شاید که شما یک کسب و کار کوچک داشته باشید و خدمات به مشتریان شما محدود باشد. بنابراین شما به راحتی می توانید برای مدیریت ارتباط با مشتریان محدود خود از فایل اکسل استفاده کنید چرا که خرید نرم افزار CRM به جای افزایش سوددهی باعث تقبل هزینه مازاد و اتلاف زمان کارمندان شما شود.

اما از طرف دیگر ممکن است خدمات و مشتریان شما بسیار گسترده باشد و برای کسب اطلاعات مشتریان یا تعامل و انگیزه بیشتر به کارمندان فروش و مشتری ، تصمیم به خرید CRM بگیرید. بنابراین قبل از خرید حتما درباره شاخص های مورد نظرتان در فروش و ارتباط با مشتریان فکر و فهرستی تهیه کنید تا بر اساس معیارهای مورد نظرتان اقدام به بررسی و خرید بهترین نرم افزار CRM کنید.

 1. سفارش سازی نرم افزار CRM در عین سادگی

در زمان خرید نرم افزار CRM مطمئن شوید امکان سفارش سازی فیلدها و گزارشات ارتباط با مشتریان در عین سادگی محیط CRM وجود دارد. چرا که هر کسب و کاری فرآیند خرید مختلفی را در سیستم ثبت می کند و مطمئناً مشتریان مختلفی هم وجود دارد. بنابراین باید این امکان وجود داشته باشد که یک سری از تنظیمات CRM بر اساس نیاز شما در ارتباط با مشتریان قابل دسترسی و مدیریت باشد و با وجود این قابلیت محیط برنامه CRM باید به نحوی باشد که کارمندان فروش حداقل زمان را برای آموزش و کار با CRM صرف کنند. چرا که باید در عین مدیریت صحیح ، کارمندان فروش بیشترین زمان خود را صرف ارتباط با مشتریان و جلب رضایت و خدمات به آنها کنند.

دانلود نرم افزار CRM | آرین سیستم

دانلود نرم افزار CRM | آرین سیستم

 1. هزینه نصب و پشتیبانی بهترین نرم افزار CRM

علاوه بر قیمت نرم افزار برای استقرار و استفاده از CRM باید هزینه های دیگر مثل هزینه نصب ، هزینه سخت افزار و پشتیبانی را در نظر بگیرید. اینکه با محاسبه هزینه و خدمات پشتیبانی نرم افزار CRM قیمت تمام شده  به چه میزان است ، نکته ای است که باید به آن توجه و قبل از خرید بهترین نرم افزار CRM از شرکت نرم افزاری پرس و جو کنید.

موضوع دیگر بررسی خدماتی است که در قرار داد پشتیبانی باید ذکر شود. اگر بخواهیم به طور معمول به یک سری از خدمات اولیه و رایج پشتیبانی اشاره کنیم ، می توان موارد زیر را به عنوان خدمات پشتیبانی از شرکت فروشنده نرم افزار CRM انتظار داشت :

 • پاسخگویی سریع اینترنتی و تلفنی در جهت رفع نیازهای آموزشی و مشکلات فنی
 • ارائه جدیدترین و به روز ترین نسخه نرم افزار CRM
 • منطبق با روال و عملکرد مشتری ارائه مشاوره های کاربردی و تخصصی در مورد نحوه پیاده سازی CRM
 • پیگیری دوره ای در فواصل زمانی هفتگی پس از خرید برنامه CRM و ماهانه ، از نحوه عملکرد و پیشرفت کاری
 1. تضمین امنیت اطلاعات در نرم افزار CRM

در دسترس بودن اطلاعات در خارج از سازمان بیش از پیش لزوم استفاده نرم افزار CRM تحت وب را ضروری کرده است. از آنجایی که فرآیند گردش اطلاعات در بستر اینترنت انجام می شود و امکان لو رفتن اطلاعات وجود دارد ، بنابراین در سازمان تامین امنیت اطلاعات از طریق روش های گوناگون از جمله آنتی ویروس ، رمزگذاری اطلاعات و یا به کارگیری فابروال برقرار می شود که کافی نیست. چرا که هر کدام از این تجهیزات اطلاعات سازمان را فقط در برابر نوعی از حملات ایمن سازی می کند. بنابراین علاوه بر این برنامه های ضد حمله امنیتی ، شرکت ها یک سری راهکار امنیتی دیگر مانند احراز هویت و تنظیم حق دسترسی نیز ارائه می کنند. بنابراین شما باید نسبت به حجم و ارزش اطلاعات خود در زمان خرید نرم افزار CRM از تضمین امنیت اطلاعات مطمئن شوید.

 1. بررسی سوابق شرکت و تیم طراحی نرم افزار ارتباط با مشتریان CRM

اینکه از چه شرکت نرم افزاری و با چه سوابق تولیدی و اجرایی نرم افزار مالی و اداری ، نرم افزار CRM خریداری می گردد یکی دیگر از فاکتورهای خرید CRM  است. در بررسی سوابق شرکت تولید و ارائه کننده نرم افزار CRM باید تیم طراحی آن افراد متخصص باشند که دیدی روشن نسبت به اصول کسب و کار و آشنایی کامل با تمام مشاغل داشته باشند تا نیاز مشتریان و مشاغلشان  را به خوبی شناسایی و درک کرده باشند تا در زمان طراحی نرم افزار به نحوی CRM برنامه ریزی شود و ماژول و فاکتورهای لازم را در نظر گرفته باشند که به راحتی کاربر به محض کار با CRM از نتایج آن شگفت زده شود. پس حتماً از مشتریان و کاربران نرم افزار CRM که از شرکت نرم افزاری مورد نظر شما خدمات دریافت می کنند درباره سوابق و رضایتشان تحقیق کنید.

خرید نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان آرین سیستم

طبیعتا امروزه حرف اول و آخر در تمام کسب و کارها را مشتری می زند. کنترل و مدیریت روابط با مشتریان و راضی نگه داشتن آنها درصد بالایی برای موفقیت کسب و کار سازمان تاثیر دارد. با توجه به نقش مشتریان در سازمان ها و شرکت های تولیدی و خدماتی ، تحلیلگران سیستم های سازمانی به این فکر افتادند تا نرم افزاری مجزا برای مدیریت ارتباط با مشتریان یعنی crm را وارد بازار کنند.

نرم افزار crm آرین سیستم با توجه به فرآیند محور و یکپارچه بودن و فیلدهای مختلفی که برای تعامل و مدیریت ارتباط با مشتریان دارد بهترین انتخاب می باشد که برای درخواست دمو و خرید می توانید روی دکمه درخواست دمو در عکس زیر کلیک نمایید.

درخواست دمو نرم افزار crm

دسترسی به مقالات مرتبط:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
تماس جلسه دمو کاتالوگ

ما منتظر تماس شما هستیم تا ...

 • شرایط کاری و نیازهای ویـژه سـازمان شما را بشنویم
 • به سوالهای شما در مورد ارزش آفرینی نرم افزار پاسخ دهیم
 • بر اساس تجربه موفق نرم افزار ArianERP در صنایع مختلف بهترین پیشنهاد را برای افزایش بهره‌وری سازمان به شما ارائه دهیم
 • با توجه به نیازهای اختصاصی شما، به شما در انتخاب بهترین راهکارها کمک کنیم