پیاده سازی موفق نرم افزارهای آرین سیستم در شرکت کار و تامین | آرین سیستم

شرکت کار و تامین که یکی از شرکتهای وابسته به سازمان تامین اجتماعی می باشد ، با هدف تامین نیروی انسانی مجرب و کارآمد برای سازمانهای دولتی مخصوصا ، سازمان تامین اجتماعی در سال 1376 تاسیس گریده است. در حال حاضر این شرکت به یکی از بزرگترین شرکتهای تامین نیرو در سطح کشور تبدیل شده است و حداقل برای 20 سازمان دولتی و بنگاههای اقتصادی بزرگ از قبیل سازمان تامین اجتماعی ، شرکت شیر پگاه ، شرکت پالایش نفت بندر عباس و… نیروی انسانی تامین می نماید . در حال حاضر این شرکت دارای بیش از 4000 پرسنل می باشد.

هدف اصلی و مهم شرکت کار و تامین از پیاده سازی  و استقرار نرم افزارهای جدید ، استفاده از یک نرم افزار یکپارچه در دفتر مرکزی شرکت می باشد که بتوان به صورت تحت وب کلیه مکاتبات اداری و محاسبات و اطلاعات پرسنلی کارکنان شاغل در این شرکت را از طریق پرتال کارکنان در اختیار کارمندان قرار داد.

وب سایت شرکت کار و تامین | آرین سیستم

به گزارش آرین سیستم ، بر اساس شناخت قبلی مدیر واحد فن آوری اطلاعات شرکت کار و تامین در پیاده سازی نرم افزار  ArianERP در ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور ، و رضایت کامل آن سازمان مربوطه ار عملکرد نرم افزار های آرین سیستم و نحوه استقرار و پیاده سازی و آموزش کارشناسان آرین سیستم ، نرم افزار ArianERP به شرکت کارو تامین معرفی گردید و  پس از بررسی امکانات نرم افزار های موجود در بازار و توانایی های مالی و فنی شرکتهای نرم افزاری و مقایسه آنها با شرکت آرین سیستم در  طی یک فرایند 5 ماهه ، گروه داده پردازی آرین سیستم  به دلایل زیر جهت عقد قرارداد انتخاب گردید :

الف – سبد کامل محصولات آرین سیستم  به طوریکه تمامی محصولات مورد نیاز شرکت کار و تامین  را در بر می گرفت.

ب – نرم افزار BPMS بومی سازی شده آرین سیستم و یکپارچه بودن نرم افزار BPMS با سایر نرم افزار های آرین سیستم از لحاظ دیتابیسی

ج – قابلیت کانورت اطلاعات بیش از 5000 پرسنل از نرم افزار قبلی شرکت کار و تامین

د – قابلیت منطبق سازی نرم افزار ها بر اساس نیاز های خریدار

ه – راه اندازی نرم افزار پرتال کارکنان آرین سیستم در سطح شرکتهای بزرگ مشابه شرکت کارو تامین ، توسط آرین سیستم

بر اساس قرارداد منعقد شده با شرکت کار و تامین تعداد 7 نرم افزار آرین سیستم شامل :

بر روی سرور خریدار نصب و استقرار پیدا نمود.

پس از عملیات نصب نرم افزار ، ابتدا فرآیند کانورت اطلاعات نرم افزار قدیم ( همکاران سیستم ) برای 7 سال ، طی مدت دو ماه  انجام شد. پس از کانورت اطلاعات ، محاسبات حقوق دستمزد از  ابتدای سال جاری تا ماه تحویل سیستم در نرم افزار حقوق و دستمزد  انجام گردید. سپس واحد استقرار نرم افزار آرین سیستم اقدام به برنامه ریزی جهت پیاده سازی نرم افزار های آرین سیستم در شرکت کار و تامین نموده است. فرایند منطبق سازی ، راه اندازی و استقرار در شرکت کار و تامین جمعا 2 ماه طول کشید که شامل ساخت فرایندهای مورد نیاز در تمامی نرم افزار ها و پیاده سازی کامل نرم افزار ها در دفتر مرکزی می باشد. و در مدت پیاده سازی و استقرار نرم افزارها ، با توجه به محیط کاربری ساده نرم‌افزار و ارتباط بر قرار نمودن سریع کاربران با محیط نرم افزار و آموزش های مستمر ارائه شده ، کاربران براحتی توانستند از نرم‌افزارهای خریداری شده استفاده نمایند و نرم افزار قدیم کنار گذاشته شد. با توجه به راه اندازی کامل نرم افزار های ArianERP و استفاده از نرم افزار پرتال کارکنان آرین سیستم ، هزینه های گزاف پرینت احکام کارگزینی ، درخواستهای پرسنلی ، فیش حقوق پرسنل و سایر اطلاعات پرسنلی و ارسال گزارشات فوق برای هر یک از پرسنل ( از قبیل هزینه های پست و … ) حذف گردیده است. و کارکنان این شرکت تمامی گزارشات ذکر شده را از طریق نرم افزار پرتال کارکنان از هر مکان جغرافیایی و در هر بازه زمانی ، دریافت می کنند.

شرکت کار و تامین (وابسته به سازمان تامین احتماعی )

مدیر عامل شرکت کار و تامین

استفاده از نرم افزار اتوماسیون اداری تحت وب و سایر نرم افزار های ArianERP موجب کاهش هزینه های اداری ، جلوگیری از دوباره کاریها و کاهش اتلاف انرژی در این شرکت که بیش از 5000 پرسنل را دارا می باشد ، شده است.

شرکت کار و تامین (وابسته به سازمان تامین احتماعی )

پروژه استقرار نرم‌ افزار اتوماسیون اداری و نرم افزارهای منابع انسانی شرکت کار و تامین با موفقیت به پایان رسید.

در راستای پیاده سازی موفق نرم افزارهای آرین سیستم ، در شرکت کار و تامین ، و جلب رضایت آن شرکت از خدمات ارائه شده ، خریدار رضایت خود را به صورت نامه ای به این شرکت اعلام نموده است. در عکس زیر فایل اسکن شده رضایتمندی مشتری را ملاخظه می کنید که برای شما عزیزان آماده کرده ایم و بر روی سایت قرار داده ایم.

رضایت نامه شرکت کار و تامین بعد از پیاده سازی نرم افزار | آرین سیستم

در پایان لازم می دانیم از همکاری و مساعدت مدیریت مجموعه و کلیه پرسنل واحدهای مختلف ، بالاخص واحد مالی ، که این شرکت را در پیاده سازی موفق نرم افزارها یاری نمودند تشکر و قدردانی نماییم.

تیم آرین سیستم در حال حاظر مشغول استقرار نرم افزار ArianERP در سایت یکی از مشتریان جدید آرین سیستم می باشند ، شما را تنها نخواهیم گذاشت و در روز های آتی پیاده سازی موفق نرم افزار ArianERP را به صورت کامل در این شرکت برای شما در سایت ارسال خواهیم کرد ، شما می توانید از طریق لینک زیر پیاده سازی های موفق نرم افزار ArianERP را پیگیری نمائید.

خوشحال می شویم سوالات خود را در مورد این مقاله از ما بپرسید تا بیشتر بتوانیم شما را یاری نمائیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
در صورتی که سوالی ندارید به دیگران کمک کنید تا مشکلشان حل شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *