مشاوره
جلسه دموکاتالوگ
نرم افزار BPMS آرین سیستم

نرم افزار BPMS آرین سیستم

فرآیندهای موجود در هر سازمان باتوجه به زیرساخت‌های آن سازمان شکل گرفته است و وجود مشکل در این زیرساخت‌ها سبب بروز اختلال و مشکل در فرآیندهای کلی سازمان می‌شود. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی استفاده از نرم افزارهای BPMS جهت پیاده سازی فرآیندهای مورد نیاز مدیریت الزامی می باشد. نرم افزار مدیریت فرآیندهای کسب و کار آرین سیستم با نظارت بر فرآیند درخواست‌ها در بخش‌های مختلف سیستم، تصمیم‌گیری در بخش مدیریت و اجرای ماژول‌هایی نظیر انبار، حسابداری، خرید، فروش و… را بهبود بخشیده و مدیریت فرآیندهای کسب و کار را اجرایی می‌کند.‌

دانلود کاتالوگ

مزایای نرم افزار مدیریت فرآیندهای کسب و کار آرین سیستم

تولید ابزاری که منعطف با سلیقه مدیران باشد و ابهامات ایجاد شده در کسب و کار را تشخیص و برطرف کند، اهمیت سیستم‌های مدیریت فرآیندهای کسب و کار یا BPMS را آشکار ساخته است. صرفه جویی در هزینه و زمان از طریق مدلسازی و بهینه سازی پروسه کسب و کار با حفظ تعاملات واحدهای سازمانی ویژگی بارز نرم افزار مدیریت فرآیندهای کسب و کار آرین سیستم است.

رفع انحراف و ابهامات کسب و کار

هر مرحله از مراحل پیاده سازی تصمیمات مدیریتی ممکن است ابهاماتی داشته باشد. در بخش مدیریت فرآیند کسب و کار، با کاهش ایجاد داده های تکراری از طریق مدلسازی فرآیندها،  ابهامات موجود در زیرساخت‌های کسب و کار برای مدیران مشخص خواهد شد و اگر انحرافی در روند پیاده سازی زیر ساخت ها ایجاد شده باشد، با قابلیت تحلیل فرآیند بر طرف می‌شود. افزایش کیفیت انجام فعالیت‌های سازمانی و تصمیم گیری بهینه در بخش مدیریتی، نتیجه پیاده سازی BPMS آرین سیستم در حوزه کسب و کار شما است، که مدل سازی و اجرای فرآیندهای پیچیده ارتباطی در کمترین زمان ممکن را برای این بخش فراهم می‌کند.

افزایش سرعت و کاهش هزینه مدیریتی

از مزایای اصلی نرم افزار مدیریت فرآیندهای آرین سیستم می‌توان به ابزاری جهت بالا رفتن سرعت ساخت و پیاده‌سازی فعالیت‌ها، از طریق ایجاد هماهنگی یکپارچه سازمانی اشاره کرد. سیستم BPMS با قابلیت تعامل با واحدهای منابع سازمانی مانند اتوماسیون اداری، انبارداری، فروش، منابع انسانی، خزانه داری و… ، در زمان انجام تصمیمات مدیریتی صرفه جویی کرده و همچنین وضعیت گردش فعالیت‌ها در سازمان را قابل پیگیری و رویت خواهد کرد. به علاوه هزینه مدیریت فرآیند کسب و کار نیز کاهش می‌یابد چون به دلیل سیستماتیک بودن کلیه فرآیندها در حوزه کسب و کار نیازی به صرف هزینه‌های هنگفت نیست و حتی به سودآوری شرکت نیز کمک خواهد شد.‌

امکانات و ابزارهای زیر سیستم مدیریت فرآیندهای کسب و کار

 امکان تعریف فرآیندهای جداگانه برای هریک از سیستم‌ها
 ایجاد کنترل های مختلف بر روی انواع موجودیت‌های فرآیندها
 ایجاد و چیدمان انواع فرآیندها در بخش‌های مختلف
 پیگیری وضعیت فرآیندها در بخش‌های مختلف
 بررسی پیام‌های کنترلی ارسال شده و دریافت شده
 قابلیت ایجاد تغییرات در فرآیند هایی که قبلا تعریف شده

دانلود کاتالوگ

 محدودیت دسترسی ایجاد کنترل بر روی فرآیندها و موجودیت‌های آنها
 قابلیت حذف فرآیندهای تعریف شده
 قابلیت بررسی موجودیت‌های هر فرآیند و ایجاد دسترسی‌های خاص درسطح کاربر و گروه
 امکان تخصیص دسترسی‌های جداگانه افراد به سیستم ها و موجودیت‌ها
 امکان تخصیص دسترسی‌های جداگانه افراد به موجودیت‌ها
 امکان ثبت کنترل‌های مختلف براساس موجودیت‌ها

دانلود کاتالوگ

 امکان نگهداری فرآیند ها به صورت آرشیو از طریق انتقال اطلاعات
 امکان فراخوانی فرآیندهای آرشیو شده
 امکان ایجاد کنترل بر روی همه اسناد یا فقط بر روی یک نوع سند
 امکان تنظیمات صدور اتوماتیک اسناد براساس کنترل های اعمال شده روی سندها
 امکان ایجاد محدودیت دسترسی کاربران در تعریف، ویرایش و حذف فرآیندها
 امکان مخفی کردن برخی اسناد در طی انجام فرآیندها از دید کاربر

دانلود کاتالوگ

 امکان بررسی ارجاعات ارسالی و دریافتی باتوجه به انواع چارت‌ها
 امکان ایجاد پیام‌های کنترلی در مواقعی همچون صدور فاکتور فروش، صدور اسناد، درخواست‌های پرسنل و ….
 ردیابی فرآیندها باتوجه به نام کاربران و شرکت‌ها
 امکان مشاهده نمونه فرآیند ها به صورت آنلاین
 تصمیم گیری‌های بهتر با تحلیل فرآیندی و افزایش شفافیت
 مدل سازی و اجرای فرآیندهای پیچیده ارتباطی در کمترین زمان ممکن

دانلود کاتالوگ

نمونه یک فرآیند در نرم افزار BPMS آرین سیستم

نمونه یک فرآیند در نرم افزار BPMS آرین سیستم​

زیر سیستم های مرتبط با نرم افزار مدیریت فرآیندهای کسب و کار

انبار و حسابداری انبار
خرید و تدارکات
فروش
نگهداری و تعمیرات
انبار و حسابداری انبار

باتوجه به حجم بالای کالاهای موجود در انبارها و همچینین پیچیدگی مدیریت اطلاعات کالاهای ورودی و خروجی از انبار، باید مدلسازی تمام فعالیت‌های مرتبط با انبارها به صورت دقیق انجام بشود.
یکی از مهمترین بخش‌های مرتبط با نرم افزار BPMS واحد حسابداری انبار می‌باشد. در زیرسیستم انبارداری با فراخوانی داده از بخش فروش، خرید و تدارکات، امکان ردیابی کالا از مبدا تا مقصد در ارتباط با ماژول مدیریت فرآیندهای کسب و کار می‌باشد.

نرم افزار انبارداری
خرید و تدارکات

واحد خرید و تدارکات برای تامین بودجه خریدها و همچنین تامین محصولات و کالاهای مورد نیاز سازمان، بخشی از سرمایه یا درآمد سازمان را مصرف می‌کند. بودجه واحد تدارکات باید به صورت دقیق کنترل و مدیریت گردد، که سازمان با کمبود بودجه مواجه نشود.
صدور اسناد درخواست خرید و تدارکات، امکان تعریف فرآیندهای بخش خرید و تدارکات را با نرم افزار BPMS مرتبط می‌کند. گزارش گیری از هر مرحله فرآیند خرید دارای ارتباط یکپارچه با نرم افزار واحد مدیریت فرآیند کسب و کار می‌باشد.

نرم افزار تدارکات
فروش

هرقدر فروش سازمان بیشتر باشد، طبیعتا درآمد و سود سازمان نیز بیشتر خواهد شد. باتوجه به مبادلات مبالغی که در واحد فروش انجام می‌شود، تمام فرآیندهای واحد فروش باید کنترل شوند.
بنابراین مشابه عملیات انجام شده در بخش خرید و تدارکات، واحد فروش نیز برای ثبت کلیه اسناد به ارتباط یکپارچه با واحد مدیریت فرآیند کسب‌ و‌ کار نیاز دارد. کلیه ثبت اسناد و فاکتورها از طریق ارتباط سیستماتیک با نرم افزار BPMS تهیه و تنظیم می‌شود.

نرم افزار فروش
نگهداری و تعمیرات

ماشین آلات واحد تولید و همچنین دارایی‌های فیزیکی سازمان ارزش بالایی دارند. درصورتی که یکی از ماشین آلات به صورت ناگهانی خراب بشود امکان توقف کامل خط تولید وجود دارد. بنابراین باید برای فرآیندهای نگهداری و تعمیرات مدلسازی‌های دقیق آماده گردد.
مدیریت دارایی فیزیکی سازمانی، دسترسی به پایگاه اطلاعات فنی تجهیزات و برنامه ریزی پیشگیرانه از توقف خطوط تولید، کاملا در ارتباط با حوزه فرآیند کسب‌ و‌ کار است. نرم افزار BPMS بر اقدامات اورژانسی و پیشگیرانه بخش تولید نظارت مستقیم دارد.

نرم افزار نگهداری و تعمیرات

درخواست جلسه دمو مدیریت فرآیندهای کسب و کار

در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره نصب و راه اندازی نرم افزار مدیریت فرآیندهای کسب و کار آرین سیستم دارید حتما با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول سیستم مدیریت فرآیندهای کسب و کار آرین سیستم

کارشناسان شرکت آرین سیستم فرآیند فروش را با مشتری آغاز می نمایند، نیازهای او را بررسی و تحلیل کرده و سپس طبق ماژول مورد نیاز را آماده می‌نمایند. سپس کارشناسان بخش استقرار، عملیات نصب و راه اندازی نرم افزار BPMS را انجام می دهند. پس از استقرار، آموزش‌های لازم به پرسنل مربوطه در سازمان داده شده و پرسنل تمامی مراحل کار با نرم افزار مدیریت فرآیند کسب و کار را فرا خواهند گرفت.

خیر. پس از خرید و راه اندازی نرم افزار مدیریت فرآیندهای کسب و کار یا BPMS نیازی به نصب نرم افزارهای جانبی نمی‌باشد.

پس از راه اندازی نرم افزار BPMS کارشناس مربوطه باید چیدمان فرآیندهای مربوط با هر بخش را انجام بدهد. در هنگام چیدمان هر یک از فرآیندها، دسترسی‌های مورد نیاز برای انجام هریک از مراحل تعریف شده در فرآیندها به افراد ذی‌صلاح داده می شود.

بله. یکی از مزایای فرم های ArianERP مستر دیتیل بودن آنها می باشد، که اپراتور هر آنچه را که در ورودی انجام می دهد، در لحظه می تواند در مرور اسناد گزارش گیری و فیلترهای لازم داشته باشد و برای ردیابی اتفاقات صورت گرفته قابل ردیابی بوده و نیازی به خروج از فرم نمی باشد.

هزینه پایین استقرار سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار ArianERP، یک مزیت رقابتی است چراکه BPMS جزء لاینفک ERP می‌باشد و بیشترین هزینه زمان استقرار، همان پیاده صحیح و دقیق BPMS یعنی فرآیند لازم هریک از زیرسیستم‌ها (شامل بازرگانی، مالی، اداری، حمل و نقل، موتوری، انبار و … ) بنابراین بخشی از قیمت آن بر روی نرم افزارهای اصلی در نظر گرفته شده است.

تماس با واحد فروش