مشاوره
جلسه دموکاتالوگ
نرم افزار خرید و تدارکات آرین سیستم

نرم افزار خرید و تدارکات آرین سیستم

بخش خرید در شرکت‌ها به خصوص شرکت‌های دولتی معمولا با مشکلاتی از قبیل عدم استعلام کالا، عدم امتیازبندی و تعریف تأمین‌کنندگان و ردیابی عملیات، رو به رو می‌شوند. برای رفع این نوع مشکلات لازم است که مدیران از نرم افزاری قدرتمند جهت صدور اسناد درخواست خرید و تدارکات، تعریف فرآیند ها و رهگیری محصولات استفاده کنند. نرم افزار خرید و تدارکات آرین سیستم از طریق ثبت فرآیند ورود و خروج کالا و صدور اسناد، قابلیت رهگیری کالا را فراهم کرده و امکان گزارشگیری در هر مرحله از فرآیند خرید را برای بخش تامین کالا فراهم می کند.

دانلود کاتالوگ

مزایای نرم افزار خرید و تدارکات آرین سیستم

با توجه به اهمیت واسطه ای تدارکات در تمام صنایع، برخورداری از نرم افزار خرید و تدارکات برای بهینه سازی فرآیند های سازمان الزامی می باشد. نرم افزار خرید و تدارکات آرین سیستم با برقراری ارتباط یکپارچه با واحدهایی نظیر انبار، برنامه ریزی مواد، دریافت و پرداخت، مدیریت درخواست ها و حسابداری مالی به بهینه سازی فرآیند های سازمان می پردازد.

خودکارسازی فرآیند ها
نرم افزار خرید و تدارکات آرین سیستم با برقراری ارتباط با بخش BPMS فرآیندهای مورد نیاز را خودکار کرده است، بدین طریق از حجم کاری نیروی انسانی سازمان کاسته شده و درکنار آن فرآیندهای نظارت بر اطلاعات و عوامل مربوط به واحد تدارکات و همچنین ثبت و نگهداری اطلاعات این بخش به صورت بهینه انجام می‌شود.

 نسخه تحت وب
نسخه تحت وب و آنلاین نرم افزار خرید و تدارکات آرین سیستم امکان دورکاری برای پرسنل مربوط به این بخش و همچنین امکان نظارت و کنترل مدیران بر فرآیندهای بخش تدارکات را فراهم کرده است. مدیران می‌توانند به راحتی در هر نقطه‌ای که هستند، از طریق شبکه اینترنت به نرم افزار دسترسی داشته و عملیات نظارتی را انجام بدهند.

امکانات نرم افزار خرید و تدارکات​

 امکان ثبت سفارش خرید و استعلام خرید
 قابلیت ثبت پیش فاکتور خرید، دستور خرید، قرارداد خرید
 امکان ثبت فاکتور خرید و برگشت از فاکتور خرید
 امکان ثبت برگ تحویل کالا و رسید تحویل کالا
 قابلیت ثبت اعلامیه بدهکار و بستانکار
 امکان ثبت برگشت از برگ تحویل کالا

دانلود کاتالوگ

 ارائه گزارشات مرور خرید
 ارائه گزارشات تکمیلی خرید
 ارائه گزارشات تامین کنندگان
 گزارشگیری مقایسه قیمت
 گزارشگیری مقایسه ای خرید
 ارائه گزارش فصلی خرید

دانلود کاتالوگ

 امتیاز دهی به هر یک از تامین کنندگان و تعریف تامین کنندگان کالا در نرم افزار تدارکات
 گروه بندی تامین کنندگان کالا و خود کالا در نرم افزار تدارکات به صورت درختواره ای
 تعریف پارامترهای مورد نیاز در نرم افزار تدارکات جهت ارزیابی تامین کنندگان
 امکان تعریف فرایند در نرم افزار تدارکات برای رویه های خرید و تدارکات و قابلیت ردیابی عملیات خرید
 تعریف تنخواه داران و معرفی پرسنل واحد بازرگانی در نرم افزار تدارکات
 صدور سند درخواست خرید کالا و خدمات بر اساس درخواست کالا از انبار

دانلود کاتالوگ

 صدور سند در نرم افزار تدارکات برای سفارش خرید کالا و خدمات بر مبنای درخواست خرید کالا
 تعیین نوع خرید در نرم افزار تدارکات بر مبنای دریافت استعلام، برگزاری مناقصه و خریدهای جزئی
 صدور سند پیش فاکتور خرید کالا و خدمات بر مبنای سفارش خرید کالا و خدمات در نرم افزار تدارکات
 صدور سند فاکتور خرید و برگشت از خرید کالا و خدمات بر مبنای پیش فاکتور
 درخواست خرید کالا و خدمات در نرم افزار تدارکات
 تسهیم عوامل خرید در نرم افزار تدارکات اعم از هزینه حمل، تخفیف، عوارض و … بر روی تک تک کالاها و خدمات از سند فاکتور خرید

دانلود کاتالوگ

نرم افزار خرید و تدارکات با چه سیستم های دیگری مرتبط است؟

چارت نرم افزار خرید و تدارکات

زیر سیستم های مرتبط با نرم افزار خرید و تدارکات آرین سیستم

حسابداری مالی
انبار و حسابداری انبار
BPMS
دریافت و پرداخت
حسابداری مالی

پس از شناسایی نیازهای سازمان و مشخص شدن محصولات و خدماتی که باید برای سازمان خریبداری بشوند، واحد تدارکات اقدام به خرید و ارائه محصولات و خدمات به اشخاص مشخص شده در سازمان می‌نماید. این خریدها در سیستم حسابداری ثبت خواهند شد.
سیستم خرید و تدارکات برای ثبت و ارسال اسناد حسابداری نیاز به ارتباط یکپارچه با حوزه مالی دارد. این ارتباط در نرم افزار خرید و تدارکات آرین سیستم به خوبی ایجاد شده است. کلیه ثبت اسناد و فاکتورها از طریق ارتباط سیستمی با بخش حسابداری مالی، تهیه و تنظیم می‌شود.

نرم افزار حسابداری
انبار و حسابداری انبار

بخشی از محصولاتی که توسط واحد خرید و تدارکات تهیه می‌شوند، در انبارهای سازمان نگهداری می‌شوند. حتی گاهی کالا یا تجهیزاتی برای استفاده در خود انبارها موردنیاز می‌شود، که توسط واحد خرید و تدارکات اسناد حسابداری آن‌ها ثبت خواهد شد.
ثبت اطلاعات دستور خرید و فاکتور خرید در سیستم خرید و تدارکات نیازمند ارتباط با بخش انبار و حسابداری انبار است و در نرم افزار خرید و تدارکات آرین سیستم، این امکان ایجاد شده و کلیه مراحل تبدیل دستور دریافت تا فاکتور خرید با بخش انبار در ارتباط است.

نرم افزار انبارداری
BPMS

تمام فعالیت‌هایی که توسط واحد تدارکات انجام می‌شود، باید مرحله به مرحله طبق فرآیندهای کلی سازمان که برای این واحد درنظر گرفته شده است، انجام بشود. مدلسازی فرآیندهای واحد تدارکات از طریق سیستم BPMS انجام خواهد شد.
زیر سیستم خرید و تدارکات برای طراحی و برنامه ریزی فرآیندهای مربوط به خرید، اقدام به ایجاد ارتباط با سیستم BPMS یا مدیریت فرآیند های کسب و کار می‌کند. به این ترتیب کلیه مراحل کنترل فرآیندها در نرم افزار خرید و تدارکات در تعامل با واحد BPMS است.

نرم افزار BPMS
دریافت و پرداخت

واحد خرید و تدارکات برای انجام خریدهای مورد نیاز، باید از واحد خزنه داری بودجه مورد نیاز را دریافت نموده و خرید ها را انجام بدهد. پس از خرید لازم است که اسناد مربوط به مبالغ و میزان محصولات خریداری شده به واحد دریافت و پرداخت تحویل داده بشود.
نرم افزار خرید و تدارکات آرین سیستم برای پرداخت مبالغی که در فاکتورهای خرید وجود دارد، نیاز به برقراری ارتباط با نرم افزار دریافت و پرداخت دارد. زیرا تمام پرداخت‌های مربوط به شرکت ازجمله فاکتورهای خرید از طریق نرم افزار دریافت و پرداخت انجام می‌شود.

نرم افزار خزانه داری

درخواست جلسه دمو نرم افزار خرید و تدارکات آرین سیستم

برای دریافت مشاوره و آموزش در خصوص نحوه دریافت دمو و خرید نرم افزار خرید و تدارکات آرین سیستم با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول نرم افزار خرید و تدارکات آرین سیستم

بله، یکی از قابلیت‌های نرم افزار خرید و تدارکات آرین سیستم قابلیت تحت وب و استفاده از نرم‌افزار در هر مکان و زمان است. برای نصب نرم افزار خرید و تدارکات تحت وب، لازم است در گام اول وب سرور iis را نصب کنید و سپس به دنبال آن تنظیمات مربوط به وب سایت جدید را انجام دهید. حال می توانید با مرورگر دلخواهتان نرم‌افزار خرید داخلی را باز کرده و با آن کار کنید.

نرم‌افزارهایی اعم از نرم افزار خرید و تدارکات در لایه کاربر وب سرور قرار می گیرد. در این لایه با encrypt کردن (رمز گذاری) داده‌های شما برای عبور از کانال‌های غیر امن همانند اینترنت، از پروتکل امنیتی SSL استفاده می‌شود، که محرمانگی داده‌ها را در طول کانال انتقال، تضمین می کند و در دسترس افراد غیر مجاز قرار نخواهد گرفت. این کار توسط تیم متخصص آرین‌ سیستم تأمین و بدین صورت اطلاعات شما حفظ خواهد شد.

اگر نیازسنجی به درستی انجام گیرد پیش بینی هزینه باید برای حداقل 5 سال آینده در نظر گرفته شود، در آن صورت خرید نرم افزار خرید داخلی خوب و مناسب الزامی است و قیمت در درجه اهمیت دوم قرار می‌گیرد، در غیر اینصورت هر سال با توسعه شرکت مدیریت مجبور به تعویض نرم افزار خرید داخلی و هزینه‌های مضاعف می‌گردد، که خرید نرم افزار خرید و تدارکات داخلی آرین سیستم توجیه اقتصادی هم پیدا می‌کند.

زمان لازم برای پیاده سازی نرم افزار خرید داخلی آرین سیستم با توجه به گستردگی واحدهای خریدار تفاوت دارد، ولی در هر صورت نباید بیش از دو ماه به طول بینجامد، چون بعد از تعریف فرآیندهای مورد نیاز شرکت خریدار به صورت شبیه سازی کل عملیات سازمان تا مرحله خروجی که به تائید برسد را عملا اجرایی می‌نماید.

یکی از ویژگی‌های نرم افزار خرید داخلی آرین سیستم انعطاف پذیری و قابلیت تغییر در آن است. کارشناسان آرین سیستم پس از بررسی نیازها، درخواست‌ها و بررسی مشکلات فرآیندی سازمان، نرم افزار خرید داخلی مناسب آن سازمان را پیاده سازی و در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند.

تماس با واحد فروش