بیشتر بخوانید

خواندن این مقاله جذاب را از دست ندهید!

افراد فارغ التحصیل رشته‌های حسابداری، در بدو ورود به محیط کار تجربه و تسلط کافی برای انجام امور حسابداری را ندارد. به همین علت باید طی زمان مشخصی به عنوان کارآموز در یک واحد مشغول به فعالیت شوند. اما بهتر است هم فارغ التحصیلان دانشگاهی در حوزه حسابداری و هم علاقه­‌مندان به حسابداری، در دوره­‌های حسابداری از جمله دوره آموزش حسابداری مقدماتی شرکت نمایند.

زیرا یادگیری حسابداری مقدماتی به عنوان اساس و شالوده حسابداری کاربردی و حسابداری عملیاتی خواهد بود. به علت اهمیت حسابدار و حسابداری در فضای کسب و کاری امروزی، در این مقاله ابتدا نسبت به تعریف حسابداری پرداخت شده و سپس توضیحاتی در خصوص آموزش حسابداری مقدماتی، از جمله سرفصل­‌های آموزش حسابداری مقدماتی ارائه شده، در نهایت نسبت به معرفی یک آموزشگاه حسابداری خوب اقدام شده است.

خواندن مقاله آموزش حسابداری مقدماتی را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم؟

کارآموزان حسابداری
دانشجویان حسابداری
علاقمندان به یادگیری حسابداری

حسابداری چیست؟

شاید بارها با شنیدن کلمه حسابداری از خود پرسیده باشید که حسابداری چیست؟ در منابع مختلف تعاریف متعددی برای حسابداری وجود دارد، اما به طور کلی به فرآیند جمع آوری اطلاعات مالی، طبقه بندی داده­‌ها، ثبت و تهیه گزارش‌­های مربوطه حسابداری می­‌گویند.

حسابداری یکی از عوامل موثر در بقای هر کسب و کاری است، زیرا حسابدار با تهیه و تنظیم و ارائه گزارش‌­های مالی و تحلیل و بررسی شرایط اقتصادی در هر کسب‌ و کاری، اطلاعات لازم را در اختیار مسئولان، مدیران و ذینفعان اقتصادی قرار می‌دهد.

علاقه به ریاضی در آموزش حسابداری مقدماتی

علاقمندان به حسابداری مقدماتی باید به ریاضی هم علاقه داشته باشند

مبانی آموزش حسابداری مقدماتی

در یک دید عامیانه هنگامی که صحبت از حسابدار می‌­شود، یعنی شخصی که در شرکت اقدام به ثبت سندهای خرید می‌­کند. اگر چه ثبت سندهای درآمد و هزینه از وظایف یک حسابدار می­‌باشد، اما مبانی حسابداری مقدماتی شامل سرفصل‌های بیشتری است، که شخص حسابدار حتی با داشتن مدرک تحصیلی حسابداری، اگر دورها‌ی آموزش حسابداری مقدماتی را نگذرانده باشد، به درستی نمی­‌تواند نسبت به انجام وظایف خود اقدام نماید.

اگر شخصی هیچ پیش زمینه­ ای در حسابداری ندارد و بخواهد در آینده شغل حسابداری را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب نماید، دوره­ آموزش حسابداری مقدماتی از مناسب ­ترین دوره­‌های آموزشی برای وی است. زیرا با شرکت در این دوره حسابداری، دانش پذیر با اصول حسابداری، مبانی حسابداری، استانداردهای حسابداری و… آشنا می‌­شود.

سرفصل‌های جزوه آموزش حسابداری مقدماتی

آموزش هر رشته یا تخصصی باید از الفبای آن شروع شود. آموزش حسابداری نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در صورتی که شخص یا موسسه‌­ای بخواهد اقدام به برگزاری دوره­‌های آموزش حسابداری نماید، باید از آموزش حسابداری مقدماتی شروع کند.

به طور کلی یک سرفصل مناسب برای جزوه آموزش حسابداری مقدماتی که بتواند مفاهیم پایه را به صورت اصولی آموزش دهد، به شرح تصویر زیر می­‌باشد.

سرفصل های جزوه آموزش حسابداری مقدماتی

سرفصل های جزوه آموزش حسابداری مقدماتی

با یک جستجوی ساده در فضای مجازی شامل کلماتی مانند جزوه حسابداری، جزوه حسابداری مقدماتی، آموزش حسابداری مقدماتی Pdf، آموزش حسابداری مقدماتی به زبان ساده، آموزش حسابداری مقدماتی پاورپوینت، آموزش صفر تا صد حسابداری و… می­توان به آموزش­های رایگان به اشتراک گذاشته شده دسترسی پیدا کرد.

رعایت نکات زیر برای شخصی که وارد رشته حسابداری می‌­شود ضروری است:

 • هدف خود از فراگیری حسابداری را مشخص کند.
 • از اشتباه کردن ترسی نداشته باشد.
 • تمرینات حسابداری را هر روز انجام دهد.
 • روش فراگیری حسابداری را برای خود مشخص کند.
 • سرفصل­های حسابداری را فرا بگیرد.
 • با حسابداران مختلف ارتباط داشته باشد.

آموزش حسابداری مقدماتی ویژه بازار کار

تمامی شرکت­ها و سازمان­ها با هر حجم از فعالیتی، بایستی فعالیت­های روزانه مالی خود را ثبت کرده و در نهایت نسبت به تهیه و تنظیم گزارش‌­های مالی مورد نیاز اقدام نمایند. در نتیجه وجود حسابدار در هر مجموعه اقتصادی امری ضروری است. به همین علت در حال حاضر بازار کار حسابداری برای افراد علاقه­مند به این رشته مناسب می­‌باشد.

افراد فارغ التحصیل رشته حسابداری نباید خود را محدود به متون کتب درسی نمایند، بلکه علاوه بر آن باید در دوره­‌های آموزشی برگزار شده توسط موسسات آموزشی، مانند دوره آموزش حسابداری مقدماتی و پیشرفته و… تحت عنوان دوره آموزش حسابداری ویژه بازار کار شرکت نمایند. زیرا این دوره­ها حسابداری ویژه ورود به بازار کار را آموزش داده و شخص را برای ورود به محیط کسب و کار آماده می‌­کند.

دوره آموزش حسابداری مقدماتی (Basic Accounting Training) دارای مفاهیم پایه و کاربردی می­‌باشد. هر شخص با گذراندن دوره مذکور و تلاش بیشتر، می­تواند به عنوان یک حسابدار وارد حوزه کسب و کار شود. درواقع فرد پس از گذراندن دوره آموزشی با فراگیری آموزش‌ها و تلفیق دانسته‌های خود با مباحث حسابداری در محیط کاری به عنوان یک حسابدار مجرب شناخته ‌می‌شود.

آموزش حسابداری مقدماتی ویژه بازار کار

آموزش حسابداری مقدماتی ویژه بازار کار

آموزش حسابداری مقدماتی فرداد

آموزشگاه حسابداری فرداد در راستای کمک به فارغ التحصیلان، افراد جویای کار و حسابداران اقدام به برگزاری دوره­‌های آموزشی مجازی رایگان از جمله آموزش حسابداری مقدماتی رایگان، حسابداری پیشرفته، حسابداری حقوق و دستمزد، کارگاه تکمیل اظهارنامه مالیاتی، آموزش نرم افزار حسابداری و… می­نماید.

دوره­‌های آموزش حسابداری فرداد علاوه بر رایگان بودن، در زمان خارج از ساعات اداری و به صورت مجازی برگزار می­گردد، تا تمامی علاقه­مندان بتوانند از آن بهره­مند شوند. با شرکت در دوره حسابداری مقدماتی فرداد به مدت یک ماه و انجام تمرینات به صورت منظم، دانش­پذیران آمادگی لازم جهت ورود به دنیای کسب و کار را پیدا می­کنند.

افراد با شرکت در دوره حسابداری فرداد، علاوه بر شرکت در کلاس­ها و اخذ گواهی شرکت در دوره، جزوه آموزشی را متناسب با دوره برگزار شده به صورت رایگان دریافت می­نمایند.

در صورتی که شما تمایل به ثبت نام در دوره­‌های آموزشی حسابداری مانند دوره آموزش حسابداری مقدماتی تا پیشرفته، حسابداری حقوق و دستمزد، نرم افزار حسابداری و… دارید، می ­توانید با مراجعه به صفحه آموزشگاه حسابداری فرداد در دوره­‌های آموزشی رایگان از جمله دوره آموزش حسابداری مقدماتی که به صورت آنلاین برگزار ‌می‌شود، ثبت نام نمایید.

دوره آموزش حسابداری مقدماتی چه اهدافی را دنبال ‌می‌کند

هدف از ارائه خدمات آموزشی توسط موسسات و آموزشگاه­های آزاد حسابداری، تقویت مهارت افراد و ایجاد فرصت­های بیشتر برای ورود به بازار کار است. دوره­‌های آموزش حسابداری مقدماتی به زبان ساده آموزش داده می‌­شود، تا تمامی افراد شرکت کننده توانایی درک مطالب ارائه شده را داشته باشند.

از جمله اهداف دوره­‌های آموزش حسابداری مقدماتی به موارد زیر می­توان اشاره کرد:

 • پیش بینی مالی و اقتصادی شرکت
 • تصمیم گیری صحیح و دقیق بر مبنای اطلاعات علمی و قابل اعتماد
 • بهینه سازی گردش حساب

یک حسابدار موفق قبل از ورود به بازار کار باید با موارد زیر به طور کامل آشنایی پیدا کند؛

ردیف مهارت ها
1 آشنایی با مباحث بازار کار
2 آشنایی با وظایف حسابداران
3 آشنایی کافی با نرم افزار­های حسابداری و مالی
4 تسلط به قوانین مالیاتی و بیمه
5 آشنایی با روش­‌های کاهش هزینه و افزایش سود
6 رعایت اصل رازداری بدون قید و شرط

دانلود فیلم آموزش حسابداری مقدماتی رایگان

رشته حسابداری به دو بخش تئوری و عملی تقسیم می‌­شود. بخش تئوری در مدارس و دانشگاه‌­ها تدریس می‌­شود. اما بخش عملی که مهم‌­ترین بخش برای ورود افراد به بازار کار می­‌باشد، کمتر در دانشگاه‌­ها ارائه می‌­گردد. به همین علت بعضی از اشخاص یا آموزشگاه­‌ها اقدام به تهیه و تنظیم فیلم­‌های آموزشی کاربردی نموده­‌اند.

یکی از آموزش‌­های موجود در فضای مجازی آموزش حسابداری مقدماتی رایگان می­‌باشد. برای استفاده از این فیلم‌­ها افراد می‌توانند متن “دانلود فیلم آموزش حسابداری مقدماتی رایگان” را در گوگل تایپ و جستجو کرده و نسبت به دانلود آن اقدام نمایند.

بهترین آموزشگاه حسابداری ایران

هدف دانش­پذیران از شرکت در یک دوره آموزشی موفقیت در رشته شغلی مورد نظر می­‌باشد. یکی از ابزارهای اصلی برای طی نمودن موفق یک دوره آموزشی و دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده، انتخاب آموزشگاه حسابداری مناسب ‌می‌باشد. برای شناخت یک آموزشگاه حسابداری موفق و مناسب باید به خط مشی­ها­، برنامه‌ها، آینده نگری، آموزش‌های گذشته و… آموزشگاه توجه نمود.

از جمله ویژگی‌­هایی که می‌­تواند یک آموزشگاه حسابداری را به آموزشگاهی مناسب تبدیل کند، به موارد ذکر شده در تصویر زیر می­‌توان اشاره کرد.

آموزش حسابداری مقدماتی در آموزشگاه مناسب

ویژگی های آموزشگاه حسابداری خوب

ویدیو آموزش حسابداری (آشنایی با حسابداری)

تمامی آموزشگاه­ها از جمله آموزشگاه حسابداری فرداد در فرآیند برگزاری کلاس‌های حسابداری، فیلم­های آموزشی رایگان را نیز در فضای مجازی بارگذاری نموده­اند، تا افراد بتوانند به سادگی نسبت به دانلود رایگان آموزش حسابداری از مقدماتی تا پیشرفته اقدام نمایند.

در فیلم­های آموزشی صفر تا صد حسابداری تمامی مطالب مورد نیاز برای ورود به بازار کسب و کار ارائه شده است. علاقه­ مندان می­‌توانند از طریق لینک https://www.aparat.com/v/V671i ویدئو آموزش صفر تا صد حسابداری فرداد را دانلود و مشاهده نمایند.

نتیجه گیری

حسابداری رشته­ای تخصصی و کارآمد می­‌باشد. امروزه تمامی شرکت­ها و سازمان­ها صرف نظر از رشته و حجم فعالیت، به یک حسابدار جهت انجام عملیات حسابداری خود از جمله تهیه گزارش­ مالی و تجزیه و تحلیل امور مالی نیاز دارند.

حسابداری دارای نکات ریز و جزئی بوده که معمولا در کتاب‌ها نوشته نمی‌­شود. دوره‌های آموزشی حسابداری از جمله دوره‌ آموزش حسابداری مقدماتی دارای مفاهیم پایه و کاربردی می باشند، که افراد با شرکت در این دوره­ها می­‌توانند نکات اساتید را در اختیار بگیرند و با مهارت بیشتری وارد دنیای کسب و کار شوند. در پایان حتما از طریق درج دیدگاه برای این مقاله با ما در ارتباط باشید.

دسترسی به مقالات مرتبط:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
تماس جلسه دمو کاتالوگ

ما منتظر تماس شما هستیم تا ...

 • شرایط کاری و نیازهای ویـژه سـازمان شما را بشنویم
 • به سوالهای شما در مورد ارزش آفرینی نرم افزار پاسخ دهیم
 • بر اساس تجربه موفق نرم افزار ArianERP در صنایع مختلف بهترین پیشنهاد را برای افزایش بهره‌وری سازمان به شما ارائه دهیم
 • با توجه به نیازهای اختصاصی شما، به شما در انتخاب بهترین راهکارها کمک کنیم