مشاوره
جلسه دموکاتالوگ
عضویت در خبرنامه

نکاتی قبل از خرید نرم افزار نگهداری و تعمیرات PM نت

نکاتی قبل از خرید نرم افزار نگهداری و تعمیرات PM – نت

نرم افزار نگهداری و تعمیرات با پیچیدگی فن آوری و عرضه دانش فنی و همچنین با توجه به نیاز نگهداری تعمیرات در سازمان های بزرگ تولیدی ، رو به پیشرفت و به روز شدن می باشد. با توجه به فن آوری به کار رفته در سازمان گاهی عرضه کنندگان دانش فنی انحصار طلب شده و باعث نوعی قدرت تخصص و تعارض آن با قدرت سازمانی خواهد شد. تقاضا از مدیریت نگهداری و تعمیرات شامل فعالیت هایی در جهت تضمین و اطمینان در روند تولید و خدمات است و این خود یکی از چالش های مدیران نگهداری و تعمیرات است. که باید قبل از هر اقدامی با نکات قبل از خرید و استفاده از نرم افزار تعمیر و نگهداری pm آشنایی داشته باشند. در این راستا متخصصان زیادی در این صنعت کتاب تعمیرات و نگهداری برای ارائه تجربیات خود به مدیران منتشر کرده اند که ما نیز مطالب و نکاتی از کتاب نگهداری و تعمیرات جامع را برای آشنایی شما در این پست قرار دادیم.

تعمیرات و نگهداری pm

حتماً از خود خواهید پرسید ، pm چیست ؟ مجموعه ای از فعالیت ها و روش هایی است که در نگهداری و تعمیرماشین آلات به صورت دوره ای و برای بررسی وضعیت موجود با روش هایی از قبیل تنظیم و تعمیر ، انجام و پشتیبانی می شود. در این راستا با استفاده از نرم افزار تعمیر و نگهداری pm و رعایت قوانین و استانداردهای لازم ،  گام خوبی در مدیریت نگهداری و تعمیرات برداشته می شود و در عین سادگی نرم افزار تعمیرات و نگهداری ، توانمندی های زیاد در فعالیت های تجهیزات سازمان ایفا می شود.

نرم افزار نگهداری و تعمیرات | آرین سیستم

نرم افزار نگهداری و تعمیرات | آرین سیستم

نکاتی کلیدی در خرید و پیاده سازی سیستم نگهداری و تعمیرات

نحوه سرویس دهی و نگهداری و تعمیرات یکی از مسایل مهم در سازمان های صنعتی و تولیدی است. چرا که به طور مستقیم بر بهره وری ، کیفیت ، هزینه های مستقیم و سود آوری سیستم تاثیر می گذارد. بنابر این باید برای جلوگیری از بالا رفتن هزینه های نگهداری و تعمیرات یا از کار افتادگی ناگهانی و تحمیل هزینه های هنگفت مالی ، قبل از خرید و استقرار نرم افزار نگهداری و تعمیرات نکاتی را در نظر گرفت :

 1. تعریف محدوده پروژه

قبل از عجله برای خرید و پیاده سازی بسته نرم افزاری نگهداری و تعمیرات ، باید محدوده کاربری و ماژول های مهم و تاثیر گذار در کسب و کار شما تعریف شود. بهتر است در این قسمت تمایل ارتباط با سیستم نگهداری و تعمیرات با سیستم های دیگر نیز بررسی شود. و یا اینکه تا چه مدت این امکان وجود دارد که خرید یک سری از ماژول ها به تاخیر بیفتد.

 1. درباره پیاده سازی پروژه برنامه ریزی کنید

از آن جایی که برخی از برنامه ریزی های اولیه باعث کاهش سر درگمی های بعدی می شود. از اول تعیین کنید چه کسی داده ها را جمع آوری کند یا مسئول اجرایی سیستم نت چه کسی و با چه مسئولیت هایی باید باشد. یک سری از کد گذاری ها مانند شماره گذاری قطعات یا تعیین هزینه های قطعات در کنار طرح محل استقرار باعث پیشبرد کار می شود.

 1. آموزش

برای تمام کارکنانی که از برنامه نگهداری و تعمیرات استفاده می کنند لازمه به دلیل پیچیدگی کار با برنامه ، آموزش های لازم را بررسی کنند. معمولاً این آموزش از طرف شرکت ارائه کننده نرم افزار برای کارکنان وجود دارد. این نکته را نیز باید در نظر داشت که هر سازمان بر اساس نوع فعالیت و راه های مختلف پیاده سازی نگهداری و تعمیرات نیاز به آموزش بر اساس استفاده خاص خود دارند. طول زمان آموزش نیز بسیار مهم است.

 1. گزارش و تحلیل

اگر به این مساله فکر کنید که قرار است بر اساس گزارشات نرم افزار نگهداری و تعمیرات چه تصمیماتی بگیرید ، به این نتیجه می رسید که داشتن چند گزارش موثر و قابل استفاده بهتر از داشتن صدها گزارش بی ثمر است. قبل از راه اندازی سیستم باید درباره گزارش های مورد نیاز برای درک روند عملیات نگهداری و تعمیرات فکر و اطمینان حاصل کنید.

 1. بهبود و پیگیری مستمر

از میزان اشنایی کارمندان با قابلیت های کامل سیستم نگهداری و تعمیرات اطمینان حاصل کنیدو فقط به عنوان ابزاری برای نگهداری لیست ابزار و قطعات از برنامه تعمیرات استفاده نکنید. به دنبال راه حل های کاربردی برای پیگیری حجم اطلاعات باشید. از آن جایی که سیستم نگهداری و تعمیرات قابلیت تشخیص علت توقف کار یا مشکلات و خرابی ماشین آلات را دارد ، می توانید به طور منظم با پیگیری عملکرد ، بر عملیات نگهداری نظارت کنید.

نرم افزار نگهداری و تعمیرات | آرین سیستم

نرم افزار نگهداری و تعمیرات | آرین سیستم

بهترین قابلیت های نرم افزار تعمیرات و نگهداری pm

 • قابلیت کارکرد تحت وب نرم افزار نگهداری و تعمیرات
 • امکان گزارش سازی با دانلود نرم افزار نگهداری و تعمیرات
 • قابلیت برقراری ارتباط نرم افزار نگهداری و تعمیرات با نرم افزارهای دیگر
 • قابلیت تعریف سطح دسترسی و امنیت بالا
 • امکان مشاوره جهت پیاده سازی نرم افزار نگهداری و تعمیرات و …

امکانات نرم افزار pm

 • گزارش و تعیین فعالیت های انجام شده
 • گزارش شاخص ها
 • ایجاد آرشیو کامل از اطلاعات پرسنل نگهداری و تعمیرات
 • ایجاد آرشیو کامل مشخصات فنی دستگاه ها ، دستورالعمل ها و …

نرم افزار تعمیر و نگهداری ماشین آلات

سیستم نگهداری و تعمیرات ضمن فراهم آوردن بستر مناسب ثبت اطلاعات فنی ماشین آلات و برنامه ریزی پیشگیرانه ، به بهبود راندمان تولید و افزایش کارکرد تجهیزات با نرم افزار تعمیر و نگهداری ماشین آلات کمک فراوان می کند.

اهداف نگهداری و تعمیرات

 • بیشینه کردن دوره عمر مفید نگهداری تعمیرات تجهیزات
 • کمینه کردن هزینه های توقفات خطوط تولید بر اثر خرابیهای دستگاه
 • کمینه کردن تعمیرات اتفاقی ماشین آلات و تجهیزات
 • بیشینه کردن کارایی کل تجهیزات
 • بیشینه کردن قابلیت اطمینان تعمیر و نگهداری ماشین آلات

انواع سیاست های نرم افزار نگهداری و تعمیرات

 • نگهداری و تعمیرات اضطراری به اختصار EM
 • نگهداری و تعمیرات اصلاحی به اختصار CM
 • نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه به اختصار PM

خرید نرم افزار تعمیرات و نگهداری آرین سیستم

استهلاک در بین قطعات و لوازم و ماشین آلات یک پدیده غیرقابل پیشگیری می باشد. برای زنده و سر حال نگه داشتن تمامی لوازم مکانیکی و غیر مکانیکی نیاز به تعمیر و نگهداری می باشد. تعمیر و نگه داری در سازمان ها نیاز به تامین بودجه و ثبت اسناد برای کارهای انجام شده دارد. با توجه به اینکه ثبت اسناد بصورت سنتی پر اشتباه و امکان از بین رفتن آنها وجود دارد ، استفاده از نرم افزار تعمیرات و نگه داری بهترین راهکار می باشد.

نرم افزار تعمیرات و نگه داری آرین سیستم از جمله نرم افزارهای پیشتاز در این زمینه می باشد که برای درخواست دمو و خرید نرم افزار تعمیرات و نگه داری آرین سیستم می توانید روی دکمه درخواست دمو در لینک زیر کلیک نمایید.

نرم افزار تعمیرات و نگهداری | آرین سیستم

[av_one_fourth av_uid=’av-27kwv5′]

[/av_one_fourth]

8 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
در صورتی که سوالی ندارید به دیگران کمک کنید تا مشکلشان حل شود!

 1. حسن
  3 ژوئن 2017 ساعت 05:14

  با سلام و خسته نباشید، لطفا قیمت حدودی نرم افزار نگهداری و تعمیرات را اعلام نمایید. با تشکر

  • راهنمای آرین سیستم
   3 ژوئن 2017 ساعت 16:18

   سلام
   برای قیمت نرم افزار باید با کارشناس فروش آرین سیستم تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی فرمایند.
   021-43027

 2. حسن
  3 ژوئن 2017 ساعت 05:13

  با سلام و خسته نباشید، لطفا قیمت حدودی نرم افزارتان را اعلام نمایید. با تشکر

 3. داود
  11 مارس 2017 ساعت 23:12

  با سلام خدمت شما .
  من فعالیتم در مورد خودروهای سازمان آتش نشانی میباشد
  ممنون میشوم در این خصوص فرم چک لیست و یا نرم افزاری در خصوص خودرو ارائه نمایید

  • راهنمای آرین سیستم
   13 مارس 2017 ساعت 09:09

   سلام
   اگر برای شرکتتان می خواهید می توانید تماس بگیرید و درخواستتان را به واحد فروش اعلام کنید.
   02143027

 4. کاظم
  10 مارس 2017 ساعت 21:45

  ممنون از اطلاعات مفیدتون

 5. اکبر
  30 ژانویه 2017 ساعت 00:35

  با سلام، تشکر از اطلاعات مفید تون،جزوه تعمیرات و نگهداری(Pm) دانلود نمیشه.