نرم افزار CRM آرین سیستم

عدم سنجش کیفیت رضایتمندی مشتریان از طریق شاخص سطح خدمت SLA و همچنین عدم دسترسـی به سوابق مشتریان از لحظه ورود به شرکت همواره از مشکلات اساسی مدیران در بخش CRM بوده است. نرم افزار CRMی که بتواند تمرکز بر نیازهای مشتریان و اتوماسیونی شدن فرآیند ارتباط با مشتریان را فراهم کند، مشکلات حوزه CRM در سازمان را برطرف خواهد کرد. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری آرین سیستم از طریق سنجش شاخص سطح خدمت یا SLA، بر نیاز مشتری متمرکز می شود. نرم افزار مدیریت مشتریان (CRM) از طریق دسته بندی و با شناخت دقیق نیاز بازار، میزان سودآوری به تفکیک مشتریان را محاسبه کرده و بر اساس گزارشات خروجی، به بررسی میزان و نوع خرید مشتریان در طی دوره‌های مختلف می پردازد.

ارتباط با مشتریان

مزایای نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری آرین سیستم

هدف از خرید نرم افزار CRM مدیریت درخواست ها و پاسخگویی به نیازهای مشتریان است. یک نرم افزار سی آر ام موفق، به کسب و کار شما از دید مشتری نگاه میکند. به این ترتیب است که در برنامه ریزی ها، تجربه مشتری لحاظ خواهد شد. در نرم افزار مدیریت مشتریان، نگاه از دید مشتری باعث مشاهده دقیق تر کاستی ها و فرصت های موجود در کسب و کار خواهد شد. کاهش هزینه ارتباط با مشتری و سنجش دقیق سودآوری به تفکیک هر مشتری، از مزیت‌های استفاده از نرم‌ افزار CRM آرین سیستم بوده است. 

پیش بینی دقیق نیاز مشتریان

با استفاده از ابزار مدیریت ارتباط با مشتری آرین سیستم، امکان تعیین نیاز دقیق مشتریان برای سازمان فراهم خواهد شد. قابلیت دسته بندی مشتریان و تعیین میزان افزایش خرید مشتریان در طی دوره‌های مختلف، از دیگر مزایای خرید نرم افزار CRM است. هزینه فروش محصولات و خدمات به مشتریان قدیمی بسیار کمتر از هزینه یافتن مشتریان جدید است؛ بنابراین در ابزار مدیریت ارتباط با مشتری آرین سیستم با حفظ و نگهداری اسناد و گزارشات مشتریان سابق، مدیریت کلیه اطلاعات تنها در یک پایگاه داده به صورت یکپارچه فراهم خواهد شد.

ارائه گزارش سود دهی به تفکیک مشتری

اخذ خروجی‌های مورد نیاز یکی از مهمترین کاربردهای نرم افزار CRM آرین سیستم است، که در اختیار کاربران به شکل یک گزارش ساز قوی قرار می گیرد. ارائه انواع گزارشات فصلی از میزان خرید و فروش و همچنین گزارش گیری از میزان بدهی مشتریان به سازمان، از دیگر مزایای استفاده از زیر سیستم مدیریت ارتباط با مشتری است. به این ترتیب انواع گزارشات درصدی فروش در نرم افزار crm یا مدیریت ارتباط با مشتری برای چند سال مالی، چند فصل و چندین ماه مختلف به تفکیک مشتری، انبار، کالا و … قابل ارائه خواهد بود. ‌‌

ایجاد پایگاه داده متمرکز در سازمان فروش

با استفاده از نرم افزار CRM به راحتی اطلاعات تمام مشتریان احتمالی در یک پایگاه داده مرکزی نگهداری می شوند. سپس هر زمان که کارشناسان فروش نیاز به اطلاعات مشتریان داشته باشند می توانند از طریق نرم افزار crm اطلاعات سوابق مشتریان را بررسی و مشتریان هدف خود را مدیریت کنند. اطلاعات موجود در پایگاه داده CRM باعث می شود که کارشناسان فروش فعالیت های مشتریان را ردیابی کرده و در زمان مناسب که احتمال خرید محصول توسط مشتریان بیشتر است، برای فروش محصولات به مشتریان احتمالی با آن ها تماس بگیرند.

امکانات و ابزارهای زیر سیستم CRM

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری با چه سیستم های دیگری مرتبط است؟

مدیریت ارتباط با مشتریان

زیر سیستم های مرتبط با نرم افزار CRM آرین سیستم

درخواست جلسه دمو نرم افزار CRM

در صورتی که نیاز به مشاوره در زمینه خرید نرم افزار crm دارید با ما تماس بگیرید تا مشاوران ما راهنمای شما در خصوص امکانات و ویژگی های نرم افزار مدیریت مشتریان باشند.

سوالات متداول نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری CRM

در حوزه پشتیبانی نرم افزار سی آر ام، ابتدا با بازدید از محل کار مشتری نیاز سنجی لازم صورت می گیرد. در این مرحله چارت زمان بندی تهیه شده و کارشناس مربوط در حوزه CRM به سازمان مشتری اعزام می شود. سپس پروپوزال راه اندازی و استقرار نرم افزار CRM تهیه می شود. در مرحله بعد نرم افزار CRM آرین سیستم در سازمان مشتری نصب و استقرار می یابد. بعد از استقرار ، آموزش نرم افزار CRM توسط کارشناسان با تجربه آرین سیستم انجام می پذیرد. در مرحله آخر رضایت نامه ای از مشتری توسط ستاد مراقبت از مشتری دریافت می گردد.

بله. کارشناسان خرید نرم افزار CRM آرین سیستم پس از بررسی نیازها، درخواست ها و بررسی مشکلات فرایندی سازمان، سیستم مدیریت ارتباط با مشتری مناسب آن سازمان را طراحی و در اختیار سازمان قرار می دهند.

نرم افزار CRM آرین سیستم محدودیتی در تعداد کاربران و میزان اطلاعات وارد شده در نرم افزار مدیریت مشتریان ندارد و با افزایش تعداد کاربران استفاده کننده از سیستم و افزایش اطلاعات، آرین سیستم هیچ هزینه اضافی از مشتری دریافت نخواهد کرد.

بله، یکی از مهم ترین قابلیت‌های CRM آرین سیستم قابلیت استفاده به صورت تحت وب است. برای خرید نرم افزار crm  و نصب آن لازم است در گام اول وب سرور IIS را نصب کنید و سپس به دنبال آن تنظیمات مربوط به وب سایت جدید را انجام دهید. حال می توانید با مرورگر دلخواهتان زیر سیستم را باز کرده و با آن کار کنید.

از مرحله درخواست مشتری و شروع تعامل با مشتری، اطلاعات مشتری در فرم های مخصوص نرم افزار CRM ثبت و نگهداری شده و زمان بعد از فروش محصول ثبت اطلاعات مربوط به مشتریان از جمله اطلاعات تماس، ریز مکالمات و … برای مدیریت بهتر نگهداری می شود. اختصاص دادن گروه درختواره برای مشتریان، اضافه کردن لیست مشتریان برای سامانه پیام کوتاه و بهره گیری از قابلیت های ارائه پشتیبانی به مشتریان از جمله امکاناتی هستند، که در نرم افزار CRM آرین سیستم برای مدیریت مشتریان برنامه ریزی شده است.

تماس جلسه دمو کاتالوگ

ما منتظر تماس شما هستیم تا ...

  • شرایط کاری و نیازهای ویـژه سـازمان شما را بشنویم
  • به سوالهای شما در مورد ارزش آفرینی نرم افزار پاسخ دهیم
  • بر اساس تجربه موفق نرم افزار ArianERP در صنایع مختلف بهترین پیشنهاد را برای افزایش بهره‌وری سازمان به شما ارائه دهیم
  • با توجه به نیازهای اختصاصی شما، به شما در انتخاب بهترین راهکارها کمک کنیم