نرم افزار مدیریت منابع انسانی سازمان

دیگران این ویدئو ها را دیده اند

محصولات نرم افزاری آرین سیستم

نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمان

دانلود فایل صوتی راهکار BPMS

ایمیلی که همیشه آن را چک می کنید را وارد کنید

نرم افزار مدیریت منابع انسانی جامع + سیستم مدیریت برنامه ریزی ERP

آرین سیستم

مدیریت منابع انسانی

با گسترش فعالیت مدیران در حیطه برنامه ریزی منابع انسانی و ایجاد تعامل مستمر بین این فعالیت ها با نیروی انسانی به عنوان منبع مهم در کسب درآمد سازمان ، لزوم به کارگیری سیستمی برای ساماندهی و یکپارچگی این روند در کنار سیستم حسابداری و سایر سیستم های ضروری مانند استفاده از نرم افزار ارزیابی عملکرد در هر سازمان ضروری می باشد. براساس آمارهای به دست آمده در کشورهای توسعه یافته ، نقش اول ثروت آفرینی را سرمایه های انسانی با 67% به خود اختصاص می دهند. در چنین فضای رقابتی نرم افزار ارزیابی عملکرد کارکنان و کارایی آن به عنوان سلاح رقابت در به وجود آوردن فرصت ها و مقابله با تهدید سازمان ها به عنوان یک چراغ راه برای مدیران به حساب می آید. با تعریف و شرح ویژگی های مختلف نرم افزار مدیریت منابع انسانی آرین سیستم ، اهمیت و ضرورت آن در سازمان ها مورد بررسی قرار گرفته است.

برنامه ریزی منابع انسانی erp آرین سیستم

در واقع سیستم جامع منابع انسانی یك نوع روش اجرا و پیاده سازی سیستم های جامع درسازمان است. در این روش با توجه به یکپارچگی استاندارد موجود در سیستم جامع نیروی انسانی ، سازمان استفاده کننده رویه های موجود خود را با این رویه های استاندارد مطابقت می دهد. و از طرف دیگر با توجه به گستردگی نیاز به اطلاعات که برای هر صنعت به طور خاص باید در نظرگرفته شود ، در این روش این نیازها نیز در سیستم های نرم افزاری اعمال خواهد شد. در نرم افزار مدیریت منابع انسانی آرین سیستم عملیات بروزرسانی و نگهداری فایل های شخصی از طریق یک پایگاه داده انجام می شود و امکان کسب اطلاعات درباره کارمندان و موقعیت شغلی تمام کسانی که مرتبط با این چرخه هستند را فراهم می کند.

امکانات نرم افزار جامع منابع انسانی

 • تعریف شرایط دریافت و پرداخت حقوق ماهیانه پرسنل و ارتباط با سیستم صندوق و حسابداری و صدور سند حسابداری و فیش حقوقی
 • ورود اطلاعات شخصی و گروهی پرسنل
 • ثبت و صدور مرخصی ها و غیبت ها بر اساس قوانین جاری
 • تخصیص و تعریف وظایف مربوط به هر پست سازمانی
 • دریافت کلیه اطلاعات از دستگاه های حضور و غیاب مانند کارت ساعت و اثر انگشت و ثبت خودکار کارکرد پرسنل
 • تعیین سطوح دسترسی کاربران به اطلاعات شخصی و عملیاتی پرسنل
 • استخراج کلیه اطلاعات تعاریف اولیه سیستم از طریق فایل اکسل
 • عملیات کسورات قانونی اعم از بیمه و مالیات و سنوات خدمتی بر اساس قوانین جاری
 • انتقال اطلاعات اثر انگشت و ثبت حضور و غیاب و مرخصی پرسنل از سیستم به اطلاعات ماهانه پرسنل و…

مشخصات فنی نرم افزارهای منابع انسانی آرین سیستم

 • زبان برنامه نويسي C# .NET
 • روش برنامه نويسي Object Oriented
 • پايگاه داده 2016 SQL Server
 • محيط اجرايي سرور  Windows server 2012 R2 / Windows Server 2016  
 • محيط اجرائي کاربران 10 Win 7 / Win 8 / Win
 • پروتکل  (Internet Porotocol Version 4 (TCP/IP v4 
 • پروتکل (Internet Porotocol Version 6 (TCP/IPv6
 • استفاده از نرم افزار Crystal Report جهت تهيه گزارشات

مراحل موفقیت آمیز راه اندازی نرم افزار مدیریت منابع انسانی آرین سیستم

الف. نیاز سنجی : فرآیندی علمی و پیچیده که مستلزم کاربرد روش ها و فنون خاص حوزه برنامه ریزی منابع سازمانی است و از سوی کارشناسان آشنا به روش شناختی مورد تحقیق قرار می گیرد. به طور کلی نیاز سنجی به فاصله بین وضع موجود و وضع مطلوب اشاره می کند.

ب. حمایت و اعتقاد مدیریت عالی سازمان : در راس سایر ملزومات اعتقاد و حمایت مدیریت ارشد در تهیه و استقرار سیستم جامع نیروی انسانی جدید در سازمان اهمیت دارد. درطراحی و اجرای پروژه سیستم اطلاعات منابع انسانی مدیران عالی لازم است بدانند که نرم افزار نیروی انسانی توسعه یافته است و فقط یک نرم افزار و تجهیز کامپیوتری نیست ، بلکه در تمامی ابعاد ساختاری سازمان عملکرد تمامی فرایندها را تحت تاثیر قرار می دهد.

ج. نرم افزار متناسب و کارآمد : نرم افزار سیستم جامع منابع انسانی باید دارای ویژگی هایی مانند گستردگی ، یکپارچگی ، انعطاف پذیری و قابلیت تهیه گزارش های مورد نیاز تا هر سطح و به هر تعداد و با هر شکل باشد.

ه. سازماندهی مناسب : اجرای موفق یک پروژه برنامه ریزی منابع سازمانی erp ، در گرو ارتباط نزدیک عناصر دخیل پروژه از جمله مدیران عالی سازمان ، تیم پیاده سازی نرم افزار ، مدیر پروژه تحلیلگران ، مدیران میانی و کاربران می باشد.

و. شناسایی اولویت ها : مشخص کردن مراحل و اولویت ها برای تضمین اجرای یک پروژه بسیار اهمیت دارد.

ابعاد سیستم جامع منابع انسانی             

در فرآیند تکامل سامانه نیروی انسانی ، به صورت تدریجی سیستم منابع انسانی یک مسیری را طی می کند که در زیر به این روند به همراه کاربردهای سیستم اطلاعات منابع انسانی به اختصار اشاره می شود :

پردازش داده : نرم افزار منابع انسانی ، تغییرات را ثبت و فایل اصلی تغییرات را بروزرسانی می‌کند. مانند تغییرات حضور و غیاب کارکنان.

سیستم اطلاعات مدیریت : اطلاعات وتغییرات را سیستم اطلاعات مدیریت منابع انسانی کنترل و مدیریت می کند. مانند از کارکنان برابر شاخص های مورد نیاز برای انتصاب در یک پست خاص فهرستی ارائه می شود.

سیستم پشتیبانی تصمیم : سیستم مدیریت منابع انسانی ، مدیران را در تعیین سیاست اطلاعات پشتیبانی می کند. مانند بر مبنای میزان بودجه ، انتخاب خدمات رفاهی و تسهیلات به کارکنان.

سیستم اطلاعات استراتژیک : برای ایجاد خدمات اطلاعاتی جدید و استفاده از فرصت ها در درآمد زایی استفاده می شود که این امر موجب می شود تا واحد های درگیر در سیستم اطلاعات از مراکز هزینه به مراکز سود تبدیل شوند. مانند انعقاد قراردادهای جدید بر مبنای توان کارکنان سازمان.

زیرسیستم های اطلاعاتی منابع انسانی

 • حوزه کارگزینی و صدور احکام
 • حوزه جذب و استخدام
 • حوزه حسابداری منابع انسانی
 • حوزه رفاه و درمان
 • حوزه آموزش
 • حوزه محاسبه و پرداخت حقوق و مزایا
 • حوزه ارزیابی عملکرد کارکنان
 • حوزه کنترل و محاسبه کارکرد
 • حوزه امور بازنشستگان

کارایی نرم افزار mrp

برنامه ریزی مواد مورد نیاز یا همان mrp روشی است که با پیش بینی تقاضای محصول ساخته شده آغاز و وابستگی تقاضا را به انواع اجزاء مورد نیاز و زمانبندی سفارشات جهت تامین برنامه تولید مشخص می کند و به طور خلاصه زمان و مقدار مورد نیاز مواد در یک سیستم نرم افزار mrp با هدف کاهش میزان موجودی انبار ، کاهش زمان تولید و تحویل کالا ، بر آورد زمان واقعی تحویل کالا و افزایش بازدهی تولید ثبت می گردد.

تصاویری از محیط نرم افزار مدیریت منابع انسانی

سوالاتی که در مورد نرم افزار مدیریت منابع انسانی ذهن من را درگیر کرده است

آیا نرم افزار های حوزه منابع انسانی می تواند الگوی احکام و پر داخت حقوق را بر اساس طرح طبقه بندی مشاغل پیاده سازی نماید؟

بله همانطور که اشاره شد با استفاده نرم افزار های این حوزه می توانید الگوهای صدور احکام کارگزینی و پرداخت های حقوق بر اساس قوانین وزرات کار ، طرح طبقه بندی مشاغل ، نظام هماهنگ  خدمات کشوری را بر اساس نوع نیاز سازمان خود پیاده سازی نمایید. 

شرکتهایی که دارای پراکندگی مناطق جغرافیایی هستند چگونه می توانند از این نرم افزار استفاده نمایند ؟

این شرکتها معمولا مشلاتی در خصوص ارسال کارکرد پرسنل ، درخواست های پرسنلی ، دریافت فیش حقوق ، اطلاع از آخرین تغییرات احکام پرسنلی دارند که می توانند تمامی این مشکلات را با استفاده از نرم افزار های حوزه منابع انسانی حل نمایند. نرم افزار مدیریت درخواست های ، نرم افزار پرتال کارکنان  ، نرم افزار حضور و غیاب که همگی در بستر وب اجرا می شوند نیاز های شما را با توجه به پراکندگی مناطق جغرافیایی سازمان تان پوشش می دهد. 

آیا نرم افزار های آرین سیستم برای شرکتهای تامین نیرو با توجه به تعداد بالای پرسنل مناسب است ؟

بله لازم به ذکر است ، نرم افزار های ArianERP به عنوان یک نرم افزار یکپارچه با استفاده از تکتولوژی BIG Data برای سازمان های بزرگ طراحی شده است و نرم افزار های حوزه مدیریت منابع انسانی نیز قابلیت استفاده در شرکتهای تامین نیرو که  تعداد کارکنان زیادی دارند را دارد . در حال حاضر چندین شرکت تامین نیرو  که بالای 5000 پرسنل دارند از قبیل شرکت کار و تامین و شرکت آتی ساز قرن ، بیمه سامان و …که خوشبختانه رضایت کامل از نرم افزار های ArianERP را هم دارند از نرم افزار های حوزه مدیریت منابع انسانی استفاده می نمایند.

چگونه می توان کارکنان شرکت را از نحوه محاسبات حقوق مطلع نمود؟

در نرم افزار حقوق دستمزد آرین سیستم گزینه ای وجود دارد که می توانید نحوه محاسبات حقوق و فرمول های حقوق دستمزد هر یک از کارکنان را گزارش گرفت . این گزارش بسیار کامل بوده و به زیان ساده بیان شده است به طوریکه می توانید از این طریق محاسبات حقوق را کاملا چک نمایید و به کارکنان خود اطمینان لازم را در مورد محاسبات دقیق حقوقش ، بدهید. 

آیا می شود امضاهای مجاز پایین احکام کارگزینی به صورت الکترونیکی امضا نموده و در نهایت حکم کارگزینی تایید شده را پرینت گرفت ؟

بله ، یکی از قابلیت های بسیار شاخص و حایز اهمیت نرم افزار های ArianERP فرایند محور بودن آنهاست . شما می توانید با استفاده از نرم افزار مدیریت فرایند های کسب و کار(BPMS) فرایند امضاء و تایید احکام را تعریف نموده و پس از صدور هر حکم ، از طریق کارتابل اسناد نرم افزار امضاء الکترونیکی هر تایید کننده ای را پایین حکم کارگزینی درج نمایید ودر نهایت پس از تایید آخرین مرحله فرایند ، پرینت آن را دریافت نمایید و یا حتی از طریق نرم افزار مدیریت هوشمند پیام برای اطلاع رسانی به کارمندان از احکام جدید صادره  استفاده نمایید تا کارکنان نسبت در دریافت حکم جدید تایید شده از طریق نرم افزار پرتال کارکنان که کاملا تحت وب می باشد ، اقدام نمایند.

 سوالات تخصصی تری در مورد پردازش اطلاعات و روند تجزیه و تحلیل اطلاعات در سیستم ArianERP دارم؟

شما می توانید برای گرفتن پاسخ خود از راه های مختلف تماس با آرین سیستم از جمله چت آنلاین با واحد فروش یا ارسال ایمیل یا به صورت تلفنی سوال خود را مطرح کنید تا کارشناسان ما شما را در این امر راهنمایی کنند ،لینک راه های تماس با آرین سیستم همچنین اگر سوالات عمومی خود را برای ما ارسال کنید تا در این لیست بروزرسانی شود.

برای درخواست دموی نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمان آرین سیستم | فرم درخواست دمو ArianERP | را مشاهده نمایید.

الکترود پارس یکی از مشتریان آرین سیستم
چای مهرچین یکی از مشتریان آرین سیستم
چای دبش یکی از مشتریان آرین سیستم
قالی سلیمان یکی از مشتریان آرین سیستم
موسسه اعتباری توسعه یک یاز مشتریان آرین سیستم
عتبات عالیات یکی از مشتریان آرین سیستم
استیل اخوان یکی از مشتریان آرین سیستم
امتیاز شما به این مطلب
})