مشاوره
جلسه دموکاتالوگ
سرویس مودیان مالیاتی آرین سیستم

سرویس مودیان مالیاتی آرین سیستم

عدم توانمندی و یا دریافت آموزش های کار با سامانه پایانه های فروشگاهی و نحوه ارسال صورتحساب ها در سامانه پایانه های فروشگاهی، موجب ایجاد چالش های جدید برای صاحبان مشاغل شده است. استفاده از سیستمی جامع برای ارسال صورتحساب ها و یا دریافت کمک از معتمدین مالیاتی برای ارسال صورتحساب ها دغدغه مدیران را کاهش می دهد.
نرم افزار یکپارچه آرین سیستم با اتصال به سامانه مودیان، این امکان را فرآهم نموده است که شما صورت حساب ها و فاکتورهای فروش خود را بدون واسطه و فقط از طریق سرویس مودیان مالیاتی آرین سیستم صورتحساب های خود را ارسال نمایید. با یکبار ثبت اطلاعات کالاها در نرم افزار آرین سیستم، شما می‌توانید به صورت روزانه یا هفتگی فقط از طریق بخش جمع آوری اطلاعات، صورتحساب های خود را ارسال نمایید.

مزایای سرویس مودیان مالیاتی آرین سیستم

در سرویس مودیان مالیاتی آرین سیستم، نیازی به تعریف زیرسیستم اضافه نمی‌باشد و با بسته‌های متعدد نرم افزاری قابل استفاده می‌باشد. درواقع اگر شما دارای نرم افزار بازرگانی و نرم افزار فروش  آرین سیستم هستید، با بروز رسانی نرم افزار خود به ورژن 2.1.0.65 ماژول مودیان مالیاتی را مشاهده خواهید نمود.

همچنین برای استفاده از سرویس مودیان مالیاتی آرین سیستم نیاز به خرید لایسنس‌های مدت محدود نمی‌باشد، زیرا سرویس مودیان مالیاتی آرین سیستم به صورت ماهیانه شارژ می‌شود. شما در انتهای هرماه تصمیم می‌گیرید که برای ماه بعدی قصد شارژ سرویس را دارید یا خیر.

ارسال صورتحساب ها از طریق API

در سرویس مودیان مالیاتی آرین سیستم تمام اطلاعات از طریق API خوانده می‌شوند. یعنی هیچ نوع اطلاعاتی را شما به صورتی دستی و یا از طریق فایل اکسل نمی‌توانید در سیستم ثبت کنید. خواندن اتوماتیک اطلاعات از طریق API موجب شده است که تمام فاکتورهای برگشتی هم برمنای یک صورت حساب ثبت شوند. زیرا در سامانه مودیان مالیاتی امکان ثبت هیچ نوع فاکتور برگشتی بدون مرجع وجود ندارد.

امکان چک تک به تک اطلاعات قبل از ارسال

در سرویس مودیان مالیاتی شما می‌توانید به انتخاب خود فاکتورها را به صورت روزانه یا هفتگی ثبت کنید، بعد از انتخاب نحوه ارسال اطلاعات، امکان چک کردن تک به تک اطلاعات فاکتورها وجود دارد. پس از کسب اطمینان از صحت تمام اطلاعات فاکتورها می‌توانید صورت حساب ها را ارسال کنید. با کلیک روی دکمه ارسال، دیگر نیاز نیست هیچ کاری انجام بدهید، زیرا سیستم به صورت اتوماتیک صورتحساب ها را ارسال می‌کند. در نهایت پس از ارسال موفق اطلاعات، سیستم شناسای یکتای 22 رقمی را به شما می‌دهد.

وجود فیلترهای جستجوی پیشرفته

در سرویس مودیان مالیاتی آرین سیستم شما به راحتی می‌توانید با استفاده از فیلترهایی نظیر ارسال نشده، فاکتورهای که هنوز ارسال نشدند را ارسال کنید. همچنین از طریق بخش استعلام ها می‌توانید وضعیت فاکتورهایی که ارسال کرده‌اید را مشاهده و فاکتورهایی که ارسال ناموفق داشتند را شناسایی نمایید. سپس با رفع خطاهایی که سیستم برای فاکتورهای با ارسال ناموفق به شما نمایش می‌دهد، مجدد این فاکتورها را ارسال کنید.

امکانات و ابزارهای سرویس مودیان مالیاتی

 • ارسال فاکتورهای فروش و برگشت از فروش به صورت جداگانه
 • امکان مشاهده جزئیات فاکتور ها به صورت جداگانه
 • امکان اصلاح فاکتورهای ثبت شده
 • امکان ابطال اطلاعات فاکتور های ثبت شده
 • امکان استعلام وضعیت فاکتورهای ارسال شده
 • امکان مشاهده فاکتورها براساس فیلتر های پیشرفته
 • نمایش فاکتور های باقیمانده مجاز برای ارسال
 • نمایش خطای فاکتور هایی که ارسال ناموفق داشتند
 • نمایش تعداد بسته API های استفاده شده
 • امکان تمدید تعداد API ها در صورت اتمام
 • امکان اصلاح و ارسال مجدد فاکتور های دارای خطا
 • ارائه توضیحات شفاف برای فاکتورهای دارای خطا
 • یکسان بودن شماره سند فروش و شماره مالیاتی سامانه مودیان
 • ثبت اتوماتیک مرجع برای فاکتورهای برگشت از فروش
 • عدم نیاز به ثبت شناسه کالاهای برای ارسال فاکتورهای جدید
 • امکان ارسال روزانه یا هفتگی صورتحساب ها

زیر سیستم های مرتبط با سرویس مودیان مالیاتی

فروش و حسابداری فروش
حسابداری بازرگانی
فروش و حسابداری فروش

اطلاعات مربوط به فروش کالاها در تمام سازمان‌ها در واحد فروش ثبت می‌شود. هر کالایی که به مشتریان فروخته می‌شود، دارای یک فاکتور بوده و همچنین هر کالایی که به دلایل مختلف دوباره به واحد فروش بازگردانده می‌شود، حتما باید دارای فاکتور برگشت از فروش باشد.
سرویس مودیان مالیاتی باید اطلاعات فاکتورهای فروش و فاکتورهای برگشت از فروش همراه با مرجعه آن‌ها را از طریق سیستم فروش دریافت کرده و با استفاده از این اطلاعات صورتحساب ها را ارسال نماید.

نرم افزار فروش
حسابداری بازرگانی

شرکت‌های بازرگانی اطلاعات مربوط به خرید کالاهای وارداتی خود را در سیستم بازرگانی ثبت می‌کنند. تمام اسناد مالی مربوط به خرید کالاها در سیستم بازرگانی ثبت می‌شود و برای فرو ش کالاها که اطلاعات کالاها از  سیستم بازرگانی دریافت شود.
باتوجه به این که هریک از کالاها باید دارای شناسه یکتای کالای مودیان باشند و اطلاعات کالاها در سیستم بازرگانی ثبت می‌شود، لازم است که سرویس مودیان مالیاتی با سیستم بازرگانی ارتباط داشته و شناسه کالاها را دریافت نماید.

نرم افزار بازرگانی

درخواست خرید سرویس مودیان مالیاتی آرین سیستم

در صورتی که نیاز به مشاوره خرید سرویس مودیان مالیاتی دارید، با ما تماس بگیرید تا مشاوران ما راهنمای شما باشند.

سوالات متداول سرویس مودیان مالیاتی

برای ارسال صورتحساب‌ ها ابتدا وارد حوزه بازرگانی آرین سیستم شده و از بخش مودیان مالیاتی گزینه عملیات را انتخاب کنید. سپس ابتدا در بخش تنظیمات سامان مالیاتی اطلاعات خواسته شده را ثبت کنید. در نهایت از طریق فرم جمع آوری و ارسال صورتحساب، صورتحساب های خود را ارسال نمایید.

برای دریافت دریافت شناسه کالای مودیان به stuffed.tax.gov.ir مراجعه نموده و اکسل مربوط به شماره کالاها را دریافت کنید. سپس در نرم افزار آرین سیستم از بخش اطلاعات پایه، گزینه حوزه بازرگانی را انتخاب و در بخش کالا، خدمات، انبار گزینه کالا را انتخاب نموده و شناسه کالاها را ثبت نمایید.

برای استفاده از سیستم مودیان مالیاتی آرین سیستم فقط کافی است، که شما به سیستم فروش و بازرگانی آرین سیستم دسترسی داشته باشید و از طریق کارشناسان پشتیبانی نرم افزار خود را به ورژن 2.0.1.68 بروز رسانی نمایید. درصورتی که در حال حاضر شما نرم افزار بازرگانی و فروش آرین سیستم را ندارید، برای خرید این دو سیستم با کارشناسان فروش آرین سیستم از طریق شماره 43027-021 تماس حاصل فرمایید.

برای مشاهده جزئیات هریک از فاکتورها کافی است، که ابتدا روی فاکتور موردنظر خود کلیک کنید و سپس از قسمت بالای صفحه تیک گزینه مشاهده جزئیات فاکتور را فعال نمایید.

شما می‌توانید در فرم جمع آوری و ارسال صورتحساب، از بالای صفحه گزینه ارسال نشده ها را فعال نمایید، که لیست فاکتورهای ارسال نشده به شما نمایش داده شود. همچنین برای مشاهده فاکتورهای دارای خطا، می‌توانید در همین فرم از قسمت بالای صفحه گزینه خطا دارها را فعال نمایید که لیست فاکتور های دارای خطا به شما نمایش داده شده و خطاها را اصلاح کنید.

تماس با واحد فروش