مشاوره
جلسه دموکاتالوگ
عضویت در خبرنامه

بهترین نرم افزار حسابداری مالی به انتخاب حسابداران خبره

معرفی بهترین نرم افزار حسابداری مالی به انتخاب حسابداران

شرکت‌‌های کوچک و بزرگ برای امور محاسباتی خود، به دنبال بهترین نرم افزار حسابداری مالی هستند. استفاده از نرم افزارهای مالی، تاثیر بسیاری در بالا بردن سرعت و بهبود محاسبات طولانی شرکت‌ها خواهد داشت.

قابلیت‌‌های متعدد نرم افزار حسابداری مالی، موجب شده سوالات بسیاری از قبیل بهترین برنامه حسابداری چیست و چه کاربردی دارد؟ راه تشخیص بهترین نرم افزار موجود چیست و… برای افراد وجود داشته باشد. در این مطلب به بررسی و آشنایی با بهترین نرم افزار حسابداری مالی خواهیم پرداخت.

خواندن مقاله بهترین نرم افزار حسابداری مالی را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم؟

مدیرانی که قصد خرید نرم افزار مالی برای شرکت دارند
افردی که قصد تغییر نرم افزار مالی شرکت را دارند
کارشناسان حسابداران
علاقمندان به خرید بهترین نرم افزار حسابداری مالی

حسابداری مالی یعنی چه؟

قبل از آشنایی با نرم افزار حسابداری مالی، بهتر است به این موضوع بپردازیم که در واقع حسابداری مالی به چه معناست؟ حسابداری مالی (Financial Accounting) نوعی از حسابداری است، که به ثبت و ساماندهی اطلاعات مربوط به امور مالی می پردازد.

وظیفه و حتی هدف مهم حسابداری مالی، ارائه اطلاعات مالی کامل و بدون خطاست. بنابراین شرکت‌‌های تجاری و بازرگانی با توجه به اهمیت حسابداری مالی و برخورداری از مدیریت مالی بر سرمایه خود، باید با این شاخه از حسابداری و  نرم افزارerp آشنا شوند، تا نهایت استفاده از حسابداری مالی و مزایای آن را ببرند.

از بین بردن ریسک و خطرات مالی، تسریع و آسان سازی روند فعالیت‌‌ها، شفافیت مالی و جلب اعتماد سرمایه گذاران از جمله مزایای حسابداری مالی می‌باشند. البته دستیابی به این موارد با به کارگیری و استفاده از بهترین نرم افزار حسابداری مالی تحقق می یابد.

ویژگی‌‌های بهترین نرم افزار حسابداری مالی

در این بخش به ویژگی‌‌های بهترین نرم افزار حسابداری مالی می‌پردازیم، که موجب کاهش خطا در ثبت‌‌ها، رضایت و عملکرد بالا در سازمان‌‌ها خواهد بود. مهم ترین ویژگی‌‌های بهترین نرم افزار حسابداری مالی به شرح زیر هستند.

 • ارائه گزارش‌‌های کاربردی و دقیق مالی

با استفاده از نرم افزارهای مالی، حسابداران و مدیران مالی در کمترین زمان ‌‌می‌توانند گزارش‌‌های کاربردی تر و دقیق ارائه کنند. و با سیستم مدیریت فرایند به ایده آل ترین شکل ممکن مدیریت کنند.

 • سادگی

یکی از ویژگی‌‌های کاربر پسندی بهترین نرم افزار حسابداری مالی سادگی است. این ویژگی باعث استفاده بلند مدت از نرم افزار می‌شود، زیرا کار با نرم افزار ساده تر خواهد بود و همینطور بیانگر ظرافت فنی نرم افزار است.

وقتی در حال تحقیق در مورد نرم افزار حسابداری مالی هستید، حتما قبل از خرید، نسخه دمو آن را امتحان کنید. در واقع ارائه دموی آزمایشی و رایگان، یکی از نشانه‌‌های یک نرم افزار حسابداری مفید و کامل است.

 • یکپارچگی

یک نرم افزار حسابداری یکپارچه موجب می‌شود، اطلاعات به طور منسجم ثبت شوند. بدین طریق از دوباره کاری جلوگیری شده و دسترسی به اطلاعات ساماندهی می‌شود. در نهایت با استفاده از نرم افزار یکپارچه حسابداری، مدیریت سازمان آسان تر می‌شود.

 • به روز بودن

بروز رسانی‌‌های به موقع باعث می‌شوند، که نرم افزار از خطرات و مشکلات سیستمی در امان باشد. همچنین در خصوص تغییرات قوانین مالیاتی و حسابداری، شرکت سازنده نرم افزار باید توانایی تغییرات سریع را در نرم افزار داشته باشد، تا استفاده کنندگان دغدغه ای در این مورد نداشته باشند.

ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری مالی

ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری مالي

 • سازگاری با انواع کسب و کارها

از دیگر ویژگی‌‌های بهترین نرم افزار حسابداری مالی این است، که متناسب با نیازها و خواسته‌‌های کسب و کارهای متنوع باشد.همچنین در هنگام محاسبه حقوق و دستمزد پرسنل و تفاوت میان احکام پرسنلی باید در وهله اول بدانیم حکم کارگزینی چیست؟ و نرم افزاری منعطف متناسب با نیاز های سازمان تهیه کنیم .

محیط یک نرم افزار حسابداری مفید باید به طور پویا و منعطف پذیر طراحی شود. به طور کلی نرم افزار کسب و کار باید مطابق نیازهای کاربران، نوع کسب و کار و نیازهای حسابداری آن طراحی شود.

 • قابل حمل بودن

این ویژگی به کاربران این امکان را می دهد، تا به وسیله گوشی موبایل، تبلت و هر وسیله الکترونیکی از این قبیل به اطلاعات و گزارش‌‌های خود دسترسی داشته باشند. به عبارتی بهترین نرم افزار حسابداری مالی باید بدون در نظر گرفتن زمان و مکان، قابلیت ثبت و پیگیری صورت‌‌های مالی را داشته باشد.

 • پشتیبانی و خدمات

 می‌توان گفت پشتیبانی یک نرم افزار مالی، مهم ترین و کاربردی ترین ویژگی نرم افزار می‌باشد. این قابلیت تنها مربوط به نصب و راه اندازی سیستم نمی‌باشد.

کارشناسان پشتیبانی نرم افزار حسابداری مالی آرین سیستم، اعتماد حسابداران و کاربران را بابت پاسخگویی‌‌های پس از فروش جلب می‌کنند، همچنین در صورت بروز هر گونه اختلال و سوال به رفع آن‌ها می‌پردازند.

 • امنیت

یک نرم افزار مالی و حسابداری باید از امنیت بالایی برخوردار باشد. زیرا حفظ اطلاعات و صورت‌‌های مالی شرکت نقش حیاتی دارد.

 • سرعت بالا

 امکان ورود سریع و دسترسی دقیق به اطلاعات، از دیگر ویژگی‌‌های یک نرم افزار حسابداری کاربردی است. این ویژگی موجب ارائه خودکار گزارش‌‌ها نیز می‌شود.

 • قیمت مناسب

 طراحی با کیفیت و قابلیت‌‌های کاربردی، تاثیر بسیاری در قیمت بهترین نرم افزار حسابداری مالي خواهد داشت. نرم افزاری که فاقد امکانات گفته شده باشد و یا از قابلیت‌‌های کمتر باکیفیت پایین تر برخوردار باشد، اثرات منفی و هزینه‌‌های اضافی برای شرکت ایجاد می‌کند.
بنابراین می‌توان گفت انتخاب و خرید بهترین نرم افزار حسابداری مالی، یک سرمایه گذاری مفید برای سازمان‌‌ها محسوب می‌شود.

نرم افزار حسابداری رایگان آرین میتواند چشم انداز مناسبی برای شما داشته باشد .

 

نکته
هنگام خرید نرم افزار حسابداری مالی نیاز‌‌های خود را مشخص و شناسایی کنید، تا نرم افزار مورد نیاز همراه با ماژول‌‌های مورد نظر انتخاب شود. بدین شکل هزینه‌‌های اضافی بابت دریافت ماژول‌هایی که برای شرکت شما کارایی ندارند، پرداخت نمی‌شوند.

نرم افزار حسابداری مالی چه کاری انجام می‌دهد؟

بکارگیری نرم افزار‌‌های حسابداری مالی در شرکت‌‌ها، فعالیت‌‌ها را برای حسابداران و مدیران مالی آسان‌تر، بدون مشکل و با کمترین هزینه پیش می‌برد. در این بخش به مهم ترین کارهای بهترین نرم افزار حسابداری مالی اشاره می‌کنیم:

 • آسان سازی محاسبه مالیات‌‌ها با توجه به قوانین اداره مالیات
 • ثبت اطلاعات به صورت یکباره و خودکار
 • انجام محاسبات ریاضی با فرمول‌‌های موجود و بدون خطا
 • صدور فاکتورهای دیجیتالی
 • کاهش هزینه‌‌ها و فعالیت‌‌های نیروی انسانی با حفظ زمان و انرژی

چرا به نرم افزار حسابداری مالی نیاز داریم؟

کسب وکارهای مختلف براساس فعالیت‌های خود، نیازهای گوناگونی به نرم ‌افزارهای حسابداری دارند. زیرا به وسیله آن‌ها فعالیت‌‌های مالی بدون خطا و در کمترین زمان محاسبه شوند.

زمانی نرم‌افزارهای حسابداری مالی می‌توانند به صورت خاص در فعالیت‌های کسب وکار استفاده شوند، که برای هر نوعی از کسب وکار، یک نرم ‌افزار حسابداری اختصاصی طراحی شود. مثل نرم افزار حسابداری فروشگاهی، نرم افزار حسابداری تولیدی، نرم افزار حسابداری خدماتی و…

 آیا باید بهترین نرم افزار حسابداری مالی را بخریم؟

خرید نرم افزار مالی در واقع نوعی سرمایه گذاری برای شرکت است. بنابراین با انتخاب و خرید بهترین نرم افزار حسابداری مالي، می‌توان سال‌ها شاهد رشد شرکت و همچنین کاربردها و کارایی مفید نرم افزار در سازمان بود.

چگونه بهترین نرم افزار حسابداری مالی را انتخاب کنیم؟

در نظر گرفتن برخی نکات و ویژگی‌‌ها هنگام انتخاب نرم افزار مالی، منجر به خرید بهترین نرم افزار حسابداری مالي می‌شود. این موضوع دشوار نیست و تنها به کمی دقت نیاز دارد. نکاتی که هنگام خرید نرم افزار مالی باید در نظر گرفته شوند، عبارتند از:

 • ارتقا دانش حسابداری کاربران
 • درنظر گرفتن نوع کسب و کار
 • نظر سنجی از کارکنان
 • وجود نسخه پشتیبان (بک آپ)
 • سخت افزارهای شرکت
 • سیستم ذخیره سازی ابری
 • راه اندازی و نصب راحت
 • کاربر پسند بودن
 • تعیین سطح دسترسی
 • گزارش گیری
 • ماژول‌‌ها
 • قابلیت یکپارچگی
 • پشتیبانی و مشاوره قوی
 • امکانات به روز رسانی
نکته
نرم افزار یک ابزار جهت گردآوری اطلاعات سازمان می‌باشد و در نهایت گزارشات معتبری را به سازمان ارائه می‌دهد. بنابراین باید نرم افزاری انتخاب شود، که تا مدت‌ها کارایی داشته باشد و نیاز به جایگزین پیدا نکند، چراکه ثبت داده‌های یک سازمان در نرم افزار کاری زمان بر و دشوار است.

خدمات نرم افزار حسابداری مالی

علاوه بر مزایای بی شماری که به آن‌ها اشاره کردیم، بهترین نرم افزار حسابداری مالی خدمات بسیاری ارائه می‌دهد. برخی از مهم ترین خدمات این نرم افزارها را در تصویر زیر برایتان آورده ایم.

خدمات نرم افزار حسابداری مالی

خدمات نرم افزار حسابداری مالی

بهترین نرم افزار حسابداری مالی کدام است؟

بهترین نرم افزار مالی نرم افزاری است، که با خرید آن نگرانی‌‌ها از بابت حسابداری مالی در شرکت رفع شود و تمرکز بر امور دیگری صرف شود. بنابراین بهترین نرم افزار حسابداری مالی باید مدیریت حساب‌ها را آسان کرده، استفاده آسان برای حسابداران را فراهم کند و در نهایت منجر به کاهش هزینه‌‌ها شود.

نرم افزار حسابداری مالی آرین سیستم

نرم افزار حسابداری مالی آرین سیستم با ارائه بهترین راهکارهای مالی در شرکت‌‌ها و سازمان‌‌ها، نقش چشمگیری در حسابداری مالی و رشد آن داشته است. این نرم افزار با سیستم یکپارچه قابلیت همگام شدن با سایر سیستم‌‌های موجود در شرکت را دارد.

به علاوه این نرم افزار با ارائه گزارش‌‌های مطابق با استانداردهای حسابرسی و مالیاتی، محیطی آشنا و کاربردی برای حسابداران و مدیران مالی ایجاد کرده است.

نرم افزار حسابداری مالی آرین سیستم

نرم افزار حسابداری مالی آرین سیستم

فرقی نمی‌کند صاحب شرکت باشید یا سازمانی بزرگ داشته باشید. زیرا نرم افزار حسابداری مالی آرین سیستم چالش‌‌های هر سازمان و شرکت را با توجه به نیازهای مناسب و طراحی ماژول‌‌های مناسب شرکت رفع می‌کند.

صدور اسناد حسابداری در دو حالت اتوماتیک و دستی، تعریف حساب‌ها بدون محدودیت ارقام کدینگ، پشتیبانی از 10 سطح حسابداری و… از مهم ترین ویژگی‌های نرم افزار حسابداری مالی آرین سیستم هستند، که هرآنچه برای انجام صحیح امور مالی لازم می باشد را فراهم نموده اند.

چرا آرین بهترین نرم افزار حسابداری مالی می‌باشد؟

شرکت آرین سیستم با در نظر گرفتن قابلیت‌‌های مفید و کاربردی نرم افزارهای حسابداری، به طراحی بهترین نرم افزار حسابداری مالی پرداخته است. از آنجا که این نرم افزار قابلیت هماهنگی با دیگر نرم افزار‌‌ها را دارد، مورد استقبال بسیاری از مدیران قرار می‌گیرد.

یکی از مهم ترین قابلیت‌‌های نرم افزار مالی آرین سیستم این است، که محدود به زمان و مکان نیست و به راحتی می‌توان به اطلاعات مورد نیاز خود در هر زمان و مکان دسترسی پیدا کرد.

نرم افزار حسابداری مالی آرین سیستم با ارائه پشتیبانی و مشاوره تخصصی و مهم تر از آن، باتجربه استفاده در شرکت‌‌های گوناگون، ایده‌‌های کاربردی و تکنولوژی پیشرفته‌ای را در اختیار مدیران و حسابداران قرار می‌دهد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره نرم افزار حسابداری مالی آرین سیستم، یا ثبت درخواست شرکت در جلسه دمو این نرم افزار حتما به صفحه نرم افزار حسابداری تحت وب مراجعه کنید.

نتیجه گیری

امروزه خرید نرم افزار مالی به معنای دید شفاف و دقیق به هزینه‌‌ها برای تسریع و راحتی در تصمیم گیری‌‌هاست، که این امر با گزارش‌‌های به موقع و مطمئن تحقق می یابد. به خاطر داشته باشید با در نظر گرفتن اندازه سازمان و نیازهای آن هنگام انتخاب نرم افزار مالی به کارایی هر چه بهتر نرم افزار دست خواهید یافت.

در آخر شما عزیزان می‌توانید از طریق ثبت دیدگاه برای مقاله بهترین نرم افزار حسابداری مالی، ما را از نظرات و پیشنهادات خود مطلع کنید.

دسترسی به مقالات مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
در صورتی که سوالی ندارید به دیگران کمک کنید تا مشکلشان حل شود!