بیشتر بخوانید

خواندن این مقاله جذاب را از دست ندهید!

امروزه پیشرفت و گسترش تکنولوژی و فناوری اطلاعات باعث گسترش بازار و افزایش رقابت بین سازمان های مختلف و برنامه ریزی منابع سازمان شده است. در این شرایط سازمان هایی توانایی ماندن در عرصه رقابت را دارند که خود را با شیوه های جدید منطبق کرده و بتوانند نیازهای بازار را برآورده سازند. یکی از روش هایی که امروزه توسط بسیاری از سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از انواع مختلف نرم افزار یکپارچه برنامه ریزی منابع سازمانی است. با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله به معرفی و بیان مفهوم erp و سیستم برنامه ریزی منابع سازمان می پردازیم و دلایل اهمیت این نرم افزار را بیان خواهیم کرد.

سیستم erp چیست؟

سیستم erp یا برنامه ریزی منابع سازمان راه حل هایی هستند که وظیفه یکپارچگی فرایندهای مختلف سازمان را بر عهده دارد. نرم افزارهای erp با ایجاد یک بستر یکپارچه مشترک باعث بهبود فرایندها و مدیریت منابع سازمان می شوند. برای نرم افزار erp تعاریف مختلفی ارائه شده است که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره خواهیم کرد. مدیریت منابع سازمانی erp را می توان یک تفکر در جهت استفاده بهینه از منابع موجود در سازمان در نظر گرفت که از طریق ایجاد یکپارچگی در فرایندهای سازمان باعث افزایش رضایت در سازمان خواهد شد. سیستم erp با استفاده از تکنولوژی های جدید باعث افزایش سرعت و دقت در فرایندهای سازمان خواهد شد.

سیستم ERP | آرین سیستم

سیستم ERP | آرین سیستم

10 دلیل مهم برای خرید نرم افزار erp چیست؟

در قسمت قبل تعریف برنامه ریزی منابع سازمانی erp را ارائه دادیم ، در این بخش به بیان دلایل مهم برای خرید نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمان می پردازیم.

مزایا و ویژگی های زیر را می توان دلایل اصلی خرید نرم افزار erp تحت وب در سازمان معرفی کرد :

  1- یکی از مهم ترین و اصلی ترین دلایل خرید نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمان ایجاد یکپارچگی در فرایندهای کسب و کار سازمان است. نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمان به دلیل داشتن ویژگی های خاص ، باعث افزایش یکپارچگی در تمام وظایف و حوزه های مختلف سازمانی خواهد شد.

2- ایجاد فرصت های لازم برای تغییرات در جهت مثبت را می توان یکی دیگر از دلایل مهم برای خرید نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمان به شمار آورد.

3- اشتراک داده های سازمان یکی دیگر از دلایل خرید نرم افزار های برنامه ریزی منابع سازمان است که باعث کاهش خطاهای سازمانی می شود.

4- یکی دیگر از دلایل مهم برای خرید نرم افزار erp تهیه و تولید اطلاعات مورد نیاز سازمان و دسترسی به آن در زمان مورد نیاز است.

5- از کاربردهای مهم نرم افزار erp که باعث افزایش قیمت خرید نرم افزار erp شد ، انعطاف پذیری در سازمان است.

6- یکی از دلایل بسیار مهم برای خرید یا دانلود رایگان نرم افزار erp صرفه جویی و کاهش در هزینه های سازمان است که تاثیر بسیاری در افزایش کارایی و بازدهی سازمان دارد.

7- یکی دیگر از قابلیت های جدید تحت وب بودن نرم افزارهای erp است. نرم افزار erp باعث دسترسی کاربران به سیستم در هر زمان و هر مکانی خواهد شد.

8- برنامه ریزی های استراتژیک در سازمان به مجموعه ای از فرایندها گفته می شود که در جهت ارزیابی نیازهای سازمان ، منابع و تشخیص اهداف مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی های مهم سیستم erp پشتیبانی از این برنامه های استراتژیک در سازمان است.

9- از ویژگی های دیگر نرم افزارهای erp بهبود عملکردهای عملیاتی سازمان است که می توان یکی از دلایل مهم برای خرید یا دانلود نرم افزار erp رایگان برای سازمان در نظر گرفت.

10- استفاده از نرم افزارهای برنامه ریزی منابع سازمان باعث کاهش زمان پاسخگویی به مشتری خواهد شد ، در نتیجه رضایت و حمایت مشتری را به همراه خواهد داشت.

با توجه به توضیحاتی که در مورد نرم افزار erp دادیم امیدواریم با اهمیت این نرم افزار در سازمان آشنا شده باشید و با توجه به نوع سازمان و کسب و کار خود و مقایسه برنامه ریزی منابع سازمانی erp شرکت های مختلف ، نرم افزار مناسب سازمان خود را شناسایی و برای بهبود فرایندهای سازمان خود از آن استفاده کنید.

دانلود مقاله سیستم برنامه ریزی منابع سازمان

دانلوددانلود فایل : مقاله سیستم برنامه ریزی منابع سازمان
فرمت : PDF – حجم فایل 1 مگابایت

دسترسی به مقالات مرتبط:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
تماس جلسه دمو کاتالوگ

ما منتظر تماس شما هستیم تا ...

  • شرایط کاری و نیازهای ویـژه سـازمان شما را بشنویم
  • به سوالهای شما در مورد ارزش آفرینی نرم افزار پاسخ دهیم
  • بر اساس تجربه موفق نرم افزار ArianERP در صنایع مختلف بهترین پیشنهاد را برای افزایش بهره‌وری سازمان به شما ارائه دهیم
  • با توجه به نیازهای اختصاصی شما، به شما در انتخاب بهترین راهکارها کمک کنیم