مشاوره
جلسه دموکاتالوگ
عضویت در خبرنامه

بهترین نرم‌ افزار حسابداری فروشگاهی

بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی و معرفی مهم‌ترین نکات

هدف تمامی کسب و کارها رسیدن به بالاترین سود و موفقیت می­‌باشد. فروشگاه­‌ها نیز می‌توانند برای انجام کلیه رویدادهای مالی خود و دستیابی به اهدافی که دارند، از بهترین نرم‌ افزار حسابداری فروشگاهی استفاده کنند. استفاده از نرم افزار باعث می‌شود، بتوانید فروشگاه خودتان را به بهترین نحو مدیریت کنید.

فروشگاه‌ها با استفاده از نرم افزار حسابداری، می‌­توانند تمام حساب‌های مالی خود را ثبت کرده و مدیریت بهتری داشته باشند. با توجه به اهمیت پیاده سازی نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی در فروشگاه­‌ها، در این مقاله به بررسی بهترین نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی و برخی از نکات مهم در این مورد پرداخته شده است.

خواندن مقاله بهترین نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

مدیران مالی
حسابداران
دانشجویان رشته حسابداری

نرم‌ افزار حسابداری فروشگاهی چیست؟

در گذشته مغازه‌­ها برای حساب و کتاب کسب و کار خود، از روش دستی و دفتری استفاده می­‌کردند. و هنوز هم برخی از مغازه‌­های کوچک از این روش استفاده می­‌کنند. ولی با پیشرفت کسب و کار و بزرگتر شدن فعالیت فروشگاه‌­ها، دیگر حسابداری دستی و دفتری پاسخگوی نیاز فروشگاه‌­ها نخواهد بود.

لذا باید از نرم افزار حسابداری برای حسابداری فروشگاه­‌ها استفاده کرد. این نرم ‌افزار که نرم افزار حسابداری فروشگاهی نام دارد، برای ثبت کلیه حساب‌ها و انجام محاسبات مربوطه در فروشگاه­‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اهمیت نرم‌ افزار حسابداری فروشگاهی

اگر شما صاحب فروشگاهی هستید یا قصد راه اندازی فروشگاه را دارید، برای مدیریت امور مالی کسب و کار خود، به نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی نیاز خواهید داشت. شاید برایتان سوال باشد که چرا باید از نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی استفاده کرد و اهمیت نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی چیست؟

همانطور که می­‌دانید، انجام امور حسابداری به صورت دستی بسیار زمان‌بر و خسته کننده است. به ویژه زمانی که فعالیت فروشگاه افزایش پیدا کرده و حساب‌ها پیچیده‌تر می‌شوند. لذا از چند جهت، استفاده از نرم افزار حسابداری فروشگاهی با اهمیت می‌­باشد:

اهمیت نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی

اهمیت استفاده از نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی

مزایای نرم افزار حسابداری فروشگاهی

نرم‌افزار حسابداری، مزایای بسیار زیادی دارد که از جمله مهم‌­ترین مزایای این نرم افزار می‌­توان به موارد زیر اشاره کرد:

ردیف  مزایای نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی
1  دسترسی راحت‌­تر به اطلاعات و امکان گزارش‌گیری آسان به دلیل جمع شدن و ثبت اطلاعات از جمله فاکتورها، رسیدها و … در یک سیستم
2  کاهش خطای محاسباتی و انسانی به دلیل انجام محاسبات به صورت خودکار در نرم افزار
3  پشتیبان‌گیری آسان و داشتن فضای کافی برای ذخیره سازی اطلاعات به دلیل ثبت اطلاعات وجمع آوری سوابق مالی در نرم افزار حسابداری فروشگاهی
4  مدیریت بهتر و موثرتر فروشگاه با استفاده از گزارش‌­های مورد نیاز دریافت شده از نرم افزار
5  افزایش نظم و دقت در کارها با استفاده از ثبت اطلاعات در نرم افزار حسابداری فروشگاهی
6  کاربری آسان نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی

ویژگی‌های بهترین نرم‌ افزار حسابداری فروشگاهی

همانطور که گفته شد، فروشگاه­‌ها برای مدیریت بهتر حساب­‌ها از نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی استفاده می‌کنند. نرم افزارهای متعددی در سطح بازار ارائه شده‌اند، ولی سازمان‌ها باید در انتخاب این نرم ‌افزار دقت کنند تا بتوانند بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی را برای کسب و کار خود انتخاب کنند. درباره نرم افزارهای erp و نرم افزار ابری چه می‌دانید؟ برای انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری، حتما با مفهوم نرم افزار ابری و erp آشنا شوید.

در این قسمت از مقاله، برخی از ویژگی‌­های نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی را بیان می‌کنیم؛ تا راهنمایی برای انتخاب شما باشد. برخی از ویژگی­‌های بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی در تصویر آمده است:

ویژگی­‌های بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی

معرفی چند مورد از ویژگی­‌های بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی

  • ارائه گزارشات دقیق و مفید

نرم افزار فروشگاهی، باید بتواند گزارشات دقیق و مورد نیاز فروشگاه­‌ها را ارائه دهد، تا صاحبان فروشگاه­‌ها با  تجزیه و تحلیل گزارشات مالی، مدیریت بهتری داشته باشند. اگر قصد دارید بهای تمام شده کالا فروش رفته را خودتان محاسبه نمایید، می‌توانید از مقاله محاسبه بهای تمام شده کالای فروش رفته کمک بگیرید.

  • کاربری آسان

بهترین نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی، باید به گونه‌ای باشد که کاربران به راحتی بتوانند با آن کار کنند و بتوانند به آسانی کار کردن با نرم افزار را آموزش ببینند.

  • پشتیبانی کامل و قدرتمند

نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی، باید از پشتیبانی کامل برخوردار باشد، تا در صورت بروز هرگونه مشکل، شرکت سازنده نرم افزار پاسخگو باشد. نرم افزار حسابداری هرچقدر هم خوب و کامل باشد بدون پشتیبانی، کارایی موثر نخواهد داشت.

  • به روز بودن

یکی از ویژگی‌های بهترین نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی، به روز بودن آن می‌باشد، تا بتواند گزارشات به‌روز و بر طبق آخرین استانداردهای حسابداری را ارائه دهد.

  • سرعت و دقت بالا

یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی، زمانی بهترین می­‌باشد که با سرعت و دقت بالا عملیات را انجام دهد، تا ضمن صرفه جویی در وقت، امکان بروز اشتباهات را کاهش دهد.

پس از آشنایی با ویژگی­‌های بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی، در ادامه به معرفی بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی پرداخته شده است.

نرم افزار حسابداری فروشگاهی فرداد محصول شرکت آرین سیستم، یکی از بهترین نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی می­‌باشد که با دارا بودن تمامی ویژگی‌­ها و امکانات، متناسب با کسب و کار شما طراحی گردیده است.

یکی از مهم­‌ترین ویژگی­‌های این نرم افزار، نصب و آموزش کاملا رایگان آن است؛ که این مسئله برای کسب و کارها بسیار با اهمیت می­‌باشد. (آشنایی با اصول انبارداری)

قیمت بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی چقدر است؟

برای اکثریت استفاده کنندگان از نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی، علاوه بر ویژگی­‌های بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی، قیمت نرم افزار نیز مسئله مهمی می­‌باشد. با وجود اینکه ممکن است قیمت بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی با توجه به امکاناتی که دارا می‌­باشد، بالاتر از سایر نرم افزارهای مشابه باشد.

همواره دقت داشته باشید که متناسب با کسب و کار خود، بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی را انتخاب کنید. تا با توجه به قیمت پرداخت شده، آن نرم افزار برای کسب و کارتان مفید بوده و موسسه به سوددهی بالا برساند.

مهم ترین نکات انتخاب نرم‌ افزار حسابداری فروشگاهی

یکی از مهم­ترین نکات در انتخاب نرم‌افزار فروشگاهی، این است که نیازهای حسابداری فروشگاه خود را شناسایی کرده و از آن آگاه باشید.

سپس با توجه به نیازهای کسب و کار خود و  بررسی ویژگی­‌ نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی، بهترین نرم افزار از میان نرم افزارهای موجود در بازار، متناسب با کسب و کار خود را انتخاب کنید. برای دانستن نکات بیشتر و آشنایی با نرم افزارهای مرتبط می‌توانید مقاله نرم افزار خدمات پس از فروش را نیز بخوانید.

بهترین برنامه حسابداری فروشگاهی برای کسب و کارها

برنامه حسابداری برای کسب و کارهای مختلف متفاوت می­‌باشد، هر کسب و کاری باید با بررسی ویژگی‌­های نرم افزارها، بهترین نرم افزار فروشگاهی را انتخاب نماید. در ادامه مقاله، بهترین برنامه حسابداری فروشگاهی برای کسب و کارهای مختلف را بررسی می­‌کنیم.

بهترین نرم افزار حسابداری سوپرمارکت

همانطور که می­‌دانید، هدف تمامی کسب و کارها از جمله سوپرمارکت­‌ها، جلب رضایت مشتریان و افزایش فروش و بالا رفتن سود می‌­باشد. سوپرمارکت­‌ها برای رسیدن به این هدف، می­‌توانند از نرم افزار حسابداری خاصی که برای سوپرمارکت­ می‌­باشد، استفاده کرده و کسب و کار خود را به بهترین نحو مدیریت کنند.

انواع مختلفی از نرم افزار حسابداری سوپرمارکت، در سطح بازار ارائه شده‌­اند که کسب و کارها باید دقت کنند. بهترین نرم افزار فروشگاهی را انتخاب نمایند. از جمله ویژگی­‌های بهترین نرم افزار حسابداری سوپرمارکت در تصویر ذکر شده است:

ویژگی­‌های بهترین نرم افزار حسابداری سوپرمارکت

ویژگی­‌های بهترین نرم افزار حسابداری سوپرمارکت

بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاه پوشاک

یکی دیگر از کسب و کارهایی که برای مدیریت فروشگاه خود، به نرم افزار حسابداری نیاز دارند. فروشگاه‌­های پوشاک می‌­باشد. فروشگاه­‌های پوشاک می­‌توانند با استفاده از نرم افزار حسابداری پوشاک، تعداد محصولات خود را ثبت نموده و در هر زمان، از آمار کالاهای فروشگاه خود اطلاع داشته باشند.

می­‌توانند پاسخگوی مشتریان خود بوده و رضایت مشتریان را جلب کنند. فروشگاه‌های پوشاک برای انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاه، باید ویژگی‌های این نرم‌افزار را مورد بررسی قرار دهند تا متناسب با فروشگاه خود، بهترین نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی را انتخاب نمایند.

برخی از ویژگی‌­های بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاه پوشاک عبارت است از:

  • امکان دسته بندی محصولات با توجه به ویژگی‌های مختلف مانند رنگ و …
  • قابلیت استفاده از بارکد خوان
  • بررسی موجودی فروشگاه به صورت لحظه‌ای و آسان
  • ارائه گزارش از موجودی کالا و میزان فروش
  • امکان لحاظ نمودن تخفیف فروش

بهترین نرم افزار حسابداری برای فروشگاه موبایل

اگر صاحب فروشگاه موبایل هستید و یا قصد راه اندازی فروشگاه موبایل دارید و می‌خواهید ضمن کاهش هزینه‌ها و افزایش رضایت مشتریان، به سود بالایی دست یابید و کسب و کار خود را به بهترین نحو مدیریت کنید، می­‌توانید از نرم افزار حسابداری فروشگاه موبایل استفاده کنید.

با استفاده از نرم افزار حسابداری فروشگاه موبایل می‌­توانید؛ تمامی اطلاعات مربوط به خرید و فروش مشتریان را ثبت نموده و با دریافت گزارشات مختلف از جمله گزارش موجودی‌ها، مشتریان بدهکار و بستانکار، سود و زیان و… مدیریت بهتر و عملکرد مثبتی داشته باشید.

بهترین نرم افزار حسابداری برای مغازه

مغازه‌­ها یکی دیگر از کسب و کارهایی هستند که محصول و خدمات مختلف را به مشتریان خود ارائه می­‌کنند. مغازه‌­ها در هنگام فروش محصولات، برای صدور فاکتور فروش و سند مربوطه با حسابداری فروش و نرم افزارهای مرتبط با آنان سروکار دارند.

اگر قصد خریداری نرم افزار فروش و کسب اطلاعات بیشتر دارید، می‌توانید بخش نرم افزار فروش و حسابداری فروش را بخوانید. همچنین در صورتی که برای فروش از روش پخش مویرگی استفاده می‌کنید، جهت اطلاع از بهترین نرم افزار این حوزه می‌توانید به صفحه بهترین نرم افزار پخش مویرگی مراجعه نمایید.

بهترین نرم افزار حسابداری برای مغازه، در عین ساده بودن و کاربری آسان، قادر است تمامی ثبت­‌ها و تجزیه و تحلیل­‌های مربوطه را با دقت و سرعت بالا انجام داده و با ارائه گزارشات مختلف و دقیق می­‌تواند از ضرر و زیان احتمالی جلوگیری کرده و هزینه­‌ها را کاهش دهد.

نکته
توجه داشته باشید فروشگاه‌­هایی که به صورت اینترنتی فعالیت می­‌کنند؛ نیز جهت مدیریت کسب و کار خود به نرم افزار حسابداری فروشگاهی نیاز دارند. صاحبان فروشگاه­‌های اینترنتی می­‌توانند با استفاده از بهترین نرم افزار حسابداری برای فروشگاه اینترنتی، گزارشات مورد نیاز را از نرم افزار دریافت کرده و با بررسی درآمد و هزینه و سود و زیان، برنامه‌ریزی ­های لازم را برای بهبود کسب و کار خود انجام دهند.

قیمت نرم افزار حسابداری فروشگاهی

قیمت نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی با توجه به نوع و امکانات آن‌­ها، متفاوت است. نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی در دو نوع عمومی و تجاری می­‌باشد، که هر کدام دارای امکانات مختلف و در نتیجه قیمت متفاوتی می­‌باشند. از جمله امکانات نرم افزار حسابداری فروشگاهی می­‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

امکانات نرم افزار حسابداری فروشگاهی

امکانات نرم افزار حسابداری فروشگاهی

کسب و کارها باید با در نظر گرفتن کلیه ویژگی­‌ها و امکانات نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی مختلف، بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی را متناسب با کسب و کار خود انتخاب نمایند، تا قیمت آن نرم افزار مشخص شود.

نتیجه گیری

امروزه با گسترش فناوری، فروشگاه‌­ها برای مدیریت کسب و کار خود از نرم افزار حسابداری فروشگاهی و همچنین سیستم مدیریت فرایند کسب و کار استفاده می­‌کنند. با استفاده از نرم افزار حسابداری فروشگاهی، فروشگاه­‌ها می­‌توانند، ثبت­ و تجزیه و تحلیل حساب‌ها را با دقت و سرعت بالا انجام ­دهند. همچنین صاحبان فروشگاه‌­ها می­‌توانند با بررسی گزارشات دریافت شده از نرم افزار، راهکارهای مناسب برای مدیریت بهتر فروشگاه خود را ارائه دهند.

به دلیل اهمیت بالای استفاده از بهترین نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی، مدیران کسب و کارها باید آشنایی کافی با ویژگی­‌ها و امکانات این نرم افزار داشته باشند، تا بتوانند بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی را برای کسب و کار خود انتخاب کنند. در پایان این مقاله، هر گونه سوال یا پیشنهاد خود را حتما در قسمت دیدگاه با ما مطرح نمایید.

13 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
در صورتی که سوالی ندارید به دیگران کمک کنید تا مشکلشان حل شود!

 1. فرشته
  2 ژوئن 2018 ساعت 18:52

  سلام برای آزمون فنی و حرفه ای حسابداری این برنامه خوبه؟

 2. صادق
  25 مارس 2018 ساعت 13:33

  سلام برای مغازه فروش لوازم برق ساختمان (الکتریکی ) کدام نرم ا افزارراپیشنهادمی فرمایید

 3. سهیل خانی
  20 فوریه 2018 ساعت 22:45

  سلام خدمت همه من دنبال یه نرم افزار حسابداری برای کامپیوتر میخام صنف دامداری ایا هست این نرم افزار و قیمیتش چتد هست ممنون میشم جواب بدین باتشکر

  • سعید لطفعلی
   21 فوریه 2018 ساعت 14:42

   سلام. لطفا با واحد فروش آرین سیستم تماس بگیرید راهنمایی تون میکنند. 43027-021

 4. نادر حسيني
  18 آگوست 2017 ساعت 21:37

  سلام . من برنامه پيشرو را خريدم ولي متاسفانه برنامه از روي لب تابم پاك شده ولي قفل سخت افزاريش را دارم . ميشه راهنمايي كنيد چه جوري ميشه دوباره برنامه را بگيرم؟

  • سعید لطفی
   19 آگوست 2017 ساعت 14:01

   سلام. برنامه را دوباره در کامپیوتر نصب کنید سپس آن را فعال کنید. موفق باشید

 5. گلفروشی
  4 می 2017 ساعت 13:36

  خیلی عالیه من از همین نرم افزار استفاده میکنم از نظر من بهترین نرم افزار کاربردیه

 6. رضا شیرزاد
  5 آوریل 2017 ساعت 02:07

  دودوتا بهترین انتخاب بود رهگذر ممنون واقعا
  Do2ta.com

 7. سیدعلیرضا
  20 فوریه 2017 ساعت 21:29

  سلام و عرض ادب و احترام
  من لینک بهترین حسابداری آسان را ۲۰ مگابایت میباشد دریافت کردم ولی ۱.۶ مگابایت بود و نام افزار بدرد مغازه ام نمیخورد امکان دارد یک نرم‌افزار آندرویدی فروشگاهی که کامل باشد با قیمت مناسب معرفی بفرمایید قیمت زیر صدهزار تومان باشد ولی قابلیت پرینت و ارسال اس ام اس و گزارش گیری های انبار انواع آن و سود و زیان و ….به همراه آیتمی که بتوان ایتمی مشتریانی که اقساط میخرند اجناس را ذخیره کرد و نام افزار هوشمند باشد و در سررسید اقساط به مشتری پیغام بفرستد تا قسط را پرداخت کند ممنون از راهنمایی شما

  • رهگذر
   5 مارس 2017 ساعت 01:03

   دودوتا می تونه انتخاب خوبی باشه

 8. سعید نعمتی
  5 ژانویه 2017 ساعت 16:54

  با عرض سلام و خسته نباشید به تیم برنامه نویسی من یک مغازه دار هستم و در شهرستان کوهدشت زندگی می کنم برنامه ای که من میخواستم بر روی تبلت خود داشته باشند کپی از برنامه شرکت تیزپرداز و یا حلو می باشد که در آن �‌توانستم اسامی مشتری های مرا و همچنین اجناس مغازه ام را ذخیره کنم این برنامه این امکان را به من می داد تا می توانستم در هر لحظه از حساب مشتری هایم �ارش می‌گرفتندالبته می دانند اگر به یک شرکت برنامه نویسی پول میدادن برنامه مورد نظر مرا برآیند � وجود می‌آوردند اما متاسفانه از لحاظ مالی قادر به انجام این کار نمی باشد لطفاً این بند را راهنمایی بفرمایید و از طریق ایمیل فوق بندرا راهنمایی کنید باتشکر سعید نعمتی

  • مشاورین آرین سیستم
   7 ژانویه 2017 ساعت 09:26

   با سلام و خداقوت
   خدمت جناب اقای نعمتی ، برای این درخواست بهترین و آسان ترین راه تماس با شرکت سرویس دهنده اصلی است و شرکت های دیگر به سختی و با هزینه های زیاد امکان ارائه این سرویس را به شما دارند.

   با تشکر