نرم افزار حسابداری ارزی رایگان | آرین سیستم

نرم افزار حسابداری ارزی – سیستم حسابداری ارزی ERP

در ادامه مطالب نرم افزار حسابداری باید گفت ، نرم افزار حسابداری ارزی، برای افزایش سرمایه بانک ها ، تامین منابع مالی مورد نیاز می تواند به شیوه های متفاوتی در سیستم حسابداری انجام شود. به دلیل عدم دسترسی بانک های دولتی به امکانات بازار سرمایه ، برای افزایش توان مالی خود باید اعتبارات خود را از راه دیگر تامین کنند. کارشناسان اقتصادی اعتقاد دارند با در نظر داشتن افزایش سرمایه بانک های خصوصی ، تسعیر ارز به منظور افزایش منابع بانک های دولتی ، راه را برای اصلاح نرخ تسعیر ارز در بازار داخلی باز می کند. نرخ ارز در برابر ریال در صورت تسعیر نرخ ارز انتظار می رود به سطحی برسد که منافع مالی دولت را تامین کند. در ادامه با روند سیستم حسابداری و حسابداری ارزی بانکها و یکی از ارکان مهم  حسابداری تسعیر ارز ، یعنی استفاده از برنامه حسابداری ارزی بیشتر آشنا می شویم.

تسعیر ارز چیست؟

گزارشات معاملات ارزی بر حسب واحد گزارش گری و تبدیل صورت های مالی بر حسب ارز به واحد پول گزارش گری را تسعیر ارز می گویند.

حسابداری ارزی در بانکها

معمولاً شرکت هایی که عملیات ارزی دارند در بانک ها حسابی را برای عملیات ارزی – بانکی خود افتتاح کرده و بعد از دریافت ارز اقدام به تسعیر آن به ریال در نرم افزار حسابداری مالی می کنند. با دستور شرکت ، بانک ها مبلغی ارز را از حساب ارزی به حساب ریالی منتقل و بر اساس نرخ مصوب بانک مرکزی ، باقیمانده تسعیر ارز را به حساب مورد نظر انتقال می دهند.

نحوه محاسبه نرخ تسعیر ارز

برای هر ارز ، نحوه محاسبه تسعیر ارز در برنامه حسابداری بر اساس فرمول زیر می باشد :

 T- M=N , C * R=T

مانده ارز در زمان تسعیر (C)

نرخ تسعیر (R)

مانده ریالی قبل از تسعیر (M)

مبلغ تسعیر (N)

مبلغ ریالی که بعد از تسعیر ارز باید در حساب ثبت گردد (T)

به حساب سود و زیان تسعیر ارز و حساب تسعیر شده ، مبلغ محاسبه شده باید منظور گردد.

نرم افزار حسابداری ارزی رایگان و نرخ ارز | آرین سیستم

نرم افزار حسابداری ارزی رایگان و نرخ ارز | آرین سیستم

ثبت سند حسابداری تسعیر ارز

بعد از محاسبه نرخ تسعیر ارز در حسابداری ارزی ، نوبت به ثبت سند حسابداری تسعیر ارز در نرم افزار حسابداری ارزی می رسد. در این مرحله اگر نتیجه محاسبه تسعیر ارز سود باشد ، حساب مورد نظر بدهکار و حساب سود تسعیر ارز بستانکار ، و بالعکس اگر محاسبه تسعیر ارز منجر به زیان شود ، حساب مورد نظر بستانکار و حساب زیان بدهکار می شود. برای حساب های نقدی نرخ مرجع خرید ، و برای حساب های غیر نقدی نرخ مرجع حواله ، و نرخ مانده ریالی سود وزیان تسعیر ارز محاسبه و گزارش می شود.

نرم افزار حسابداری ارزی

بنگاه های اقتصادی که عمدتاً واردات و صادرات کالا از طریق معاملات ارزی انجام می دهند ، در کنار نگهداری اسناد ارزی نیاز ، به صدور اسناد ریالی با سرعت و سهولت دارند. در این راستا استفاده از دانلود نرم افزار حسابداری ارزی رایگان پیشنهاد می شود. در نرم افزار حسابداری رایگان ، امکان نگهداری معادل ارزی مربوط به هر سطر از سند با ارائه گزارش ریالی و ارزی دلخواه وجود دارد.

نرم افزار حسابداری ارزی رایگان | آرین سیستم

نرم افزار حسابداری ارزی رایگان | آرین سیستم

امکانات دانلود نرم افزار حسابداری ارزی

 • معرفی نرخ برابری ارز به ریال
 • امکان تعریف ضریب تبدیل ارزها به یکدیگر
 • امکان ثبت سند حسابداری خرید ارز در نرم افزار حسابداری ارزی
 • صدور سند تسعیر در تاریخ مورد نظر کاربر و نرخ های مختلف
 • امکان ثبت چند نرخ ارز در یک روز

زیر سیستم نرم افزار حسابداری چند ارزی

 • نا محدود بودن معرفی ارز
 • تعیین ارز پایه و برابری ارز در تاریخ های مختلف
 • جدول تبدیل نرخ ارز و ثبت فاکتور ارزی
 • امکان ثبت فاکتور و سند ارزی بر اساس آخرین نرخ برابری ارزی در برنامه حسابداریارزی

پیشنهادی برای یکپارچگی اطلاعات ارزی با خرید نرم افزار حسابداری آرین سیستم

معاملات تجاری در بسیاری از شرکت ها با توجه به سطح رقابت و گستردگی فعالیت در بازار جهانی ، بر اساس ارز انجام می شود و با اینکه در نهایت اطلاعات مالی به صورت ریالی در نرم افزار حسابداری ثبت و نگهداری می شود ، اما در موارد ضروری حفظ و نگهداری سوابق نرخ ارز برای دسترسی به اطلاعات معاملات ارزی لزوم استفاده از نرم افزار حسابداری با زیر سیستمی جامع با قابلیت مدیریت اسناد و معاملات ارزی را با اهمیت می کند.

پیشنهاد ما این است ، به راحتی صورت های مالی و معاملات ارزی سازمان خود را با زیر سیستم ارزی نرم افزار حسابداری آرین سیستم با امکان ارائه گزارش های روشن و تسعیر ارز ، یکپارچه کنید. نرم افزار حسابداری مالی آرین سیستم با ارتباطی که با نرم افزار خزانه داری و نرم افزار خرید و فروش دارد به راحتی تمام اطلاعات معاملات ارزی را سامان دهی می کند. برای درخواست دمو و خرید نرم افزار آرین سیستم به راحتی می توانید با کلیک بر روی بنر زیر و یا تماس با شماره 43027-021 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نرم افزار حسابداری مالی | آرین سیستم

نرم افزار حسابداری | آرین سیستم

2 پاسخ
 1. سعید شیدا
  سعید شیدا می گوید

  سلام
  من یک دمو از سیستم ارزی شما میخواستم برای بررسی و آنالیز
  ما در حال تغییر سیستم حسابداری هستیم و مهمترین پارامتر برای ما سیستم ارزی است

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *