بیشتر بخوانید

خواندن این مقاله جذاب را از دست ندهید!

امروزه بسیاری از کسب و کارها فعالیت اقتصاد جهانی دارند و حتی کوچکترین بنگاه ها گاهی نیاز به کار در بیش از یک ارز دارند. این بدان معنی است که صاحبان کسب و کار نیاز به نرم افزار حسابداری با امکان پشتیبانی از چندین ارز را دارد. برای بسیاری از کسب و کارها که تعدادی از معاملات آنها با شرکای بین المللی انجام می شود، نرم افزار حسابداری ارزی می تواند نیاز به تبدیل حساب های ارز خارجی را از بین ببرد.

اگر کسب‌ وکار شما معاملاتی با مشتریان و یا شرکای خارجی انجام می‌دهد، بدون شک با چالش روبرو شدن با ارزهای خارجی مواجه خواهید شد که بدون ابزار مناسب، تبدیل ارز به یک کار کسب ‌وکار دشوار و پر هزینه تبدیل می شود.
خبر خوب این است که در نرم افزار حسابداری ارزی آرین سیستم از جمله راه حل هایی که برای تسهیل حساب معاملات ارزی ارائه می شود شامل مستندات تجاری، اندازه گیری و ارزیابی اثربخشی، بدهی ها و اعتبارات توسط نهاد در ارزشی عملکردی، مدیریت موجودی تجاری، ردیابی قرار گرفتن در معرض، گزارش نویسی، اطلاعات بازار ارز و رابط کاربری پورتال تجارت و ادغام سیستم ERP می باشد.

 

کاربردهای نرم افزار حسابداری ارزی

 • با نرم افزار حسابداری ارزی آرین سیستم شما به سرعت می توانید عملکرد ارزی را در میان نهادها مقایسه کنید و به مدیریت سفارشات خارجی بپردازید. شما می توانید ارز و زبان گزارش خود را انتخاب کنید و عناوین حساب ارز محلی را مطابق با مقررات کشور خود مطابقت دهید و به راحتی بین مشاهدات تلفیقی و محلی برای بینش بیشتر، ارقام را تغییر دهید. داده ها در هر کجا و هر زمان در دسترس هستند و اظهارنامه های مالی شما آماده هستند.
 • در نرم افزار حسابداری ارزی مدیریت چند واحد پول به طور کامل اتوماتیک و با صرفه‌جویی در زمان و افزایش دقت است. نرم افزار حسابداری چند ارزی آرین سیستم از نرخ ارز بروزرسانی شده برای ایجاد تسعیر ارز بهره می‌گیرد و تضمین می‌کند که شما بیشترین پول خود را به دست می‌آورید. حتی دسترسی فوری به اطلاعات منافع و خسارت‌های ارزی را فراهم می‌کند و شما انعطاف‌پذیری لازم برای ایجاد گزارش‌های لازم را دارید.
 • هنگامی که شما ارزش ارز پایه حساب های ترازنامه که در یک ارز خارجی نگهداری می شود در نرم افزار حسابداری ارزی آرین سیستم تنظیم می کنید، این تغییر ارزش است. شما به طور کلی در پایان هر دوره حسابداری ارزشیابی را انجام می دهید تا ارزش مبادله واقعی دارایی ها و بدهی ها را نشان دهد، زیرا نرخ مبادله بین مبادلات ارز خارجی متغیر است و حساب سود یا زیان گاهی اوقات به عنوان مبادله جبران ناپذیر شناخته می شود.

 

بیشتر بدانید: 5 نکته ای که باید قبل از خرید نرم افزار حسابداری ارزی بدانید

ویژگی های نرم افزار حسابداری ارزی

 • تعریف و صدور سندهای ارزی مختلف
 • تولید گزارش های مالی و محاسبه بدهی های مالیاتی برای پرداخت مالیات
 • ثبت، نگهداری و نمایش معادل ارزی در همان سطر
 • پیگیری جریان نقدی و مدیریت معاملات با چندین ارز خارجی
 • تعریف ضریب تبدیل ارزها به یکدیگر
 • صدور میان دوره ای و پایان دوره ای سند تسعیر ارز
 • محاسبه و بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده به طور خودکار
 • تجزیه و تحلیل، درک عملکرد و سودآوری معاملات ارزی
 • امکان گزارشگیری نموداری و ماتریسی بر اساس ارزهای مختلف
 • مشاهده تغییرات نرخ ارز در تاریخ های مختلف
 • تعیین سود و زیان خالص بر اساس ارزهای گوناگون
 • مدیریت تک ارز و چند ارزی بودن حساب

پیشنهاد میکنیم: مشاوره تخصصی رایگان خرید نرم افزار حسابداری ارزی

در صورت نداشتن نرم افزار حسابداری ارزی چه مشکلاتی خواهید داشت؟

اگر کسب و کار شما نیاز به پرداخت و دریافت ارز خارجی داشته باشد دو گزینه اصلی وجود دارد: حساب چند ارز و حساب تقاضای ارز خارجی. حساب چند ارز اجازه ثبت و نگهداشتن ارزهای مختلف در یک حساب واحد را به شما می دهد. حساب تقاضای ارز خارجی اجازه نگهداری یک ارز خارجی واحد در یک حساب را می دهد. در هر دو گزینه اصلی هزینه های ارز خارجی شما را در هنگام برخورد با شرکای بین المللی کاهش می دهند که می تواند منجر به صرفه جویی بزرگ شود. حال می خواهیم بدانیم در صورت عدم بکارگیری نرم افزار حسابداری ارزی، امکان ایجاد چه مشکلاتی در سازمان شما خواهد بود.

 • در هر زمان امکان تنظیم موجودیت های جدید با قوانین قابل تنظیم، تراکنش ها و حساب های بانکی وجود ندارد. یا به راحتی نمی توانید هر فاکتور ارزی جدید را با تعریف منحصر به فردی پیکربندی کنید. در صورت عدم بکارگیری نرم افزار حسابداری ارزی نمی توانید نمودارهای متعددی از حساب های ارزی داشته باشید و تمرکز مالی شرکت بر روی پرداختی ها و مطالبات ارزی به حداقل می رسد.
 • عدم بکارگیری نرم افزار حسابداری ارزی باعث می شود شما قادر به مدیریت اطلاعات مالی در چندین ارز نیستید. شما نمی توایند از یک کد ارز chart field برای تعیین ارزهای مختلف در صورت حساب و گزارش مالی استفاده کنید. همچنین گزارش و پشتیبانی از ورودی خاص، پردازش، ارزش گذاری و اندازه گیری از تبدیل ارز معاملات وجود نخواهد داشت.
 • در صورت نبود نرم افزار حسابداری ارزی واحد پولی در کلیه معاملات ارزی، تسعیر و بروزرسانی ارز به درستی انجام نمی شود و شما نمی توانید انعطاف پذیری ارزی لازم در خرید و فروش را به دست آورید. در صورت عدم داشتن نرم افزار حسابداری ارزی، برای دیدن تغییرات ارز خارجی نمی توانید گزارشی برای بررسی داشته باشید و در نهایت امکان تنظیم دوره های اعلام هشدار نرخ تبادل ارز برای جلوگیری استفاده از ارز قدیمی وجود نخواهد داشت.
مدیریت حرفه ای سفارشات خارجی با نرم افزار حسابداری ارزی آرین سیستم

مدیریت حرفه ای سفارشات خارجی با نرم افزار حسابداری ارزی آرین سیستم

بعد از خرید نرم افزار حسابداری ارزی آرین سیستم در سازمان شما چه اتفاقاتی خواهد افتاد ؟

 1. بعد از بررسی و خرید نرم افزار حسابداری ارزی طی تماس مدیر متخصص واحد فناوری اطلاعات شرکت آرین سیستم با مسئول IT شرکت شما مبنی بر برگزاری جلسه، بررسی و تجزیه و تحلیل های لازم در جهت استفاده بهینه از نرم افزار حسابداری ارزی آرین سیستم انجام می گیرد و همچنین نیازهای ارزی و حسابداری سازمان را بررسی می کنند. بعد از اینکه مراحل بررسی و نیازسنجی به پایان رسید در نهایت با تهیه یک گزارش جامع و مطلع کردن شما از موارد بررسی شده، هماهنگی های لازم برای تعیین زمان نصب نرم افزار حسابداری ارزی با شرکت شما (نرم افزار صرافی برای شرکتهای تضامنی) انجام خواهد شد.
 2. در مرحله بعدی در زمان تعیین شده نصب نرم افزار حسابداری ارزی، مسئول نصب نرم افزار آرین سیستم با شما تماس می گیرد و بعد از هماهنگی های نهایی در شرکت شما برای نصب سیستم حسابداری ارزی حضور پیدا می کند و به همراه نصب نرم افزار حسابداری ارزی بر روی سرور و شبکه، به شما گزارش مراحل نصب را ارائه می کنند.
 3. در این مرحله دیگر نرم افزار حسابداری ارز در شرکت شما نصب شده است و نوبت به ارتباط مدیر واحد استقرار نرم افزار حسابداری ارزی آرین سیستم با مدیر یا مسئول بخش حسابداری ارزی سازمان شما می رسد تا بعد از مرور و بررسی درخواست های شما، در صورت لزوم تغییراتی بر روی نرم افزار ارزی حسابداری اعمال گردد. این فرآیند به معنای ورود به مرحله استقرار نرم افزار حسابداری ارزی آرین سیستم می باشد که طی زمان در نظر گرفته و هماهنگ شده با شما درباره استقرار نرم افزار ارزی حسابداری، به صورت مداوم کارشناسان استقرار آرین سیستم در سازمان شما برای استقرار به صورت جامع حضور دارند.
 4. در ادامه نصب و استقرار نرم افزار حسابداری ارزی آرین سیستم شما متوجه خواهید شد هدف و برنامه ما در استقرار فقط آموزش حسابداری ارزی نیست، بلکه در حین آموزش تمام تنظیمات نرم افزار حسابداری ارزی در زمان استقرار پیاده سازی می شود و شما به راحتی و بدون وجود مشکل می توانید ثبت اطلاعات به روز حسابداری ارزی را آغاز نمایید. یکی از مهمترین مزیت های فرآیند استقرار نرم افزار حسابداری ارزی آرین سیستم توسط کارشناسان متخصص، عدم فشار و سختی کار راه اندازی نرم افزار بر روی کارکنان شما می باشد و در پایان متخصصین آرین سیستم عملکرد چند روزه استقرار خود را در قالب گزارش به شما ارائه می کنند و در نهایت رضایت نامه ای مبنی بر رضایت شما از عملکرد سیستم استقرار نرم افزار حسابداری ارزی دریافت می کنند.
 5. در این مرحله اطلاعات و گزارش های لازم توسط مدیر استقرار نرم افزار حسابداری ارزی در سیستم CRM آرین سیستم ثبت می شود تا مدیر پشتیبانی به راحتی بتواند برای ارائه خدمات پشتیبانی به اطلاعات دسترسی داشته باشد. مدیر پشتیبانی نرم افزار حسابداری ارزی موظف است در مدت زمان قرارداد پشتیبانی رایگان به کلیه درخواست های کاربران به صورت رایگان پاسخگو باشد و نیازهای آنها را برطرف کند. همچنین به صورت سالانه وظیفه دارد نظر شما درباره عملکرد نرم افزار حسابداری ارزی را در قالب یک رضایت نامه دریافت کند.
 6. در پایان به این نکته باید توجه داشت که همه این مراحل به صورت یکپارچه توسط واحد مراقبت از مشتریان آرین سیستم پیگیری و پس از بررسی، گزارش های هر واحد به مسئول مراقبت از مشتریان ارجاع داده می شود.

 

پیشنهادی برای یکپارچگی اطلاعات ارزی با خرید نرم افزار حسابداری آرین سیستم

معاملات تجاری در بسیاری از شرکت ها با توجه به سطح رقابت و گستردگی فعالیت در بازار جهانی ، بر اساس ارز انجام می شود و با اینکه در نهایت اطلاعات مالی به صورت ریالی در نرم افزار حسابداری ثبت و نگهداری می شود ، اما در موارد ضروری حفظ و نگهداری سوابق نرخ ارز برای دسترسی به اطلاعات معاملات ارزی لزوم استفاده از نرم افزار حسابداری با زیر سیستمی جامع با قابلیت مدیریت اسناد و معاملات ارزی را با اهمیت می کند.

پیشنهاد ما این است ، به راحتی صورت های مالی و معاملات ارزی سازمان خود را با زیر سیستم ارزی نرم افزار حسابداری آرین سیستم با امکان ارائه گزارش های روشن و تسعیر ارز ، یکپارچه کنید. نرم افزار حسابداری مالی آرین سیستم با ارتباطی که با نرم افزار خزانه داری و نرم افزار خرید و فروش دارد به راحتی تمام اطلاعات معاملات ارزی را سامان دهی می کند. برای درخواست دمو و خرید نرم افزار حسابداری ارزی آرین سیستم به راحتی می توانید با کلیک بر روی بنر زیر و یا تماس با شماره 43027-021 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

درخواست دمو نرم افزار حسابداری ارزی آرین سیستم

دسترسی به مقالات مرتبط:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
تماس جلسه دمو کاتالوگ

ما منتظر تماس شما هستیم تا ...

 • شرایط کاری و نیازهای ویـژه سـازمان شما را بشنویم
 • به سوالهای شما در مورد ارزش آفرینی نرم افزار پاسخ دهیم
 • بر اساس تجربه موفق نرم افزار ArianERP در صنایع مختلف بهترین پیشنهاد را برای افزایش بهره‌وری سازمان به شما ارائه دهیم
 • با توجه به نیازهای اختصاصی شما، به شما در انتخاب بهترین راهکارها کمک کنیم