بیشتر بخوانید

خواندن این مقاله جذاب را از دست ندهید!

 در قرون وسطی در مراکز صنعتی به دلیل سادگی فرآیند تولید هر کارگر می توانست به راحتی یک کالا را به تنهایی بسازد. از این رو کارگر وقت بیشتری را صرف کیفیت بالای کالا می کرد. اما با ظهور انقلاب صنعتی به دلیل اینکه کارگر جزء کوچکی از تولید بود ، انگیزه صرف وقت بیشتر برای سطح بالای کیفیت کالا به حداقل رسید و رؤسای کارخانجات شخصاً نمی توانستند بر تمام وقایع تولید نظارت کنند. این امر به دلیل حفظ منافع اقتصادی سریعاً مورد توجه جدی قرار گرفت. بنابراین با هدف جداسازی محصولات معیوب از سالم ، اولین مرحله نرم افزار کنترل کیفیت پدیدار شد. در ادامه ضمن تعریف کیفیت ، دانلود مقالات تضمین کیفیت نتایج آزمون ، تضمین کیفیت در داروسازی و تضمین کیفیت در آموزش عالی را برای اهمیت و نقش تضمین کیفیت در صنایع مختلف و همچنین کاربرد نرم افزار برنامه ریزی تولید را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سیستم تضمین کیفیت

ارزیابی و نظارت جنبه های مختلف یک پروژه یا سرویس ، سیستم تضمین کیفیت است که در فرآیند تولید رعایت حداقل های استاندارد کیفیت را به حداکثر می رساند. در تعریف کیفیت مطمئناً نمی توان گفت تولید محصولات با کیفیت را ضمانت می کند. تضمین کیفیت qa شامل تنظیم کیفیت محصولات ، خدمات مرتبط با مدیریت ، هم گذاری ها و مدیریت و تضمین کیفیت qa فرآیندها می باشد.

سیستم تضمین کیفیت | آرین سیستم

سیستم تضمین کیفیت | آرین سیستم

fmea چیست؟

برای اولین بار در ارتش آمریکا روش fmea مورد استفاده قرار گرفت و در تعریف آن می توان گفت ، fmea یک تکنیک مهندسی است جهت مشخص کردن و حذف خطاها و مشکلات بالقوه موجود در سیستم فرآیند تولید و ارائه خدمت قبل از وقوع در نزد مشتری بکار برده می شود. در تعریف خاص نیز ارزیابی ریسک روش تحلیلی است که تلاش دارد تا حد امکان خطرات بالقوه در محدوده ارزیابی ریسک و همچنین علل و اثرات مرتبط با آن را رتبه بندی و شناسایی می کند.

sqa چیست

دغدغه هر مهندس نرم افزار سیستم تضمین کیفیت sqa این است که بتواند زمان و هزینه ارائه محصول به بازار را به حداقل برساند. یکی از بخش های مهم توسعه یک استراتژی جهت بهبود نرم افزارهای کنترل کیفیت فرآیند نرم افزاری و محصولات کاری ، استفاده از معیارهای سیستم تضمین کیفیت است.

فعالیت های SQA

تضمین کیفیت در نرم افزار از دو دسته مختلف وظایف تشکیل میشود. مهندسین نرم افزار و مهندسی کیفیت که کار فنی انجام می دهند و گروه SQA که مسئول طرح ریزی نرم افزار کنترل کیفی ، تحلیل و گزارش دهی می باشند. گروه تضمین کیفیت در نرم افزار SQA گروهی هستند که در تیم نرم افزاری نقش نمایندگان مشتری را بازی می کنند و این افراد باید به نرم افزار qc از دیدگاه مشتری نگاه کنند.

 

apqp چیست

طرح ریزی apqp یک روش ساختار یافته است که برای برقراری مراحل دریافت الزامات محصول تا تولید انجام می شود و فعالیت های مربوط به رضایت مشتری صورت می گیرد. هدف از اجراي apqp به منظور ايجاد خطوط راهنما و برنامه ريزي کيفيت محصول و ارتباط با تأمين کنندگان به صورت مشترک است. سعی بر آسان نمودن ارتباط بین افراد درگیر فرایند قدم دیگر است و اینکه گام های برداشته شده بدرستی پیش رفته و کامل شده باشند.

سیستم مدیریت کیفیت چیست

سیستم مدیریت کیفیت ، روش پیشرفت دهنده و کنترل کننده جریان اطلاعات درون کسب و کار می باشد و تضمین کیفیت pdf باعث افزایش شایستگی کنترل آن چه تولید می شود و همچنین باعث بهبود جمع اوری اطلاعات تولید است.

سیستم مدیریت کیفیت چیست | آرین سیستم

سیستم مدیریت کیفیت چیست | آرین سیستم

شرح وظایف کارشناس تضمین کیفیت

در بخش فعالیت های واحد تضمین کیفیت و سیستم های مدیریت کیفیت ، کارشناس تضمین کیفیت علاوه بر تسلط کامل به تکوین محصول ، بایستی گزارش های دوره اي از عملکرد سازمان را تهیه و ارائه نماید. وی باید از مدیریت عامل اهداف تجاری سازمان ، سياست هاي کلان شرکت و برنامه های استراتژیک در بخش کیفیت را دریافت کرده و کوشش لازم را جهت تبديل آنها به پروژه های اجرایی و برنامه هاي عملياتي برای اجرا و دستيابي به اهداف تعيين شده بنماید. کارشناس تضمین کیفیت بایستی از طریق اجرای برنامه های مناسب در زمینه ارتقاء کیفیت محصولات سازمان ، اقدامات لازم را برای برآوردن خواسته های مشتریان و کسب رضايت مشتريان ایجاد کند.

دانلود فایلهای PDF سیستم تضمین کیفیت

دانلوددانلود فایل : مقاله تضمین کیفیت
فرمت : PDF – حجم فایل ۱ مگابایت

دانلوددانلود فایل : مقاله کیفیت نرم افزار
فرمت : PDF – حجم فایل ۱ مگابایت

دانلوددانلود فایل : استاندارد طرح تضمین کیفیت پروژه
فرمت : PDF – حجم فایل ۱ مگابایت

دسترسی به مقالات مرتبط:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
تماس جلسه دمو کاتالوگ

ما منتظر تماس شما هستیم تا ...

  • شرایط کاری و نیازهای ویـژه سـازمان شما را بشنویم
  • به سوالهای شما در مورد ارزش آفرینی نرم افزار پاسخ دهیم
  • بر اساس تجربه موفق نرم افزار ArianERP در صنایع مختلف بهترین پیشنهاد را برای افزایش بهره‌وری سازمان به شما ارائه دهیم
  • با توجه به نیازهای اختصاصی شما، به شما در انتخاب بهترین راهکارها کمک کنیم