نرم افزار حسابداری شرکتی | آرین سیستم

نرم افزار حسابداری شرکتی – حسابداری چند شرکتی

در چند سال اخیر گسترش تکنیک های نو و به روز حسابداری در تمام شرکت های تولیدی ، خدماتی ، صنعتی و پیمانکاری موجب دگرگونی در زمینه بازرگانی و اقتصادی شده است و توانسته است تحولات شگرفي را علاوه بر ارائه اطلاعات و ارقام با بهره گيري از روشهاي جديد در جهت حركت شركت هاي بازرگاني به شکل مشخصی ترسیم نماید.

حسابداری شرکت ها با کمک راهکارهای مالی و اداری ثبت و محاسبه حساب های شرکت و بهره گرفتن از انواع نرم افزار حسابداری مالی همچون نرم افزار حسابداری شرکتی برای انواع شرکت ها با فعالیت مختص خود گزینه هایی را در دسترس دارد تا مدیران حسابداری و کاربران بتوانند به صورت جامع و عالی کارهای حسابداری شرکت خود را با توجه به استاندارد و قوانین حسابداری شرکت ها انجام دهند و به همین خاطر در زمینه شرکت های مختلف مبحث نرم افزار حسابداری شرکتی از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه مقاله بیشتر با حسابداری چند شرکتی و دانلود نرم افزار حسابداری شرکت آشنا خواهید شد.

نرم افزار حسابداری شرکتی

قبل از هر چیز باید بدانید که شرکت با هدف شروع کسب و کار تجاری جدید بین 2 یا چند نفر تشکیل می شود و با توجه به نوع فعالیت ، ورود و خروج های مالی و میزان سود و زیان های به وجود آمده یک سری ثبت و گزارشات در اتوماسیون اداری صورت می گیرد. حسابداری زیر شاخه های وسیع و مختلفی دارد. حسابداری شرکتی نیز یکی از زیر شاخه های حسابداری است که برای آشنایی بیشتر باید با یک سری اطلاعات پیش نیاز درباره نوع سهامی عام و خاص شرکت و انواع حسابداری شرکت ها آشنایی داشت.

یکی از موارد مورد اشاره و با اهمیت اطلاع از انواع شرکت ها و کاربرد نرم افزار حسابداری شرکتی بر اساس نوع فعالیت می باشد. به طور مثال در حسابداری شرکت نفت باید تشخیص داد شرکت نفت در کدام دسته از انواع حسابداری شرکتی قرار دارد تا بتوانید با انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری شرکت ، ثبت و گزارشات مناسب و کاربردی تهیه کنید.

انواع حسابداری شرکت | آرین سیستم

انواع حسابداری شرکت | آرین سیستم

انواع حسابداری شرکت ها شامل :

 1. حسابداری شرکت بازرگانی
 2. حسابداری شرکت پیمانکاری
 3. حسابداری شرکت تولیدی
 4. حسابداری شرکت خدماتی

در ادامه با انواع حسابداری شرکت آشنا خواهید شد.

مزایا و امکانات حسابداری چند شرکتی

در واحدهای اقتصادی و شرکت هایی که خود را ملزم می دانند اسناد و دفاتر حسابداری خود را بر اساس قوانین و مقررات جاری مملکت تنظیم و بر اساس نظامهاي مالي استاندارد فعالیت کنند توصیه می شود تمامی رویدادهای مالی از جمله عملیات دریافت و پرداخت ، خرید ، فروش و تولید خود را در نرم افزار حسابداری شرکتی مطابق با آخرین قوانین حسابداری با امکان اخذ گزارش‌های قانونی برای ارائه به مراجع ذی‌صلاح ثبت و با قابلیت ارائه گزارش‌های مدیریتی به منظور تصمیم گیری در سازمان از مزایا و امکانات نرم افزار حسابداری شرکتی از جمله موارد زیر بهره مند شوند.

 • طبقه بندی حساب‌ها و ارائه گزارشات استاندارد مدیریتی
 • شماره گذاری اتوماتیک و ثبت اسناد مالی
 • گزارش گیری از سود براساس بازه های زمانی دلخواه هر فاکتور
 • یکپارچه سازی و مدیریت اسناد و فاکتورهای مالی
 • ثبت و کنترل عملیات خرید و فروش ، انبار
 • سهولت و دقت در محاسبات حقوق و دستمزد ، سود و زیان
 • مدیریت عملیات گردش چک و بانک
 • درج فاکتور رسمی و غیررسمی
 • گزارش گیری از سود براساس بازه های زمانی دلخواه هر طرف حساب و …
نرم افزار حسابداری شرکتی-چند شرکتی | آرین سیستم

نرم افزار حسابداری شرکتی-چند شرکتی | آرین سیستم

حسابداری شرکت های تولیدی

سه نوع شرکت خدماتی ، بازرگانی ، تولیدی در حسابداری شرکت ها وجود دارد که هر کدام محاسبات و نرم افزار حسابداری مخصوص به خود را دارد. به طور مثال ثبت و نحوه حسابداری شرکت های تولیدی با حسابداری در شرکتهای خدماتی ، حسابداری شرکت بازرگانی و حسابداری شرکت پیمانکاری متفاوت است.

یکی از مهمترین واحدهای اقتصادی که با هدف تولید محصول و کسب سود اقدام به خرید مواد اولیه می کنند موسسات تولیدی هستند که باید پروسه خرید اموال اولیه و تبدیل آن به محصول و فروش کالا را در نرم افزار حسابداری شرکتی با توجه به استانداردها و اصول ثبت حسابداری شرکت های تولیدی وارد کنند.

حسابداری شرکت های پیمانکاری

شرکت های پیمانکاری با شرکت ها و سازمان هایی که برای دریافت خدمات ، مناقصه برگزار کرده اند قرارداد کاری منعقد می کنند که این قرارداد می تواند فعالیت در زمینه ساختمان سازی ، راه سازی و یا سایر موارد باشد. اما نکته مهم ثبت اسناد حسابداری بعد از سال مالی از طرف کارفرما می باشد و اینجا است که می توان گفت یکی از دغدغه های اساسی کارفرمایان و پیمانکاران تهیه یک نرم افزار حسابداری شرکتی مرتبط با حسابداری شرکت های پیمانکاری در جهت مدیریت عملیات دریافتی و بررسی دقیق میزان هزینه های انجام شده می باشد.

دانلود PDF | نرم افزار حسابداری شرکتی – حسابداری چند شرکتی

دانلوددانلود این مقاله : نرم افزار حسابداری شرکتی – حسابداری چند شرکتی
فرمت : PDF حجم 1 مگابایت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
در صورتی که سوالی ندارید به دیگران کمک کنید تا مشکلشان حل شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *