نمونه کدینگ حسابداری | آرین سیستم

نمونه کدینگ حسابداری + پاورپوینت استانداردهای حسابداری

نمونه کدینگ نرم افزارحسابداری ، کلید حل مشکلات و رمز موفقیت در سیستم حسابداری و ارائه گزارشات مورد نیاز مدیران می باشد. ۴ کد به صورت پله ای در سیستم های حسابداری برای شناسایی حساب ها طراحی شده است که ویژگی پله ای بودن نمونه کدینگ ۱۵ حسابداری ، حجم ارائه گزارش عملیات حسابداری را با سرعت و دقت برای سازمان ها فراهم کرده است. با آموزش برنامه حسابداری می توانید گزارش های مورد نیاز سازمان را خودتان به آسانی انجام دهید.

استاندارد حسابرسی

معیاری برای سنجش کیفیت کار حسابرسان که در سال ۱۹۴۷ انجمن حسابداران رسمی آمریکا برای نخستین بار استانداردهای حسابداری بین المللی را به همراه نمونه کدینگ حسابداری معرفی نمود.

راهنمای بکارگیری استانداردهای حسابداری

تعداد استانداردهای حسابداری که در دانلود کتاب استانداردهای حسابداری با شرح کامل هر نمونه راهنمای کدینگ حسابداری توضیح داده شده است ، استاندارد های حسابرسی به ۳ گروه زیر در نرم افزار حسابداری ارزی طبقه بندی می شود :

 • استانداردهای عمومی
 • استانداردهای عملیاتی
 • استانداردهای گزارش گری
نمونه کدینگ استاندارد حسابداری | آرین سیستم

نمونه کدینگ استاندارد حسابداری | آرین سیستم

نمونه ای از استانداردهای حسابداری :

استاندارد حسابداری شماره ۱۵

در نمونه راهنمای کدینگ حسابداری ، استاندارد حسابداری شماره ۱۵ به نحوه حسابداری سرمایه گذاری ها می پردازد و در کلیه واحدهای تجاری و طبق پاورپوینت استانداردهای حسابداری ارائه شده در این مقاله باید صورت های مالی محاسبه و در نرم افزار حسابداری مالی ثبت شود.

استاندارد ۱۶ حسابداری

در سال ۹۱ استاندارد ۱۶ حسابداری با عنوان آثار تغییر ارز توسط مجمع عمومی حسابرسی جایگزین دانلود استاندارد های حسابداری شماره ۱۶ با نام تسعیر ارز شده و بر خلاف استاندارد قبلی در نمونه راهنمای کدینگ حسابداری که تنها واحد پول گزارشگری را تعریف می کرد ، در این استاندارد علاوه بر پول گزارش گری ، واحد پول عملیاتی نیز تعریف شده است.

استاندارد شماره ۱۹ حسابداری

مجمع عمومی سازمان حسابرسی ، استاندارد شماره ۱۹ حسابداری را با عنوان ترکیب های تجاری با هدف تعیین الزامات مربوط به گزارش گری مالی ترکیب های تجاری تصویب کردند. طبق این استاندارد در نمونه راهنمای کدینگ حسابداری کلیه ترکیب های تجاری باید با استفاده از روش خرید در نمونه سوالات استانداردهای حسابداری به حساب گرفته شود.

نمونه کدینگ حسابداری | آرین سیستم

نمونه کدینگ حسابداری | آرین سیستم

نکته ای در مورد خرید نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری که از کدینگ استانداردهای حسابداری پیروی کند و کدینگ نرم افزار به صورت قابل تغییر باشد مناسب حسابداران خواهد بود ، این نرم افزار بایستی دارای کدینگ حسابداری شناور باشد و با توجه به نیاز های هر صنعت کدینگ استاندارد آن به همراه سیستم برنامه حسابداری وجود داشته باشد که کاربر سیستم حسابداری بتواند با توجه به دسترسی که به ایشان داده اند به راحتی کدینگ نرم افزار را تغییر دهد.

 کدینگ حسابداری سازمان حسابرسی

نخستین گام در مکانیزه کردن عملیات حسابداری ، کدینگ استاندارد حسابداری سازمان حسابرسی می باشد که بسته به نوع و حجم اطلاعات استاندارد های حسابرسی در چند سطح نمونه کدینگ حسابداری تعریف می شود. با دانلود کدینگ حسابداری استاندارد سازمان حسابرسی از سطح های نمونه کدینگ اطلاع می یابید و در نرم افزار حسابداری مالی مورد استفاده قرار می دهید. با دانلود و فراگرفتن کدینگ حسابداری بازرگانی pdf می توانید با در نظر گرفتن سرفصلهای گروه متناظر با هرکدام آنها را وارد نمایید.

سطوح مختلف نمونه کدینگ حسابداری

 • طبقه بندی حساب ها
 • گروه حساب ها
 • حساب های کل
 • حساب های معین

انواع نمونه کدینگ حسابداری

 • نمونه کدینگ حسابداری پیمانکاری
 • نمونه کدینگ حسابداری بازرگانی
 • نمونه کدینگ استاندارد انبار
 • نمونه کدینگ استاندارد حسابداری صنعتی

  دانلود مقاله های استاندارد حسابداری

دانلوددانلود فایل : مقاله استاندارد حسابداری شماره ۱۵
فرمت : PDF  – حجم فایل ۱ مگابایت
دانلوددانلود فایل : مقاله استاندارد حسابداری شماره ۱۶
فرمت : PDF  – حجم فایل ۱ مگابایت
دانلوددانلود فایل : مقاله استاندارد حسابداری شماره ۱۹
فرمت : PDF  – حجم فایل ۱ مگابایت

1 پاسخ
 1. محمدرضا باقرنژآد
  محمدرضا باقرنژآد می گوید

  با سلام و احترام
  سطوح مختلف نمونه کدینگ حسابداری برای شرکت تولیدی فولاد

  طبقه بندی حساب ها
  گروه حساب ها
  حساب های کل
  حساب های معین
  طبق آخرین فرمت صورتهای مالی برای ایجاد کدینگ برای هم طبق استاندارد و فرمت صورتهای مالی با شد و خهم بتوان در تهیه صورتهای مالی تلفیقی هم استفاده کرد – با تشکر

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
در صورتی که سوالی ندارید به دیگران کمک کنید تا مشکلشان حل شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *