هدف از طراحی و استقرار بهترین نرم افزار در سازمان چیست؟

در قرن بیستم انفجار اطلاعات و پیشرفت تکنولوژی ، تمام عرصه های زندگی را دستخوش تحول نموده است. در دنیای رقابتی امروزه با تکامل فن آوری هم تراز نیروی انسانی و سرمایه ، اطلاعات در سازمان ها هم به عنوان مزیت نسبی بنگاه های اقتصادی محسوب می شود. استقرار بهترین نرم افزار و جهت گیری نرم افزاری در بسیاری از سازمان ها در سراسر جهان به سمت جمع آوری و تحلیل اطلاعات پراکنده گرایش پیدا کرده است.

در حالی که شرکت های طراحی نرم افزار رو به گسترش هستند ، پیدا کردن راه حل مناسب برای استفاده بهینه از منابع سازمان ضروری است. با توجه به این پراکندگی در انواع نرم افزار مدیریت ، حال این سوال مطرح می شود که چگونه از بین سیستم جامع متنوع در بازار ، انتخاب مناسب برای طراحی و استقرار بهترین نرم افزار و استفاده از آن داشته باشید؟

معیارهای طراحی نرم افزار چیست

در ابتدا می توان گفت ، طراحی نرم افزار شامل طراحی و استقرار بهترین نرم افزار با توجه به خواست کاربر است. نرم افزار باید طوری طراحی شود که قابل استفاده و کاربر پسند باشد. هنری که گروه داده پردازی آرین سیستم با تجربه چندین ساله خود در زمینه طراحی و تولید نرم افزار مالی اداری به آن دست یافته است. و معیارهایی همچون موارد زیر را در نظر گرفته است.

 • برای هر کدام از ماژول های واسطه ، قطعات ، داده و معماری شامل نمایش های مجزایی باشد.
 • بر روی اطلاعات به دست آمده از تجزیه و تحلیل نیاز کاربر و با اعمال یک روش تکراری طراحی شود.
 • دارای معماری ساختار بر اساس الگوهای طراحی شناخته شده و همچنین استفاده از قطعات با طراحی خوب و روش های تکاملی باشد.
 • نرم افزار باید طوری طراحی شود که باعث کاهش پیچیدگی اتصال بین ارتباط با محیط بیرونی و ماژول ها شود و …

به این نکته نیز باید توجه کرد که در تکامل روش های ساخت یافته ، روش های طراحی جدیدتر برای استخراج ، روش شی گرا را ارائه داده اند. که بر معماری و الگوهای لازم در طراحی تاکید بیشتری دارد.

اصول استقرار بهترین نرم افزار | آرین سیستم

اصول استقرار بهترین نرم افزار | آرین سیستم

اصول طراحی نرم افزار تحت وب

طراحی نرم افزار فرآیندی برای تبدیل نیازمندی ها به برنامه کاری است. به طور تخصصی تر اگر بخواهیم اصول طراحی نرم افزار در محیط تحت وب را تعریف کنیم باید گفت ، نمایش با اصول مهندسی معنی دار از آن چیزی که قرار است ساخته و به عنوان پروژه استقرار بهترین نرم افزار در سازمان ها استفاده شود.

در طراحی نرم افزار با چهار زمینه واسطه ، داده ، معماری و قطعات را در نظر گرفت. زمینه واسطه ها بر خصیصه های روانی انسان تمرکز می کند. طراح در حوزه داده ها و معماری نیز بر روی الگوهای موجود بررسی می کند. و تمرکز بر روی بهترین روش های برنامه نویسی شامل حوزه سطح قطعات است.

جنبه های طراحی بهترین نرم افزار از نظر کیفیت دوسته اند :

درونی : از دیدگاه کارشناسان طراحی نرم افزار برای اندازه گیری فنی کیفیت سیستم جامع ، فاکتورهای درونی اهمیت دارند.

بیرونی : مواردی مانند اعتماد ، سرعت و قابلیت استفاده مواردی هستند که مستقیماً توسط کاربر قابل مشاهده و بررسی بوده و جزء فاکتورهای بیرونی هستند.

اهمیت وجود نرم افزار های مدیریتی در سازمان

برای دقت و سرعت بخشیدن به کار ، مدیران سازمان نیاز دارند اطلاعاتی مانند موجودی کالا یا تعداد پرسنل را در دسترس داشته باشند. بنابراین به استقرار بهترین نرم افزار مانند نرم افزار یکپارچه حسابداری برای تصمیم گیری نیاز دارند.

به دلیل حل مشکلات سازمان ها و الویت یافتن عملیات الکترونیکی به خاطر سرعت و دقت بیشتر راه حل های نرم افزاری نسبت به روش های سنتی مانند سیستم یکپارچه مالی نا کارآمد ، بسیار نقش کلیدی ایفا می کند. بنابراین مدیران به دلیل وظیفه مدیریت اجرائی که دارند ، خريد نرم افزار را برای بهبود و بهینه سازی فرآیند نرم افزار مالی اداری در راس کارهای خود قرار می دهند.

ویژگی استقرار بهترین نرم افزار | آرین سیستم

ویژگی استقرار بهترین نرم افزار | آرین سیستم

 ویژگی و کاربرد نرم افزار مدیریت

 • آشنایی با نیاز مشتریان و افزایش و بهبود خدمات
 • زمان بندی گزارش ها و ارسال به صورت اتوماتیک برای مدیران
 • قابلیت استفاده از پایگاه داده دیگر نرم افزارها در سازمان برای تهیه گزارشات ترکیبی
 • ارتباط مستقیم با بانک اطلاعات برای تصمیم گیری مدیران در اسرع وقت
 • تهیه و پیگیری گزارش هزینه و کنترلی

6 گام تا استقرار بهترین سیستم یکپارچه در سازمان

در یک سازمان تمرکز و توجه به نحوه راه اندازی یک سیستم ، از بخش های مهم و موفقیت آمیز استقرار بهترین نرم افزار است. کارشناسان استقرار سعی می کنند به بهترین شکل و با توجه به نیاز و اهداف سازمان ، پیاده سازی محصولات نرم افزاری را انجام دهند. در این راستا رعایت نکاتی برای استقرار بهترین نرم افزار لازم است.

 1. بررسی ساختار فرآیندهای تجاری در شرکت و سازمان
 2. فرآیند مهندسی کسب و کار برای هم سو شدن با استانداردهای جهانی
 3. تجزیه و تحلیل زیرساخت نرم افزار و ارائه مشخصات سخت افزار ، سیستم عامل و نرم افزارهای حفاظتی
 4. با توجه به نیاز و عملکرد شرکت ، راه اندازی و اعمال تنظیمات مورد نیاز کاربر
 5. طراحی و اخذ تمامی گزارشات مورد نیاز سازمان
 6. نظارت دوره ای بر اجرای صحیح سیستم

دانلود PDF | هدف از طراحی و استقرار بهترین نرم افزار در سازمان چیست؟

دانلوددانلود این مقاله : هدف از طراحی و استقرار بهترین نرم افزار در سازمان چیست؟
فرمت : PDF حجم 1 مگابایت
2 پاسخ
 1. Keyvanloo
  Keyvanloo می گوید

  باسلام…من رشتم مهندسی صنایع ست و چند روز پیش برای مصاحبه یه شرکت نرم افزاری دعوت شدم،اونجا بهم گفتن که از نظرشون شرایط لازم برای استقرارنرم افزار های حوزه رشته صنایع رو تو صنعت دارم فقط برای اینکه هم اونا مطمن شن و هم خودم متوجه بشم باید چکاری کنم تا چتد روز دیگه یه ایمیل براشون بفرستم با این محتوا که دقیقا قراره بعد استخدام چیکار کنم….حالا میخاستم از شما یه راهنمایی بگیرم با توجه به رشته من ایا قراره صرفا کار من اموزش نرم افزار مربوطه به پرسنل کارخونه باشه یا نه کارای دیگه ای هم هس و یا اصلا طبق این متن شما که اشاره کرده بودید برای نرم افزار های کارخونه بهتره تصحیلات صنایع داشته باشیم علتش چیه؟ممنون میشم زودتر جوابمو بدید…

  پاسخ
  • سعید لطفعلی
   سعید لطفعلی می گوید

   سلام. کارخانه هایی که بر اساس استانداردها و ISO فعالیت میکنند، معمولا از نرم افزارهای سازمانی مربوط به حوزه تولید استفاده میکنند. نرم افزاهایی مثل برنامه ریزی تولید، نرم افزار تضمین کیفیت و نرم افزار نگهداری و تعمیرات PM. طبیعتا کار با این نرم افزارها مستلزم این هست که کاربر، از مفاهیم فنی صنعتی برخوردار باشه. همانطور که اطلاع دارید، تضمین و مدیریت کیفیت، برنامه ریزی تولید و نگهداری تعمیرات، شاخه های شغلی مهندسی صنایع هستند و شما می بایست به این موضوعات آشنا باشید. فقط در حد روند و یا پروسه انجام امور آشنا باشید کفایت میکنه. برای آشنایی با طرز کار نرم افزارهای حوزه تولید هم به سه لینک زیر مراجعه کنید :
   نرم افزار نگهداری و تعمیرات
   نرم افزار برنامه ریزی تولید
   نرم افزار کنترل کیفیت

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
در صورتی که سوالی ندارید به دیگران کمک کنید تا مشکلشان حل شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *