ERP چیست | آرین سیستم

ERP چیست | نرم افزار ERP مفهوم آن به صورت دقیق + ماژول ها و مقاله ERP

نرم افزار erp چیست ؟ مدیریت منابع سازمانی ، با توجه به افزایش رقابت بازار جهانی برای پیوستن شرکت ها به دنیای اقتصاد سیستم erp اهمیت دارد. مفهوم برنامه ریزی منابع سازمانی erp در یکپارچگی اطلاعات و عملیات بین موسسات نقش مهمی دارد. امروزه نرم افزار erp تحت وب در جهان به عنوان یکی از آخرین ابزار های برنامه ریزی مدیریت مطرح است. شاید این سوال مطرح باشد که ERP چیست؟ در ERP مقاله سعی شده به مفهوم ERP و ویژگی های خرید نرم افزار erp به طور کامل اشاره شود.

سیستم ERP چیست ؟

برای آنکه متوجه معنی ERP شویم و به درستی بدانیم ERP چیست باید بدانیم که یکپارچه سازی همه وظایف و بخش های موجود در یک سازمان به کمک سیستم جامع به نام سیستم ERP انجام می شود. امکان به اشتراک گذاری اطلاعات و ارتباط بخش های مختلف با یکدیگر به وسیله یک دیتابیس واحد برقرار می شود. در تعریف ERP می توان گفت نرم افزار erp یک راه حل نرم افزاری است برای تعریف فعالیت های واحد های مختلف سازمان که بین تمام بخش های مالی ، حسابداری و منابع انسانی به صورت زنجیره عرضه مدیریت و مشتریان ارتباط ایجاد می کند.

ERP مخفف چیست ؟

جمع آوری و یکپارچگی فرآیند های یک سازمان در یک سیستم واحد ثبت و در نهایت موجب بهبود عملکرد سازمان می باشد. در واقع سامانه یکپارچه ای که دارای اهداف و اجزاء مشخص و معینی بوده و از اجزای سخت افزاری و نرم افزاری برای جمع آوری اطلاعات استفاده می کند ، مخفف ERP چیست سیستم واحد برنامه ریزی منابع سازمانی یا ،  ” ENTERPRISE PESOURCE PLANNING ” نام دارد که به مخفف ERP نامیده می شود.

برنامه erp | آرین سیستم

برنامه erp | آرین سیستم

نرم افزار ERP چیست ؟

شرکت های خریدار نرم افزار ERP ، تعدادی از ماژول های ERP مورد نیاز و یا همه آن ها را به علت منعطف بودن ERP سیستم نصب و به کار می گیرند. به عنوان مثال شرکت خریدار فقط ماژول منابع انسانی نرم افزار ERP را خریداری و نصب می کند. در نرم افزارهای ERP ، امکان به اشتراک گذاری اطلاعات و ارتباط بخش های مختلف با یکدیگر به وسیله یک دیتا بیس واحد برقرار می شود.

آموزش نرم افزار ERP

پیگیری تمام ارتباطات مختلف با مشتری و پیگیری آن ، لازمه هر سازمان موفقی است که سال ها با به روی کار آمدن سیستم نرم افزار ERP ، مدیریت ارتباط با مشتری شاهد کسب موفقیت در رسیدن به این هدف بوده است. اما برای کارمندان سازمان کار با نرم افزار ERP مشکل است. موسسات آموزشی بسیاری وجود دارند که کلاس های آموزش نرم افزار ERP را برگزار می کنند و کاربران را با مفاهیم و اصول استراتژیک و پیاده سازی ERP آشنا می کنند. در کنار موسسات آموزشی برای آموزش نرم افزار ERP ، کتاب های آموزشی نیز در این زمینه منتشر شده است که ما نیز برای استفاده و درک مفهومی نرم افزار ERP برای شما عزیزان ERP مقاله را در انتها قرار داده ایم.

مزیت های نرم افزارهای ERP | آرین سیستم

مزیت های نرم افزارهای ERP | آرین سیستم

مزیت های نرم افزارهای ERP در کسب و کار

  • استاندارد سازی با نرم افزار ERP و سرعت بخشیدن به فرآیند تولید
  • یکپارچه سازی اطلاعات با نرم افزار ERP در مورد نیاز های مشتریان
  • استاندارد سازی اطلاعات سیستم ERP
  • اطلاع از کاهش موجودی انبار با نرم افزار ERP

مدت انجام یک پروژه ERP

حدود 6 ماه ممکن است پروژه های شرکت های کوچک که فقط بخش خاصی از ماژول های ERP را راه اندازی کرده اند به طول انجامد. ولی برای شرکت های بزرگ که متمایل اند به صورت کامل تر پروژه ERP را به اجرا بگذارند ، به طور میانگین بین 1 تا 5 سال به دلیل بخش های مختلف سازمان و حفظ تناسب با ERP نرم افزار پروژه به طول می انجامد.

دانلود مقاله ERP چیست

دانلود دانلود فایل : دانلود PDF این مقاله

فرمت : PDF  – حجم فایل 1 مگابایت

دانلود دانلود فایل : دانلود کاربرد ERP

فرمت : PDF  – حجم فایل 1 مگابایت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *