تماس
جلسه دموکاتالوگ
عضویت در خبرنامه

انبارداری چیست؟ - ویژگی های نرم افزار انبارداری خوب

انبارداری چیست؟ – ویژگی های نرم افزار انبارداری خوب

انبار درحوزه اقتصاد جهان ارزش و اهمیت بسزایی دارد و با توجه به گستردگی تولید در بازارها و اینکه حجم وسیعی از دارایی های سازمان ها در انبار انباشته شده است ، باید بدانیم انبارداری چیست که دلیلی برای مدیریت صحیح انبار محسوب می شود. چه بسا اداره انبارها سخت و پر هزینه است.

بنابراین سازمان ها درصددند بهترین و کم هزینه ترین مدیریت و سیستم انبارداری را به کار گیرند. با پیشرفت تکنولوژی ، دانش IT با تولید نرم افزار انبار به کمک این حوزه اقتصادی آمد. نرم افزار انبارداري به منظور مدیریت و کنترل موجودی و جایگاه کالاها در انبار ، کمک بسیاری به مدیران شرکت ها و سازمان ها در تولید و عملکرد شرکت ها و موسسات اقتصادی کرده است.

انبارداری چیست؟

انبارداری و حسابداری انبار به عنوان بخشی از چرخه بنگاه های اقتصادی بزرگ وکوچک ، مسئولیت ذخیره و نگهداری کالا را برای تولید و مصرف و تامین دارد. اگر بخواهیم بگوییم انبارداری چیست و در مجموعه تولیدی تعریف کنیم می توان گفت: انبارداری عبارت است از کلیه فعالیتهای مربوط به آماده کردن ، حفظ کردن و تحویل گرفتن و توزیع نمودن مواد و کالاهای مورد نیاز سازمان در زمان مناسب ، قیمت و شرایط مناسب.

انبارداری با اکسل

از نیازهای اولیه و مهم مدیران در فرآیند انبارداری کسب اطلاعات دقیق از وضعیت موجودی انبار است تا بتوانند جهت کنترل هزینه های نگهداری ، سفارش و تامین مواد و پیشگیری از کمبود آن برنامه ریزی و تصمیم به موقع بگیرند. یک نرم افزار خوب و پر کارآمد برای ثبت و گزارش گیری اطلاعات اینکه انبارداری بسیار با اهمیت است و چه بهتر که این نرم افزار با کمترین هزینه و بیشترین مدیریت حساب به صورت شخصی سازی باشد. از این رو با توجه به کارایی نرم افزار اکسل ، می تواند گزینه مناسبی در انبارداری باشد.

این مقاله را از دست ندهید: نحوه مدیریت انبار با نرم افزار اکسل

انبارداری نوین

پیشرفت دانش بشری در زمینه های مختلف علوم و ایجاد سازمان های بزرگ باعث تنوع در تولید کالا های گوناگون شده است و سازمان ها باید انعطاف لازم را تحت تاثیر عوامل داخلی و خارجی برای رسیدن به هدف خود داشته باشند. به کمک جریان انبارداری می توان با حوادث های پیش بینی نشده داخل و خارج سازمان مقابله کرد و با ارسال سریع کالا به دست مشتری ، نقش و نیاز کالا را در بازار حفظ کرد.

اما زمانی موسسه به این مرحله خواهد رسید که انبار به عنوان پشتیبان ، وظیفه خود را با مدیریت صحیح به خوبی انجام دهد. این مدیریت فقط به صورت فیزیکی و نگهداری کالا نیست ، بلکه باید به صورت اطلاعاتی و فیزیکی به آن توجه کرد. دیدگاه مدیریت سنتی با عنوان سودآوری به انبارداری توجه نمی کند ولی دیدگاه مدیریت نوین بر سایر جنبه های انبار مثل فضای نگهداری و امکانات موجود در انبار توجه می کند.

انبارداری با اکسل چیست | آرین سیستم

انبارداری با اکسل چیست | آرین سیستم

 سطوح انبارداري نوين

 • فرايند خودكارسازي محدود
 • مهندسي مجدد فرايندكار
 • مهندسي مجدد زيرساخت انبار
 • مجهز نمودن انبار به تجهيزات خودكار

چرا نرم افزاراکسل در انبارداری :

 • در محیطی آشنا و مورد استقبال کاربران طراحی می شود
 • کلیه نیازهای ضروری یک انبار را به لحاظ تعدادو ریالی پشتیبانی می کند
 • کارکردن برای همه اشخاص با هر سن و دانشی ساده است
 • رایگان و عدم نیاز به پشتیبانی

بیشتر بخوانید: آموزش اصول نوین انبارداری در سال 2018

 نرم افزار انبارداری ساده

نرم افزار ساده مدیریت انبارداری چیست در کنار استفاده راحت و آسان برای کاربر ، باید قابلیت کنترل و مدیریت کالا و همجنین عملیات ثبت ورود و خروج کالا در انبار ، صدور انواع فاکتور خرید و فروش و انبارگردانی را داشته باشد.

نرم افزار انبارداری اکسس

نرم افزارهای انبارداری زیادی وجود دارد که هزینه بر می باشند. ولی با توجه به گستردگی نرم افزارهای آفیس ، مدیران موسسات به خصوص کوچک ترجیح می دهند به خاطر کاهش هزینه ها از نرم افزارهای آفیس مثل اکسس در انبارداری استفاده کنند.

نقش انبار داری در تولید

اکثر دارایی موسسات تولیدی و صنعتی را مواد لازم و کالاهای مصرفی تشکیل می دهد و هزینه قابل توجهی از دارایی موسسات صرف تهیه کالا و وسایل لازم جهت تولید می شود. برای ایجاد تعادل در موجودی کالا لازم است روش صحیح و مقرون به صرفه انبارگردانی اجرا شود.استفاده از برنامه انبارگردانی در موسسات تولیدی می تواند نتایج تاثیرگذار زیر را داشته باشد :

 • با هزینه اندک مواد و کالا تهیه شود
 • بسیار مدبرانه از کاهش سرمایه و کالا پیشگیری شود
 • از وقفه کاری جلوگیری گردد
 • آمار لازم در اولین فرصت قابل ارائه به مدیریت باشد

دانلود مقاله انبارداری

دانلود دانلود مقاله انبارداری : دانلود فایل

فرمت :  PDF – حجم فایل 1 مگابایت

[av_one_fourth av_uid=’av-2gy8ko’]

[/av_one_fourth]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
در صورتی که سوالی ندارید به دیگران کمک کنید تا مشکلشان حل شود!