مشاوره
جلسه دموکاتالوگ
عضویت در خبرنامه

خرید نرم افزار حسابداری ارزی آرین سیستم

خرید نرم افزار حسابداری ارزی آرین سیستم

استفاده از ارزهای مختلف در معاملات میان شرکت­‌ها در بازارهای اقتصادی جهانی امری ضروری است، به همین علت دسترسی به اطلاعاتی مانند نرخ برابری ارزها، مقایسه میان نرخ ارزها با نرخ ارز پایه کشور، تسعیر حساب، حفظ و نگهداری سوابق معاملات ارزی و…. امری ضروری است. شرکت­‌ها و موسسات برای حل این مشکلات اقدام به خرید نرم افزار حسابداری ارزی می‌­نمایند.

تمامی شرکت­‌هایی که اقدام به صادرات و یا واردات کالا نموده، در واقع مبادلات ارزی با ارز مورد قبول طرفین انجام می‌دهند. باتوجه به اهمیت نرم افزار حسابداری شرکتی ارزی برای شرکت‌هایی که نیاز به نرم افزار حسابداری بازرگانی دارند، در این مقاله به بررسی اهمیت حسابداری ارزی و نرم افزار حسابداری ارزی می‌پردازیم.

خواندن مقاله خرید نرم افزار حسابداری ارزی را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم؟

 

مدیران مالی
کارشناسان حسابداری بازرگانی
دانشجویان رشته حسابداری

حسابداری ارزی چیست؟

هنگامی که واحدهای اقتصادی در زمان صادرات یا واردات کالا معاملات خود را با پولی غیر از واحد پول مرسوم در کشور خود (واحد پول عملیاتی) انجام می­‌دهند، به معاملات صورت گرفته معاملات ارزی می­‌گویند. در این حالت واحد مالی شرکت باید معاملات صورت گرفته را به ارز مبادلاتی ثبت نماید. در نتیجه به اقدامات و ثبت­‌های حسابداری صورت گرفته مطابق ارز معاملاتی را حسابداری ارزی می­‌گویند.

هنگامی که شرکت معامله ارزی انجام داده و می­‌خواهد نسبت به ثبت اطلاعات حسابداری و ثبت حقوق و دستمزد خود اقدام نماید، به علت این که معامله صورت گرفته معامله ارزی می‌­باشد، باید از نرم افزار حسابداری ارزی استفاده نماید. برای ثبت معاملات ارزی با نرم افزار حسابداری ارزی بایستی ابتدا نسبت به خرید نرم افزار حسابداری ارزی اقدام شود.

تولید کنندگان نرم افزار حسابداری ارزی برای شرکت‌­های تولیدی، خدماتی و… برنامه حسابداری ارزی متفاوت و مناسبی از جمله برنامه حسابداری ارزی خدماتی، برنامه حسابداری ارزی فروشگاهی، برنامه حسابداری ارزی تولیدی ارائه می­‌دهند. شرکت­‌ها مطابق نیاز خود می‌توانند نسبت به خرید نرم افزار حسابداری ارزی اقدام نمایند.

نکته
واحد پول عملیاتی یک شرکت واحد پولی محیط اقتصادی است، که شرکت در آن فعالیت می­‌کند و صورت­‌های مالی خود را براساس آن واحد پولی گزارش می­‌نماید.

چرا شرکت­‌های بین المللی باید حسابداری ارزی داشته باشند؟

مدیران در شرکت­‌های بین المللی که مبادلات خود را با ارزهای مختلف انجام می­‌دهند، نیاز به اخذ گزارش­‌های ارزی برای حرکت به سوی اهداف از پیش تعیین شده دارند. این شرکت­‌ها برای ساده سازی و قابل فهم بودن گزارش‌­های مالی کلیه معاملات ارزی را باید با استفاده از حسابداری ارزی ثبت نمایند. لازمه این امر استفاده از  نرم افزار حسابداری ارزی می‌باشد.

از دلایل اصلی استفاده شرکت­‌های بین المللی از نرم افزار حسابداری ارزی به قیمت گذاری کالا، خدمات بر مبنای ارز محلی، نوسان لحظه‌ای نرخ ارز می‌­توان اشاره نمود. با استفاده از نرم افزار، نرخ ارز به صورت لحظه‌­ای محاسبه و در معاملات تجاری در دسترس شرکت قرار خواهد گرفت.

نرم افزار حسابداری ارزی چه کاری انجام می­دهد؟

محاسبه نرخ ارز، تبدیل ارزها به یکدیگر، محاسبه نرخ تسعیر ارز و… برای شرکت­‌هایی که معاملات خود را با چندین ارز انجام می‌دهند، امری پیچیده و دشوار خواهد است. شرکت­‌ها برای انجام محاسبات سریع­تر و دقیق­تر و در نتیجه رفع مشکلات خود از نرم افزار حسابداری ارزی استفاده می­‌نمایند.

به طور کلی شرکت­‌ها با خرید نرم افزار حسابداری ارزی (Buy Currency Accounting Software) به مدیریت حساب­‌های ارزی، دریافت­‌ها و پرداخت­‌های ارزی، مدیریت چند واحد پول و… می­‌پردازند. نتیجه این امر با ایجاد گزارش‌های ارزهای داخلی یا خارجی، کاهش حجم کاری، کنترل دقیق بر داده­‌های مالی شرکت و معاملات ارزی شرکت می‌­باشد.

کاربرد نرم افزار حسابداری ارزی

به طور کلی کاربردهای نرم افزار حسابداری ارزی را در تصویر زیر برای شما جمع آوری کرده‌ایم.

کاربرد خرید نرم افزار حسابداری ارزی

کاربردهای نرم افزار حسابداری ارزی

ویژگی ­های نرم افزار حسابداری ارزی

هر نرم افزاری که طراحی و تولید می­‌شود، علاوه بر برتری­‌هایی که باید نسبت به نمونه مشابه خود داشته باشد، باید ویژگی­‌های عمومی و اولیه را شامل شود، تا مورد قبول بازار رقابتی و مشتریان قرار بگیرد. نرم افزار حسابداری ارزی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به طور کلی ویژگی­‌های نرم افزار حسابداری ارزی را در تصویر زیر مشاهده می‌نمایید:

 • امکان ثبت و محاسبه نرخ تسعیر ارز با دقت بالا
 • امکان معرفی چندین ارز با سند چند ارزی به صورت نامحدود
 • امکان ثبت اسناد به صورت ارزی و ریالی به صورت هم زمان در سیستم
 • معرفی نرخ­‌های برابری ارز به ریال
 • تعریف ضریب تبدیل ارزها به یکدیگر
 • تشخیص نوع ارز به حساب­‌های تسعیر پذیر در سطح معین
 • برقراری کنترل‌­های لازم
نکته
تسعیر به معنی نرخ نهادن و قیمت گذاری می‌­باشد و در معاملات بین کشورها زمانی استفاده می‌شود، که دو واحد پولی به یکدیگر تبدیل شود. به بیانی ساده به شناسایی تاثیرات حاصل از تغییرات نرخ ارز بر سود و زیان در زمان تبدیل ارز به ریال را تسعیر ارز می­‌گویند.

چرا نرم افزار حسابداری ارزی رایگان نخریم؟

نرم افزار حسابداری رایگان نرم افزاری است، که اجازه مشاهده سورس نرم افزار، تغییر، توزیع و استفاده از آن بدون محدودیت را به کاربران خود می‌دهد. این نرم افزارها به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه در دسترس عموم قرار می‌­گیرد. هر چند استفاده از نرم افزارهای رایگان به علت عدم پرداخت هزینه طرفدارانی دارد، اما استفاده از این نرم افزار خطراتی به همراه دارد.

به عنوان مثال ویروسی شدن کامپیوتر و در نتیجه به سرقت رفتن، حذف یا تغییر اطلاعات ثبت شده در سیستم کامپیوتری از جمله خطراتی است، که می‌تواند برای استفاده کنندگان از نرم افزار رایگان را به ارمغان بیاورد.

همچنین هنگامی که شخصی اقدام به خرید نرم افزار حسابداری ارزی می­‌نماید، شرکت تولید کننده ملزم به ارائه پشتیبانی و حل مشکلات پیش آمده خواهد بود. اما در صورتی که نرم افزار حسابداری ارزی رایگان استفاده نماید، هیچ شرکتی در خصوص حل مشکلات به وجود آمده مسئولیتی نخواهد داشت.

برخی از مهم ترین مشکلات استفاده از نرم افزار حسابداری ارزی رایگان به شرح تصویر زیر می باشد.

عدم خرید نرم افزار حسابداری ارزی رایگان

دلایل عدم خرید نرم افزار حسابداری ارزی رایگان

محاسبه نرخ تسعیر ارز چه تاثیری در حسابداری ارزی دارد؟

هنگام انجام مبادلات خارجی، می‌بایست واحد ارز بین دو طرف معامله مورد توافق قرار بگیرد. یعنی هر کدام از طرفین باید واحد ارزی را که مد نظر طرف مقابل باشد، در اختیار وی قرار دهد. نرخ ارز ثابت نبوده و دائما در حال تغییر می­‌باشد. به همین علت شرکت­‌هایی که معاملات خود را با ارز انجام می­‌دهند، همواره با سود یا زیان درگیر می‌­باشند.

اگر شرکت وارد کننده پرداخت­‌های خود را با ارز پرداخت نماید، در صورت افزایش نرخ ارز با ضرر مواجه خواهد شد. اما در صورتی که نرخ ارز کاهش پیدا کند، شرکت با سود مواجه می­‌گردد (در خصوص صادرات کالا عکس واردات رخ می­‌دهد).

به طور کلی در صورتی که در تاریخ تسویه حساب میان نرخ تسعیر ارز اختلافی وجود داشته باشد، سود یا زیان ایجاد می­‌گردد. تفاوت تسعیر در هر یک از رویدادهای مالی با توجه به تغییر در نرخ ارز توسط حسابداران اندازه‌گیری می‌شود. در نتیجه با محاسبه‌ نرخ تسعیر ارز از وقوع زیان­‌های احتمالی در آینده جلوگیری می­‌گردد.

نکته
نرخ تسعیر ارز به صورت روزانه، ماهانه و سالانه و به 3 روش ثبت ارز با یک نرخ ثابت، ثبت دوره‌ای نرخ ارز متغیر، ثبت نرخ ارز به صورت روزانه انجام می‌شود.

رایج ترین معاملات ارزی به کمک نرم افزار حسابداری ارزی کدامند؟

نرم افزار حسابداری ارزی در معاملات ارزی که در آن گردشگران، تجار، بازرگانان، شرکت‌­ها و… اقدام به خرید و فروش کالا یا خدمات می‌نمایند، کاربرد خواهد داشت. از جمله رایج ترین معاملات ارزی به موارد زیر می­‌توان اشاره کرد:

 • واردات و صادرات

واحد تجاری که اقدام به معاملات تجاری با سایر کشورها می­‌نماید، راه‌های مختلفی برای دریافت پول بابت فروش محصولات و خدمات خود و پرداخت تعهدات خود دارد.

 • حواله­‌های شخصی

عملیات در بازار ارز با مشارکت مؤسسات مجاز، که توسط اشخاص صورت گرفته و اقدام به دریافت و ارسال وجه می‌­کنند.

 • مبادله برای گردشگری

افرادی که به کشورهای خارجی مسافرت می‌­کنند، می­‌توانند اقدام به خرید ارز از کشور خارجی نمایند.

دانلود و خرید نرم افزار حسابداری ارزی چه اهمیتی دارد؟

استفاده از بهترین نرم ­افزار حسابداری ارزی، کمکی واقعی برای متخصصین در این زمینه از جمله حسابداران و مدیران مالی می­‌باشد. زیرا استفاده از نرم افزار منجر به بهره­ وری بیشتر زمان و روال کاری آن­ها می­‌شود. بهترین نرم افزار حسابداری ارزی باید دارای امکاناتی باشد، که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

امکانات در خرید نرم افزار حسابداری ارزی

امکانات نرم افزار حسابداری ارزی

با خرید و دانلود نرم افزار حسابداری ارزی همراه با سیستم هایerp، که دارای ویژگی­‌های فوق باشد، فاکتورها، قیمت‌ها و خدمات پرداخت را می‌­توان بر­اساس نیاز مشتری سفارشی نمود. در نتیجه تمامی اسناد در زمان ایجاد در سیستم ثبت شده و امکان ردیابی را آسان­‌تر می­‌نماید.

حسابدار هر چقدر هم که در حوزه کاری خود باتجربه و آگاه باشد، خطاهای انسانی مانند خطاهای محاسباتی و… قابل انکار نیست. به طور کلی با خرید نرم افزار حسابداری ارزی, و تهیه سیستم انبار داری مناسب در بازار رقابتی امروزی منجر به کاهش هزینه، افزایش بهره وری، کاهش خطاهای متفرقه و… می­‌شود.

در زمان خرید نرم افزار حسابداری ارزی، توجه به ویژگی‌­های سیستم اتوماسیون ارزی و هماهنگی آن با فعالیت‌­های سازمان تحت نظر نرم افزار حسابداری ارزی ERP از اهمیت زیادی برخوردار می­‌باشد.

چه مشکلات در صورت عدم وجود برنامه حسابداری ارزی بوجود می‌­آید؟

هنگامی که یک شرکت یا واحد اقتصادی اقدام به معاملات ارزی می‌­نماید، نیاز به دریافت و پرداخت ارز خارجی خواهد داشت. با دریافت و پرداخت ارز خارجی باید سندهای حسابداری مورد نیاز نیز به تناسب ثبت گردند. در صورتی که یک شرکت از برنامه حسابداری ارزی استفاده ننماید، مشکلاتی به شرح زیر به وجود خواهد آمد:

 • عدم امکان تنظیم موجودیت‌­های جدید با قوانین قابل تنظیم، تراکنش‌ها و حساب­‌های بانکی
 • عدم امکان تعریف فاکتور ارزی جدید و منحصر به فرد
 • کاهش تمرکز واحد مالی شرکت بر روی پرداختی‌­ها و مطالبات ارزی
 • دشوار شدن مدیریت اطلاعات مالی در چندین ارز
 • ایجاد مشکل درگزارش گیری و پشتیبانی از ورودی خاص، پردازش، ارزش گذاری و اندازه گیری ارز
 • در معاملات ارزی، تسعیر و به روز رسانی ارز به صورت صحیح انجام نمی‌­شود و شرکت انعطاف پذیری لازم در خرید و فروش را نخواهد داشت.

خرید نرم افزار حسابداری ارزی آرین سیستم به عنوان بهترین گزینه

خرید بهترین نرم ­افزار حسابداری ارزی علاوه بر استفاده از امکانات برنامه حسابداری ارزی، به مدیران اجازه می­‌دهد تا به ­سرعت بتوانند تراکنش­­‌ها، طلبکاران، بدهکاران و موجودی‌­های بانکی خود را مشاهده نمایند. استفاده از نرم افزار حسابداری ارز در ردیابی سریع و آسان پرداخت­‌ها کمک کرده و خطاهای حسابداری را کاهش می‌­دهد.

باتوجه به ویژگی­‌های نرم افزار حسابداری آرین سیستم، این نرم افزار به عنوان بهترین گزینه برای خرید برنامه حسابداری ارزی می‌­تواند مورد قبول شرکت­‌ها باشد. از جمله ویژگی‌­های نرم افزار حسابداری ارزی آرین سیستم را در تصویر زیر مشاهده می نمایید.

ویژگی هادر خرید نرم افزار حسابداری ارزی آرین سیستم

ویژگی های نرم افزار حسابداری ارزی آرین سیستم

نتیجه گیری

یکی از شاخه‌های علم حسابداری، حسابداری مبادلات ارزی می‌باشد. امروزه با گسترده شده تجارت‌­های بین المللی، حتی در موسسات تجاری کوچک حسابداری ارزی اهمیت فراوانی پیدا می‌­کند. زیرا این موسسات گاهی نیاز به کار با بیش از یک ارز دارند. به همین علت تمامی شرکت­‌هایی که اقدام به معاملات ارزی می­‌نمایند، برای ساده‌­تر شدن محاسبات و ثبت­‌های دقیق، نیاز به استفاده از نرم افزار حسابداری ارزی خواهند داشت.

باتوجه به نیاز شرکت‌­ها و حسابداران برای استفاده از برنامه حسابداری ارزی، در این مقاله نسبت به تعریف و شرح مختصری در خصوص حسابداری ارزی پرداخته شد. درپایان اگر سوال و یا نظری درباره مقاله خرید نرم فزار حسابداری ارزی دارید، از طریق ثبت دیدگاه با ما درارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
در صورتی که سوالی ندارید به دیگران کمک کنید تا مشکلشان حل شود!