مشاوره
جلسه دموکاتالوگ
عضویت در خبرنامه

نرم افزار خرید و فروش سهام و تفاوت آن با نرم افزار امور سهام

نرم افزار خرید و فروش سهام و تفاوت آن با نرم افزار امور سهام

سرمایه‌گذاران برای انجام سرمایه‌گذاری‌های خود، با نرم افزارهای پیشرفته مانند نرم افزار خرید و فروش سهام و نرم افزار مدیریت امور سهام سر و کار دارند. این گونه نرم افزارها به جهت تسهیل در امور بورسی و تجاری افراد، طراحی و ساخته شده‌اند.

سهامداران اغلب برای کنترل و نظارت معاملات خود از این نرم‌افزارها استفاده می‌کنند، البته باید نحوه کارکرد نرم افزار را آموزش دیده باشند، که دچار مشکل نشوند. در این مقاله به طور کامل در مورد نرم افزار خرید و فروش سهام و قابلیت‌های نرم افزار صحبت کرده و تفاوت‌های این دو نرم افزار را مقایسه می کنیم.

خواندن مقاله نرم افزار خرید و فروش سهام را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم؟

مدیران کسب و کارها (خرید نرم افزار erp)
سهامداران شرکت ها
افرادی که قصد خرید سهام دارند
افرادی که قصد فروش سهام دارند

سهام چیست؟

سهام به مجموعه‌ای از سهم‌های یک سرمایه‌گذار در بازار بورس گفته می‌شود. سهام stock نوعی برگه بهادار است، که نشان دهنده‌ی مالکیت دارنده اوراق بر سهم محدود و مشخص شده‌ای از شرکت‌های سهامی خاص و عام و… می‌باشد.

خرید و فروش سهام در مکان‌های مشخص شده‌ای به نام بازار بورس انجام می‌شود. در گذشته این اوراق بهادار در معاملات و اثبات مالکیت سرمایه‌گذار، مورد استفاده قرار می‌گرفتند. به نظر شما سهام و حقوق دستمزد با هم ارتباط دارند؟ جهت اطلاع بیشتر در این باره به مقاله ثبت حقوق و دستمزد مراجعه نمایید.

اکنون دانستیم که سهام چیست و به چه منظوری مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌خواهیم بدانیم که بر روی برگه‌های سهام چه اطلاعاتی درج می‌شود؟ در اوراق بهادار اطلاعاتی مانند نام، مشخصات دارنده، شماره ثبت و مبلغ اسمی درج می‌گردد. البته سهام از نظر شکل، حقوق دارنده و ماهیت انواع مختلفی دارد، که به شرح زیر هستند.

انواع سهام در نرم افزار خرید و فروش سهام

انواع سهام از نظر شکل، ماهیت و حقوق دارنده

نرم افزار امور سهام چیست؟

بورس اوراق بهادار نهاد سازمان یافته‌ بازار سرمایه می‌‎باشد. امروزه تمام تمرکز این نهاد بر روی توسعه بورس و گسترش روز افزون بازارهای سرمایه، تجهیز و گردآوری سرمایه‌های کوچک فردی است.

یکی از مشکلاتی که شرکت‌های سهامی، خریداران سهام، کارگزاری‌ها و مدیران بورسی با آن سروکار دارند، مدیریت امور سهام مانند سبد سهام، بررسی وضعیت سهام اعضای یک شرکت، به‌روز نگهداری اطلاعات و روندهای بازدهی سهم می‌باشد. برای حل این موضوع افراد می‌توانند از نرم افزار امور سهام استفاده نمایند.

نرم افزار امور سهام به عنوان ابزاری قدرتمند در مجموعه نرم افزار مدیریت سهام است، که در جهت تکامل بخشیدن به نرم افزارهای یکپارچه، تصمیم‌گیری مدیران و آسان نمودن ثبت اسناد و… طراحی و ساخته شده است. به بیان دیگر شما می‌توانید با استفاده از نرم افزار امور سهام، سبد سهام خود را کنترل و بررسی نموده و پیام‌های ناظر را به صورت لحظه‌ای مشاهده نمایید.

ویژگی‌های نرم افزار سهام

برای این که بتوانید انتخاب صحیحی در نرم افزار سهام داشته باشید، باید با ویژگی‌های نرم افزار سهام آشنا باشید و کارکرد هر کدام را بدانید. در ادامه چند مورد از ویژگی‌های نرم افزار سهام را بیان نموده‌ایم، تا شما در انتخاب نرم افزار دچار مشکل و اشتباه نشوید. ویژگی‌های نرم افزار سهام عبارتند از:

 • قابلیت انجام نقل و انتقالات سهام به روش‌های عادی، وکالتی و قهری
 • امکان محاسبه و اندازه‌گیری دقیق سود سهام و صدور فیش رسید آن
 • تعریف دوره‌های عملیاتی بورس
 • قابلیت تعریف و بیان عوامل محاسباتی سود
 • امکان ارائه گزارشات صدور سهام، باتوجه به تعداد سهامداران و…
 • امکان ارائه گزارشات نقل و انتقال سهامداران
 • امکان ارائه گزارشات تعداد سهام انتشار یافته و چاپ شده
 • قابلیت ایجاد و چاپ پذیره نویسی سهام
 • نشان گزارش آراء سهامداران در مجامع عمومی
 • امکان ارائه گزارش سود سهام محاسبه شده و پرداخت شده

نرم افزار خرید و فروش سهام چیست؟

طبق گزارشاتی که در این سال‌ها نسبت به وضعیت بازار بورس ارائه شده است، امروزه افراد استقبال خوبی از سرمایه گذاری در بازار بورس داشته‌اند. به بیان ساده‌تر، در این سال‌ها افرادی که کدبورسی دریاف نموده‌اند افزایش یافته است. البته بازار بورس و معامله در آن، یکی از پرریسک‌ترین بازارهای مالی و تجاری است. برای جلوگیری از بروز اشتباهات برای افراد تازه وارد بهترین گزینه استفاده از نرم افزار خرید و فروش سهام است.

نرم افزار خرید و فروش سهام به گونه‌ای طراحی شده است، که افراد تازه کار می‌توانند از آن برای دسترسی سریع و آسان‌تر به معاملات و بررسی اطلاعات خرید و فروش سهام، به صورت غیرحضوری و آنلاین استفاده نمایند. همچنین با کمک نرم افزار خرید و فروش سهام می‌توانید تحلیل تکنیکال را نیز آموزش و انجام دهید.

نرم افزار خرید و فروش سهام چه ویژگی‌هایی دارد؟

نرم افزار خرید و فروش سهام به منظور انجام معاملات خرید و فروش سهام آنلاین، طراحی و ساخته شده است. طبیعتا نرم افزار خرید و فروش سهام دارای قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی است، که با آگاهی کامل از آن‌ها می‌توانید انتخاب درست و دقیقی نسبت به انتخاب نرم افزار داشته باشید. ویژگی‌های نرم افزار خرید و فروش سهام را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

ویژگی‌های نرم افزار خرید و فروش سهام

ویژگی‌های نرم افزار خرید و فروش سهام

مزایای استفاده از نرم افزار خرید و فروش سهام

نرم افزار خرید و فروش سهام دارای مزایای بسیاری می‌باشد، به گونه‌ای که سرمایه‌گذاران برای بهره‌مندی از این مزیت‌ها، استفاده از نرم افزار خرید و فروش سهام را ترجیح می‌دهند. مزایای نرم افزار خرید و فروش سهام عبارتند از:

 • اطلاع آنلاین از وضعیت درخواست پرداخت مشتری
 • مدیریت گردش حساب در زمان‌های مختلف
 • افزودن دارایی جدید و بروز رسانی آن‌ها
 • ارسال سفارش خرید و فروش به روش‌های مختلف (فروش مویرگی چیست)
 • ذخیره سازی نمادها براساس بازه زمانی سفارش
 • دریافت لحظه‌ی اطلاعات بازار
 • سفارش سازی دیدبان بازار
 • حذف و ویرایش سریع سفارشات
 • مشاهده سفارشات فعال
 • قابلیت حذف و ویرایش سفارش
 • مشاهده اطلاعات نمادها
 • نمایش کارمزد در زمان ثبت سفارش
 • مشاهده آنی پیام‌های ناظر

نرم افزار خرید و فروش سهام چه تفاوتی با نرم افزار امور سهام دارد؟

نرم افزار خرید و فروش سهام با نرم افزار امور سهام چه تفاوت‌هایی دارد؟ برای دانستن تفاوت میان نرم افزار خرید و فروش سهام و نرم افزار امور سهام، به طور کلی کارکرد و قابلیت‌های این دو نرم افزار را معرفی می‌کنیم. اما نرم افزار حسابداری رایگان را چگونه می‌توانیم تهیه کنیم؟

نرم افزار خرید و فروش سهام برای سرمایه گذاران این امکان را فراهم نموده است، که معاملات بورسی خود از قبیل خرید و فروش سهام، تحلیل و… را از طریق این نرم افزار انجام دهند. به علاوه‌ سهامداران می‌توانند اخبار بازار بورس، قیمت لحظه‌ای، تحلیل بنیادی و تکنیکال و… را با استفاده از این نرم افزار انجام دهند.

با استفاده از نرم افزار امور سهام، سهامداران می‌توانند مدیریت سبد سهام، وضعیت نوسان قیمت و… را کنترل نمایند. به بیان دیگر با کمک نرم افزار امور سهام می‌توانید کلیه فعالیت های نقل و انتقال، شناسایی سهامداران، پذیره نویسی و… را به آسانی انجام دهید.

چگونه از نرم افزار خرید و فروش سهام استفاده کنیم؟

استفاده از نرم افزار خرید و فروش سهام ریسک معاملات را کاهش می‌دهد. زیرا باعث تحلیل دقیق و واضح بازار شده و به همین خاطر می‌توانید خرید و فروش خود را با دقت انجام دهید.

البته اگر نحوه استفاده از نرم افزار را بلد نباشید، به همان اندازه می‌تواند برایتان دردسرساز باشد. شما با استفاده از این نرم افزار متوجه خواهید شد، که چه زمانی باید سهام خریداری کنید و چه زمانی باید آن را به فروش برسانید. جهت خرید سهام باید مراحل ذکر شده در تصویر زیر را انجام دهید.

مراحل خرید در نرم افزار خرید و فروش سهام

مراحل خرید سهام

اما نحوه، فروش سهام به چه صورت است؟ برای ثبت فروش سهام خود باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. انتخاب سهم مورد نظر از پرتفوی خود
 2. ثبت سفارش فروش سهام
 3. دریافت وجه و واریز به حساب بانکی ثبت شده سرمایه گذار

معاملات سهام و مدیریت سهام چه تفاوتی دارند؟

برای آگاهی از تفاوت معاملات سهام و مدیریت سهام، ابتدا توضیح مختصری در مورد هرکدام خواهیم داد. معاملات سهام به معنای خرید و فروش سهام میان دارنده سهم و خریدار می‌باشد.

معاملات سهام به دو صورت حضوری و آنلاین انجام می‌شود. در روش حضوری که بسیار وقت‌گیر و زمان‌بر است، افراد با مراجعه به کارگزاری خرید و فروش سهام را انجام می‌دهند.

در روش آنلاین معاملات توسط افراد مجرب و کاربلد انجام می‌شود و شخص نمی‌تواند اقدام به خرید و فروش سهام نماید.

مدیریت سهام به چه معناست؟ مدیریت سهام به اقداماتی گفته می‌شود، که طبق قانون تجارت شرکت‌های سهامی عام و خاص باید جهت نگهداری سهام، نقل و انتقال سهم، افزایش سرمایه، محاسبه سود، ثبت اطلاعات و اطلاعات بورسی، انجام شود. به بیان دیگر مدیریت سهام به معنای کنترل و بررسی وضعیت بورسی سرمایه گذاری می‌باشد. بنابراین تفاوت معاملات سهام و مدیریت سهام در کارکرد آن‌ها است.

سوالات متداول نرم افزار خرید و فروش سهام

اکنون با تمام مفاهیم نرم افزار خرید و فروش سهام، نرم افزار امور سهام و… آشنا شدید. اما سوالات متداولی وجود دارد، که ممکن است برای شماهم مجهول مانده باشد. به همین خاطر در این بخش چند سوال مهم و ضروری مربوط به سهام را مطرح نموده و به آن ها پاسخ خواهیم داد، تا آشنایی و دانش شما در مبحث خرید و فروش سهام کامل شود.

خرید و فروش آنلاین سهام چه مزیت‌هایی دارد؟

پس از پیشرفت تکنولوژی در بازارهای تجاری، خرید و فروش آنلاین سهام صورت می‌گیرد، که طبیعتا مزایای آن توانسته سرمایه‌گذاران را جذب کند. از جمله مزایای خرید و فروش آنلاین سهام را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

مزیت‌ها در نرم افزار خرید و فروش سهام

مزیت‌های خرید و فروش آنلاین سهام

نرم افزار خرید و فروش سهام عدالت چه کاربردی دارد؟

نرم افزار خرید و فروش سهام عدالت چیست و چه کاربردی دارد؟ سهام عدالت به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم مورد معامله قرار می‌گیرد.

در روش مستقیم، فرد با استفاده از نرم افزار خرید و فروش سهام عدالت و دریافت کد بورسی، می‌تواند اقدام به فروش سهام عدالت نماید. در روش غیرمستقیم، مدیریت سهام به شرکت‌های سرمایه گذاری استانی واگذار می‌شود. یعنی فرد به صورت مستقیم نمی‌تواند سهم موجود در سبد سهام عدالت خود را بفروشد.

نرم افزار خرید عرضه اولیه چیست؟

یکی دیگر از مفاهیمی که سرمایه گذاران با آن سروکار دارند، خرید عرضه اولیه است. برای توضیح این مفهوم باید گفت که خرید عرضه اولیه در نرم افزار خرید و فروش سهام، توسط کارگزاری‌های مربوطه صورت می‌گیرد. اما خرید عرضه اولیه در نرم افزار به چه صورت است؟ برای خرید عرضه اولیه و گذراندن مراحل خرید و فروش آن باید مانند سایر سهام‎ها پیش بروید. البته این دو تفاوت‌های بسیار جزئی باهم دارند.

آیا باید از نرم افزار سیگنال برای خرید سهم استفاده کنیم؟

روش‌های بسیاری برای خرید سهم وجود دارد. برنامه‌ها و نرم افزارهای متعددی ساخته شده‌اند، که با استفاده از آن‌ها می‌توانید خرید سهام را انجام دهید. یکی از این نرم افزارها، نرم افزار سیگنال است. اما هیچ یک از سایت‌ها و نرم افزارها مجوز ندارند. به همین خاطر به سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌شود به جای استفاده از نرم افزار سیگنال و سایت‌های مشابه آن، دانش بورسی خود را افزایش دهند و به راحتی در بازار سهام کسب سود نمایند.

تا اینجای مقاله در مورد نرم افزار خرید و فروش سهام صحبت کردیم در صورتی که علاقمند هستید در مورد نرم افزار دبیرخانه و همچنین نحوه زدن حکم کارگزینی اطلاعات بیشتری داشته باشید می‌توانید به مقالات آن‌ها مراجعه نمایید.

نتیجه گیری

نرم افزار خرید و فروش سهام برای سرمایه گذاران این امکان را فراهم نموده است، که معاملات بورسی خود از قبیل خرید و فروش سهام و تحلیل را از طریق این نرم افزار انجام دهند. به علاوه‌ سهامداران می‌توانند اخبار بازار بورس، قیمت لحظه‌ای، تحلیل بنیادی و تکنیکال و… را با استفاده از این نرم افزار انجام دهند.

با استفاده از نرم افزار امور سهام، سهامداران می‌توانند مدیریت سبد سهام، وضعیت نوسان قیمت و وضعیت پرتفوی را کنترل نمایند. به بیان دیگر با کمک نرم افزار امور سهام می‌توانید کلیه فعالیت‌های نقل و انتقال، شناسایی سهامداران و پذیره نویسی را به آسانی انجام دهید. در پایان اگر سوال و یا نظری درباره این مقاله دارید، از طریق ثبت دیدگاه با ما در ارتباط باشید.

دسترسی به مقالات مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
در صورتی که سوالی ندارید به دیگران کمک کنید تا مشکلشان حل شود!