بیشتر بخوانید

خواندن این مقاله جذاب را از دست ندهید!

نرم افزار مستند سازی مناقصات به دلیل اهمیت و ارزش اقتصادی ای که معاملات دارند با هدف مدیریت یکپارچه با ERP که باعث در ارتباط بودن تمام اطلاعات نرم افزار مالی و اداری می شود ، برای افزایش سودآوری و پشتیبانی فرآیندهای سازمان در نظام کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

به دلیل عدم شفافیت روند برگزاری معاملات ، مشکل بودن جمع آوری اطلاعات مزایده ها و مناقصه ها و عدم دسترسی آسان به اطلاعات مفید با توجه به افزایش تعدادی و ریالی معاملات ، نرم افزار مناقصات می تواند باعث تسهیل ثبت اطلاعات لازم برای انواع نمونه قرارداد همکاری و مدارک مناقصه بر اساس استانداردهای مورد نظر کارفرما باشد.

اما برای اینکه بتوانید از امکانات نرم افزار مستند سازی مناقصات جهت ساماندهی اسناد و گزارشات در جهت پیشبرد اهداف سازمان بهره مند شوید ، باید یک سری از ” نکات قبل از خرید نرم افزار نرم افزار مستند سازی مناقصات ” را مطالعه و بررسی کنید.

آشنایی با مناقصه و مفاد آگهی های مزایده

در ابتدا برای آشنایی با مناقصه و قوانین آن باید گفت : مناقصه فرآیند و روشی رقابتی برای پیشنهادات خرید کالا و خدمات در یک زمان است که توسط پیشنهاد دهندگان با قبول پایین ترین قیمت بررسی می شود.

برگزاری مزایده و مناقصه قوانینی دارد که این قوانین به منظور مشخص شدن راه و روش و مراحل برگزاری به تصویب می رسد. برای آگاهی شرکت کنندگان از فرآیند مراحل و برگزاری مناقصات و مزایدات ، درجهت اطلاع رسانی مناقصه لازم است به تشخیص مناقصه گزار در یکی از روزنامه های معتبر کشور فراخوان مناقصه عمومی با در نظر گرفتن مفاد آگهی های مزایده همچون ، مشخصات مناقصه گزار ، زمان و مکان دریافت اسناد ، مبلغ تخمین زده شده معامله و مبانی آن ، کمیت و کیفیت خدمات و بیعانه شرکت در مناقصه منتشر شود.

نرم افزار مستند سازی مناقصات | آرین سیستم

پایگاه اطلاع رسانی مناقصات | آرین سیستم

نقش برنامه ریزی منابع سازمانی erp در نرم افزار مناقصات و مزایدات

برای پیوستن به بازارهای جهانی و همچنین بهره گیری از فناوری اطلاعات در زمینه مناقصه و مزایده یکی از ابزارهای برنامه ریزی و مدیریت که باعث یکپارچگی اطلاعات از جمله داده های نرم افزار مستند سازی مناقصات می شود ، مدیریت یکپارچه با ERP  می باشد.

سیستم erp تمام سیستم ها و مراحل مناقصات و مزایدات را به خوبی مدیریت و پشتیبانی می کند و مدیر سایت به آسانی با تولید مناقصه ها و مزایده های خود و گذاشتن در سایت ، اطلاع رسانی مناقصات را به سمع و بصر عموم می رساند.

کارایی نرم افزار erp  در برگزاری جلسات مناقصات به صورتی است که اسناد را اینترنتی در سایت دریافت و تکمیل و آنها را ارسال کرده و می توان گفت برنامه ریزی منابع سازمانی erp برای سازمان از نظر هزینه به صرفه می باشد.

کارکرد و امکانات جامع ترین نرم افزار مناقصات و مزایدات

زمان ایجاد مناقصه یکی دیگر از موارد کارایی نرم افزار مناقصات علاوه بر وارد کردن عنوان ، نوع و متن آگهی و مشخص کردن گروه ، ثبت اطلاعات دیگری مانند نام استان ، سازمان انتشاردهنده ،  آدرس و مشخصات مدارک قابل تعیین با قابلیت دسترسی های نرم افزار مناقصات و مزایدات است. از دیگر امکانات نرم افزار مناقصات می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • مدیریت مناقصه ها و مزایده های تولید شده
 • مشخص کردن بها و مکان دریافت اسناد
 • قابلیت درج آگهی و تعیین روزنامه
 • قابلیت ویرایش و انتشار با نرم افزار مناقصات
 • گروه بندی مزایده ها و تعیین اولویت برای آنها
 • محاسبه قیمت تراز شده و تاثیری که در ارزیابی کالا و خدمات دارد
 • ثبت اسناد ضمانت شرکت مناقصات
 • جستجو و حذف

قبل از خرید نرم افزار مستدات مناقصات این نکات با ارزش را مطالعه کنید!

دستیابی به بهترین انتخاب ها از طریق شرایط رقابتی به وجود آمده ، با اهمیت ترین ویژگی اطلاع رسانی مناقصه ها و مزایده ها با رعایت اصول و قوانین لازم در انواع نمونه قرارداد همکاری مانند قرارداد epc و قرارداد bot است و با اشکالاتی همچون سوق دادن مشارکت کنندگان به طرف کمیت ها و توجه نکردن به کیفیت اغلب اوقات در مناقصات و مزایده به چشم می خورد.

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که قرارداد epc چیست. در جواب اینگونه می توان توضیح داد که بر اساس استانداردها و خواسته های کارفرما با مدارک مناقصه تهیه شده قرارداد epc طراحی و ساخته ، و پیمانکار کلیه کارهای مهندسی را از مرحله تدارک تا مرحله ساخت به عهده می گیرد.

نکته مهم در این فرآیند برای کسب سود از جلسات مناقصه ها و مزایده ها ضمن رعایت اصول و قوانین نرم افزار مناقصات ، بررسی کلی نکات زیر قبل از خرید و کار با نرم افزار مستند سازی مناقصات است. در ادامه تعدادی از نکات را بررسی خواهیم کرد.

نرم افزار مناقصات | آرین سیستم

آخرین اطلاع رسانی مناقصات | آرین سیستم

 1. کمیسیون معاملات

وقتی مناقصه ای شکل می گیرد ، برای بررسی پیشنهادات بر اساس نوع خدمات و یا خرید به دو شکل بررسی صورت می گیرد. یا بدون ارزیابی فنی و بر اساس آئین نامه معاملات پاکت های پیشنهادات مناقصه گران در یک جلسه باز و برنده مناقصه مشخص می شود. یا ضمن برگزای جلسه ای برای باز کردن پاکت های پیشنهادات ، به تشخیص کمیسیون معاملات از نظر فنی بازرگانی بررسی هایی روی پیشنهادات صورت می گیرد و سپس با جمع بندی نتایج به دست آمده برنده مناقصه مشخص می شود.

در همه این موارد و جلسات کمیسیون معاملات باید از اطلاعات و گزارشات یک جمع بندی و ثبت اطلاعاتی برای بررسی روند مراحل انجام پروژه در نرم افزار مناقصات انجام گیرد.

 1. اطلاع رسانی و فراخوانی شناسایی پیمانکاران

شرکت هایی که معاملات و خدمات گسترده ای دارند بهتر است در زمان خرید نرم افزار مناقصات ، نرم افزاری را بخرند که علاوه بر نامحدود بودن درخواست مناقصه ، دارای زیر شاخه های متعددی باشند و به صورت کلی دارای تفکیک بر اساس شاخه ، زیر شاخه و کلید واژه باشد.

به طور مثال در زمان انتشار هر مناقصه کاربر مشخص شده توسط مدیر بتواند یک ایمیل با تمام جزئیات مناقصه برای متقاضی ارسال کند و با فهرست کردن شرکت کنندگان مناقصه ، کاربری که کمترین قیمت را پیشنهاد داده و در سیستم ثبت نموده به عنوان برنده مناقصه معرفی و نفرات بعدی به ترتیب قیمتی که اعلام کرده اند برای بررسی در مناقصات بعدی در سیستم مناقضات ثبت شوند.

 1. تعریف نامحدود درخواست مناقصه

از آنجایی که تعداد مناقصات زیاد است ، بنابراین مدیران و کاربران نیز باید امکان تعریف نامحدود مناقصات را در نرم افزار مستند سازی مناقصات با قابلیت ایجاد مناقصه جدید و ویرایش اطلاعات مناقصات قبلی که شامل تاریخ شروع و پایان پروژه و تعیین کاربر برای تعیین و اعلام قیمت را داشته باشد.

 1. انواع گزارشگیری های یکپارچه

یکی از امکانات مهم در نرم افزار مستند سازی مناقصات قابلیت گزارش گیری است. به نحوی که مدیران بتوانند از کلیه مناقصات که شرکت برگزار کرده و یا در آن شرکت کرده اند با بالاترین سطح امنیت گزارشات تحلیلی و قابل جمع بندی عملکرد را تهیه کنند.

این گزارشات با توجه به زمان و نتیجه ای که کاربر قرار است از آن دریافت و تحلیل کند متفاوت است و گاهی ممکن است این گزارشات مربوط به مقایسه قیمت و عملکرد پیمانکاران مختلف باشد که در پروژه های قبلی با آنها همکاری شده است ، یا گزارشات مربوط به وضعیت مناقصات و قراردادهای در حال اجرا باشد.

 1. ثبت اطلاعات مندرج در 3 پاکت الف ، ب ، ج

طبق قانون مناقصات و مزایدات 3 پاکت وجود دارند که می توان گفت هر کدام از این پاکت ها حاوی یک سری مدارک و اسناد و مراحل بررسی هستند. به دلیل تهیه و ثبت مستندات پاکت ها و صورت جلسه های مربوط به باز کردن پاکات مناقصه می توان اینگونه توضیح دادکه پاکت الف دارای اسناد تضمین مناقصه شرکت می باشد که به صورت اتوماتیک معمولاً این اسناد دریافت و ثبت می شوند.

پاکت ب که حاوی فرم های ثبت نام ، اطلاعات و مشخصات متقاضی و حاوی اطلاعاتی همچون تصویر شناسنامه و کارت ملی ، تصویر گواهینامه ثبت نام مودیان مالیاتی ، اطلاعات تماس با پیمانکار و … می باشد. که در گزینه مربوط و داخل فیلدهای پاکت مناقصه در نرم افزار مستند سازی مناقصات ثبت می شود. پاکت ج نیز حاوی قیمت پیشنهاد شده و به همراه تجزیه بهای تکمیل شده و نحوه ارائه تجزیه بها می باشد.

پس فراموش نکنید در زمان تهیه نرم افزار مناقصات ، حتماً از قابلیت استاندارد ثبت ، نگهداری و بررسی ثبت اطلاعات پاکات الف ، ب ، ج مطمئن شوید.

نکاتی قبل از خرید نرم افزار مستند سازی مناقصات مزایدات

دانلوددانلود فایل : نکاتی قبل از خرید نرم افزار مستند سازی مناقصات مزایدات
فرمت : PDF – حجم فایل ۱ مگابایت

دانلوددانلود فایل : اطلاع رسانی مناقصات
فرمت : PDF – حجم فایل ۱ مگابایت

دسترسی به مقالات مرتبط:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
تماس جلسه دمو کاتالوگ

ما منتظر تماس شما هستیم تا ...

 • شرایط کاری و نیازهای ویـژه سـازمان شما را بشنویم
 • به سوالهای شما در مورد ارزش آفرینی نرم افزار پاسخ دهیم
 • بر اساس تجربه موفق نرم افزار ArianERP در صنایع مختلف بهترین پیشنهاد را برای افزایش بهره‌وری سازمان به شما ارائه دهیم
 • با توجه به نیازهای اختصاصی شما، به شما در انتخاب بهترین راهکارها کمک کنیم