تماس
جلسه دموکاتالوگ
عضویت در خبرنامه

دریافت گواهینامه

دریافت گواهینامه ISO 10002 , 10004 از شرکت IMQ ایتالیا

پس از کسب موفقیت های پی در پی گروه داده پردازی آرین سیستم از جمله دریافت پروانه بهره برداری از وزارت صنعت ، معدن و تجارت در سال 95 ، این بار نیز دریافت گواهینامه ISO 10002 و ISO 10004 از شرکت IMQ ایتالیا در مرداد ماه 96 موجب افزایش افتخارات آرین سیستم به عنوان شرکت فعال در زمینه تولید نرم افزارهای مالی و اداری شد.

مدیران آرین سیستم با هدف بهبود روز افزون پاسخگویی به انتظارات ذینفعان و ارائه بهتر خدمات به مشتریان با تاکید بر تحقق ماموریت های سازمان در حوزه مدیریت کیفیت و رضایت مشتری منطبق با استانداردهای جهانی ، اخذ گواهینامه مدیریت کیفیت را در دستور کار خود قرار داد و در نهایت موفق به دریافت گواهینامه ایزو 10002 و گواهینامه iso 10004 از IMQ ایتالیا شد.

مزایای دریافت گواهینامه ISO 10002

بزرگترین دارایی هر شرکتی در بازار پر رقابت اقتصادی ، حفظ و مراقبت از مشتریان و جلب رضایت آنان با برآورده کردن انتظارات می باشد. در این راستا برای بررسی در خواست مشتریان ، کنترل شکایت آنان می تواند موجب آگاهی از نیاز و انتظارات مشتریان از کسب و کار شما شود و این خود بزرگترین فرصت اثر بخش برای مدیریت رضایت مندی مشتریان می باشد.

آرین سیستم با توجه به آن که توجه ویژه ای برای مشتریان خود قائل است و هدف خود را بررسی شکایت و رضایت مندی مشتریان برای پیشرفت روزافزون در تولید نرم افزارهای مالی و اداری می داند ، با دریافت گواهینامه ISO 10002 از شرکت IMQ ایتالیا و اجرای استانداردهای لازم ، سعی دارد تا شکایات مشتریان را مشخص و با کشف علل نارضایتی مشتریان در صدد رفع آن برآید تا برای موفقیت همیشه یک گام از رقبا جلوتر باشد. در این راستا با ثبت اطلاعات ، شکایات و انتظارات مشتریان و بررسی های لازم در نرم افزار CRM به عنوان نرم افزار یکپارچه ، موجب مدیریت اطلاعات و سرعت در برنامه عملکرد مراقبت از مشتریان شده و با دریافت ISO10002 به عنوان استاندارد بین المللی سیستم مدیریت شکایات و رضایت مشتری ، دستاوردهای زیر را که در طراحی نرم افزار crm  آرین سیستم نیز مورد توجه قرار گرفته ، کسب کرده است :

 • فراهم آوردن عملکردی برای تعیین فعالیت ها با امکانات ساده برای دسترسی شکایت کنندگان جهت پاسخگویی و مشخص کردن عوامل شکایت
 • توجه به نیاز مشتری و ترغیب کارکنان برای بهبود مهارت کاری خود در جهت افزایش پاسخگویی به انتظارات مشتریان
 • متعهد کردن و آموزش کارکنان برای شناسایی و حذف علل شکایات و بهبود عملکرد
 • در جریان گذاشتن شکایت کنندگان از روند رسیدگی به شکایت به نشانه احترام به مشتری
 • افزایش قابلیت سازمان برای حل بسیاری از شکایات با بکارگیری مستمر راهکار مشتری مداری و …
گواهینامه iso10004 | آرین سیستم

گواهینامه iso10002 و iso 10004 | آرین سیستم

مزایای دریافت گواهینامه iso 10004

در ادامه رضایت مندی مشتریان به عنوان نکته کلیدی موفقیت سازمانی ، مشاهده و اندازه گیری رضایت مشتری بسیار ضروری است. برای بهبود استراتژی سازمان در جهت ارائه محصولات و خدمات ، اطلاعات به دست آمده از اندازه گیری رضایت مشتری در نرم‌ افزار رضایت سنجی مشتریان ، با ارزش و این بهبود موجب اعتماد مشتری و تقویت منافع تجاری برای آرین سیستم می شود.

راهنمایی های فنی لازم و درج شده در متن استاندارد گواهینامه ایزو 10004 ، موجب تاثیرات مثبت بر فرآیندهای نظارت و اندازه گیری میزان رضایت مشتریان و همچنین بهبود در خدمات و تولیدات نرم افزارهای  مالی و اداری آرین سیستم می شود. اخذ گواهینامه ISO 10004 صرف نظر از نوع فعالیت ، وسعت و نوع محصول باعث حرکت آرین سیستم به سمت پیشرفت از طریق طبقه بندی نیاز مشتریان به سمت مشتری مداری و راهنمایی مشتریان جهت رضایت مندی طرح ، برنامه ریزی و اجرا می گردد. در استاندارد های درج شده در گواهینامه iso 10004 به موارد مختلفی همچون :

 • نحوه طبقه بندی و تقسیم مشتریان
 • تعریف انواع روش های نظرسنجی
 • شناخت مشتریان از دید استاندارد ISO 10004
 • نحوه نظرسنجی مشتریان به روش های مستقیم و غیر مستقیم و … اشاره شده است.

همچنین با دریافت گواهینامه iso 10004 شاهد دستاوردهایی همچون ایجاد رویکرد مشتری محوری و ارتباط مستمر با مشتریان و افزایش قابلیت سازمان برای پاسخگویی به نظرات مشتریان به کمک نرم افزار ارتباط با مشتری خواهیم بود و از جمله خدماتی که برای پیشبرد اهداف و مشتری مداری شرکت آرین سیستم دریافت می کنیم ، می توان به موارد عمده زیر اشاره کرد :

 • با توجه به عملکرد و رضایت مشتریان از آرین سیستم ، طبقه بندی مشتریان انجام می شود
 • اندازه گیری مشتری و تعیین و تدوین خط مشی و اهداف پایش
 • برای شناسایی انتظارات مشتری روشی تهیه و تدوین می شود
 • ارائه روش هایی برای به دست آوردن اطلاعات بازخورد بهبود رضایت مشتری
 • بررسی اثر بخش بودن اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه
 • تهیه شاخص های کلیدی برای پایش و اندازه گیری مشتری
 • ارائه روشی جهت جمع آوری و تحلیل داده های مشتری و …
گواهینامه iso10002 و iso 10004 | آرین سیستم

گواهینامه iso10002 و iso 10004 | آرین سیستم

چگونه آرین سیستم گواهینامه بین المللی ISO10002 و ISO10004 را دریافت کرد؟

مدیریت شرکت آرین سیستم بعد از تصمیم و درک اهمیت و لزوم اجرای استانداردهای بین المللی در طراحی نرم افزار ارتباط با مشتری crm و همچنین سیستم مدیریت سازمان ، بعد از بررسی های لازم در خصوص ارزیابی موسسات صدور گواهینامه ، با موسسه IMQ ایتالیا که با بهره گیری از کارشناسان متخصص بیش از یک دهه سابقه ارائه خدمات با توجه به نیاز سازمان های دولتی و خصوصی را دارد و بعد از ارزیابی ممیزی داخلی و رفع مشکلات احتمالی ، هماهنگی های لازم توسط ستاد مراقبت از مشتریان به عنوان واحد حمایت کننده از مشتریان در آرین سیستم انجام و وارد قرارداد همکاری شدند. صدور گواهینامه طی 2 مرحله با ارسال مدارک لازم و بررسی حضوری کارشناسان IMQ انجام و با ارسال و تایید مدارک زیر ، گروه آرین سیستم موفق به دریافت بین المللی گواهینامه ISO 10002 و ISO1004 در کمتر از 6 ماه از IMQ ایتالیا شد.

 1. دستورالعمل های ارزیابی عملکرد کارکنان
 2. برنامه ریزی اهداف بلند مدت آرین سیستم
 3. اسناد روش اجرایی ممیزی داخلی
 4. اسناد روش اجرایی رسیدگی به شکایات مشتریان
 5. اسناد روش اجرایی سنجش رضایت مشتریان
 6. صورتجلسه بازبینی مدیریت
 7. اهداف سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان
 8. برنامه های دستیابی به اهداف
 9. فرم محاسبه شاخص رضایت مشتری CSI
 10. چک لیست ممیزی داخلی سیستم مدیریت مشتری مداری
 11. طرح اجرای ممیزی داخلی
 12. فرم اقدام اصلاحی و پیشگیرانه

 دریافت گواهینامه ISO 10002 و ایزو 10004 IMQ ایتالیا ، تنها بخشی از افتخاراتی بود که گروه داده پردازی آرین سیستم به منظور استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت ها و توانایی های موجود ، در برنامه اهداف خود قرار داده است و مطمئناً با کسب افتخارات بیشتر ،  در جلب رضایت و خشنودی کاربران موفق خود روز به روز بیشتر موفقیت کسب خواهیم کرد.

دسترسی به مقالات مرتبط:

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
در صورتی که سوالی ندارید به دیگران کمک کنید تا مشکلشان حل شود!

 1. حجت دشتبان
  2 ژانویه 2018 ساعت 17:07

  بله