تماس
جلسه دموکاتالوگ
عضویت در خبرنامه

برای خرید نرم افزار دریافت و پرداخت مناسب چه فاکتورهایی مهم می باشند؟

برای خرید نرم افزار دریافت و پرداخت مناسب چه فاکتورهایی مهم می باشند؟

در مقاله قبل درباره نرم افزار خزانه داری توضیح دادیم و با معرفی دانلود نرم افزار چک و بانک  قول دادیم تا بیشتردر این باره برای شما عزیزان مطلب بذاریم. این بار میخواهیم درباره نرم افزار صندوق به عنوان  یکی از نرم افزار های کاربردی در سیستم خزانه داری صحبت کنیم. یکی از دغدغه های اصلی در سازمان رسیدگی و کنترل اطلاعات مربوط به اسناد و فعالیت های دریافت و پرداخت سازمان مانند وجوه نقد ، حواله های بانکی ، چک ، اطلاعیه های واریز و برداشت و پرداخت های الکترونیکی است که با نرم افزار دریافت و پرداخت به راحتی انجام پذیر است. به دلیل گستردگی و اهمیت این فرایندها ، استفاده از سیستم و نرم افزار دریافت و پرداخت و حسابداری خزانه داری تأثیر بسیاری بر کارایی سازمان خواهد داشت. با توجه به اهمیت این موضوع به معرفی برنامه دریافت و پرداخت و سیستم خزانه داری می پردازیم و نکات مهمی که هنگام خرید این نرم افزار باید در نظر داشته باشیم را معرفی خواهیم کرد.

نرم افزار خزانه داری چیست؟

در این قسمت از مقاله به تعریف خزانه داری می پردازیم. امروزه گسترش سازمان ها باعث افزایش پیچیدگی در انجام فعالیت های سازمان ها شده است که فقط از عهده یک نرم افزارچک و بانک جامع و کامل برخواهد آمد. کنترل و بررسی اطلاعات مربوط به حسابداری چک های دریافتی از مشتریان ، تهیه نمونه رسید چک و چاپ چک ، ثبت حسابداری چک برگشتی ، تهیه فرم رسید دریافت وجه و بسیاری از فعالیت های مربوط به دریافت و پرداخت شرکت توسط نرم افزار مدیریت چک و خزانه داری انجام می شود. نرم افزار دریافت و پرداخت قابلیت و ویژگی های بسیاری در سازمان ایجاد می کند که در بخش های بعد به آن ها اشاره خواهیم کرد.

نرم افزار خزانه داری | آرین سیستم

نرم افزار خزانه داری | آرین سیستم

ویژگی های نرم افزار دریافت و پرداخت 

نرم افزار دریافت و پرداخت یا همان نرم افزار چک و بانک دارای امکانات و قابلیت های بسیاری است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • بررسی و مدیریت چک های سازمان و سایر اوراق بهادار
 • تهیه ، تنظیم و اصلاح چک های مورد درخواست
 • تعیین وضعیت چک های سازمان مانند چک های وصول شده ، چک های وصول نشده و چک های برگشتی
 • مشخص کردن چک های سازمان که موعد پرداخت آن ها فرا رسیده است
 • ارائه گزارش از میزان موجودی صندوق
 • قابلیت استفاده از  چاپ در نرم افزار چک و بانک
 • ارائه گزارش از نحوه عملکرد کاربران سیستم
 • تهیه و چاپ نمونه رسید دریافت وجه
 • قابلیت اعمال تغییرات مورد نیاز در سیستم

نکات مهم برای خرید نرم افزار دریافت و پرداخت

در قسمت قبل ویژگی ها و امکانات نرم افزار دریافت و پرداخت یا همان نرم افزار صندوق فروش را بیان کردیم. البته اگر شما دارای صندوق فروش هستید بهتر است که مقاله صندوق مکانیزه فروش را هم مطالعه کنید. در این بخش از مقاله نکات مهمی که هنگام خرید این نرم افزار باید رعایت شود را بیان خواهیم کرد.

نرم افزار دریافت و پردخت | آرین سیستم

نرم افزار دریافت و پردخت | آرین سیستم

 • امکان تعریف کاربران سیستم به صورت نا محدود : امروزه بسیاری از سازمان ها دارای کارمندان بسیار زیادی هستند و روز به روز نیز بر تعداد آن ها افزوده می شود. هنگام خرید یک نرم افزار دریافت و پرداخت باید به این نکته توجه کرد که این سیستم قابلیت تعریف کاربران به میزان نامحدود را داشته باشد و بتوان سطوح دسترسی مختلف را برای کاربران تعریف کرد.
 • یکپارچگی بالای نرم افزار : امروزه یکی از دلایل مهم برای خرید نرم افزارهای سازمانی ایجاد یکپارچگی و ارتباط در بخش های مختلف سازمان است. هنگام خرید نرم افزار خزانه داری توجه به این نکته ضروری است که این سیستم قابلیت ارتباط با بخش های مختلف سازمان را داشته باشد.
 • استفاده از یک پایگاه داده برای مدیریت اطلاعات سازمان : امروزه بسیاری از سازندگان نرم افزارهای سازمانی به دنبال کاهش تعداد پایگاه داده ها هستند. استفاده از یک پایگاه داده به جای چندین پایگاه داده باعث ایجاد یکپارچگی و انسجام اطلاعات سازمان شده و از تکرار داده ها جلوگیری می کند. در نتیجه توجه به این نکته هنگام خرید نرم افزار بسیار ضروری و مهم است.
 • تحت وب بودن نرم افزار : دسترسی به اطلاعات به صورت آنلاین و تحت وب از ویژگی های جدیدی است که اهمیت بسیاری دارد. این قابلیت امکان مدیریت اطلاعات سازمان در هر ساعت از شبانه روز و از هر مکانی را به کاربر می دهد.

در این مقاله هدف ما معرفی نرم افزار دریافت و پرداخت ، ویژگی ها و نکات مهمی بود که هنگام خرید نرم افزار باید رعایت کرد. امیدواریم استفاده از این مقاله مورد رضایت شما قرار گرفته باشد.

دانلود مقاله ارزیابی کارایی عملکرد دریافت و پرداخت

دانلوددانلود فایل : مقاله ارزیابی کارایی عملکرد دریافت و پرداخت
فرمت : PDF – حجم فایل 1 مگابایت

[av_one_fourth av_uid=’av-mvndlv’]

[/av_one_fourth]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
در صورتی که سوالی ندارید به دیگران کمک کنید تا مشکلشان حل شود!