بیشتر بخوانید

خواندن این مقاله جذاب را از دست ندهید!

نرم افزار حسابداری پخش مویرگی ، دقت آن و استفاده برای توزیع محصول یکی از تاکتیک های اصلی در بازاریابی و فروش است که همراه با عامل های دیگری مانند کیفیت محصول ، ارتباطات موجود و قیمت ، می تواند بر روی متقاعد کردن مشتری برای خرید محصول تاثیر بگذارد. از روش های مختلفی برای توزیع محصول می توان استفاده کرد ولی یکی از روش هایی که امروزه کاربرد بسیاری دارد ، پخش مویرگی و استفاده از نرم افزار حسابداری پخش مویرگی است. به دلیل اهمیت این موضوع ، در این مقاله به معرفی فروش مویرگی و نکات مهمی که هنگام خرید نرم افزار حسابداری پخش مویرگی باید توجه کرد ، می پردازیم.

انواع مختلف جریان در کانال های توزیع

در یک کانال توزیع می توان یه جریان اصلی زیر را در نظر گرفت:

 • جریان کالا از سمت فروشنده به سمت مصرف کننده
 • جریان مالی از سمت مصرف کننده به سمت فروشنده
 • جریان اطلاعات که هم از سمت فروشنده به سمت مصرف کننده جریان دارد و هم از سمت مصرف کننده به سمت فروشنده

پخش مویرگی چیست؟

توزیع محصول به معنای رساندن محصول در زمان و مکان مناسب به مشتریان سازمان است. یکی از انواع روش ها برای توزیع ، بازاریابی مویرگی است. پخش مویرگی و استفاده از نرم افزار حسابداری پخش مویرگی به معنای رساندن محصول تا آخرین فروشنده محصول است. مویرگ ها در بدن موجودات زنده ، به رگ های کوچکی گفته می شود که وظیفه خون رسانی به تمام نقاط بدن را بر عهده دارند ، دلیل نامگذاری نرم افزار حسابداری پخش مویرگی نیز به دلیل شباهت این روش به وظیفه مویرگ های بدن است.

نرم افزار حسابداری پخش مویرگی | آرین سیستم

نرم افزار حسابداری پخش مویرگی | آرین سیستم

انواع مختلف پخش مویرگی   

پخش مویرگی را می توان به دو دسته زیر تقسیم کرد:

 • پخش مویرگی سرد: در این روش ابتدا محصول توسط بازاریاب به مشتریان معرفی شده و در صورت جلب رضایت مشتری ، محصول مورد نظر برای مشتری ارسال می شود.
 • پخش مویرگی گرم: در این روش بازاریاب همراه با محصولات شرکت در محل خریدار حاضر می شود و پس از جلب رضایت مشتری در همان زمان محصول را به مشتری تحویل می دهد.

مزایای استفاده  از نرم افزار پخش مويرگي

استفاده از نرم افزار پخش مویرگی مزایای زیر را در سازمان ایجاد می کند:

 • کاهش زمان تحویل محصول به خریدار
 • کاهش موجودی محصول در انبار شرکت
 • کاهش فروش از دست رفته
 • کاهش هزینه های اضافی
 • واکنش مناسب در زمان تغییر بازار
 • طراحی بهتر ومناسب تر برای محصول

5 نکته مهم هنگام خرید نرم افزار حسابداری پخش مویرگی

نرم افزار فروش مویرگی توسط شرکت های مختلف طراحی شده و به فروش می رسد. هنگام خرید این نرم افزار توجه به ویژگی های سیستم پخش مویرگی و سازگاری آن با فرایندهای شرکت ، اهمیت بسیاری دارد. در این قسمت از مقاله به معرفی 5 نکته مهم که هنگام خرید نرم افزار پخش مویرگی باید توجه کرد ، می پردازیم.

خرید نرم افزار پخش مویرگی | آرین سیستم

خرید نرم افزار پخش مویرگی | آرین سیستم

 1. قابلیت استفاده آنلاین از نرم افزار حسابداری پخش مویرگی:

امروزه پیشرفت تکنولوژی و فناوری اطلاعات ، قابلیت های بسیاری به نرم افزارهای مختلف افزوده است. یکی از مهم ترین قابلیت ها که تاثیر بسیاری در عملکرد سازمان ها داشته است ، قابلیت دسترسی آنلاین و تحت وب بودن آن است. هنگام خرید نرم افزار حسابداری پخش مویرگی توجه به این نکته ضروری است. مدیران سازمان با استفاده از این امکان می توانند در هر ساعت از شبانه روز و در هر مکانی به صورت آنلاین گزارش های مورد نظر خود را دریافت کرده و در وقت خود صرفه جویی کنند.

 1. یکپارچگی نرم افزار و قابلیت انعطاف بالا:

یکی دیگر از قابلیت های مهم که امروزه در نرم افزارها دیده می شود ، یکپارچگی نرم افزارها و ارتباط آن ها با سایر بخش های سازمان و نرم افزارهای مورد استفاده در آن ها است. هنگام خرید نرم افزار حسابداری پخش مویرگی باید دقت کرد این نرم افزار قابلیت اتصال و ارتباط با واحدهای مختلف سازمان مانند واحد حسابداری ، انبار و واحد خرید و فروش را داشته باشد.

 1. قابلیت تعریف کاربران به صورت نامحدود:

بسیاری از سازمان ها تعداد کاربران بسیاری دارند و در آینده نیز به تعداد آن ها افزوده خواهد شد. یکی از قابلیت هایی که هنگام خرید نرم افزار حسابداری پخش مویرگی باید به آن توجه کرد ، تعریف کاربران به صورت نامحدود و ایجاد تغییرات در آن در صورت نیاز است.

 1. قابلیت ارتباط نرم افزار پخش مویرگی با نرم افزارهای مختلف office :

تهیه گزارش از فعالیت ها و برنامه ها در قالب های مختلف ، از ویژگی های نرم افزار حسابداری پخش مویرگی به حساب می آید. برنامه پخش مویرگی باید توانایی ارتباط و ارائه گزارش های لازم در قالب Word ، Excel  و هم چنین Pdf را داشته باشد.

 1. مدیریت تمام اطلاعات سازمان در یک پایگاه داده:

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید نرم افزار حسابداری پخش مویرگی باید به آن توجه کرد ، یکپارچگی در پایگاه های داده است. استفاده از یک پایگاه داده به جای چندین پایگاه داده ، گسستگی بین داده ها را از بین می برد و مانع ذخیره داده های تکراری خواهد شد.

هدف ما در این مقاله معرفی سیستم پخش مویرگی و نکات مهمی بود که هنگام خرید این نرم افزار باید به آن توجه کرد. امیدواریم استفاده از این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دانلود فایلهای PDF مربوط نرم افزار حسابداری پخش مویرگی

دانلوددانلود فایل : بازاریابی مویرگی
فرمت : PDF – حجم فایل ۱ مگابایت

دسترسی به مقالات مرتبط:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
تماس جلسه دمو کاتالوگ

ما منتظر تماس شما هستیم تا ...

 • شرایط کاری و نیازهای ویـژه سـازمان شما را بشنویم
 • به سوالهای شما در مورد ارزش آفرینی نرم افزار پاسخ دهیم
 • بر اساس تجربه موفق نرم افزار ArianERP در صنایع مختلف بهترین پیشنهاد را برای افزایش بهره‌وری سازمان به شما ارائه دهیم
 • با توجه به نیازهای اختصاصی شما، به شما در انتخاب بهترین راهکارها کمک کنیم