باج افزار | آرین سیستم

باج افزارها اطلاعات شما را نابود می کنند ! هشدارها را جدی بگیرید

در روزهای اخیر با توجه به بازدیدها و گزارش هایی که از طریق ستاد مراقب از مشتریان به واحد پشتیبانی و واحد فناوری اطلاعات آرین سیستم داده شده است ، و با پیگیری هایی که انجام شد ، وجود یک سری باج افزار در سرورهای مشتریان و قفل کردن اطلاعات آنها دردسر ساز شده است. ادامه مطلب …

مزایای سیستم ERP | آرین سیستممزایای سیستم ERP | آرین سیستم

مزایای استفاده از سیستم erp در مدیریت یکپارچه سازمان

مزایای استفاده از سیستم erp در هزاره اقتصاد ، خدمات و فناوری ، به یاری شرکت های تولیدی و صنعتی در جهت انتقال سریع تر و مناسب اطلاعات و یکپارچه سازی آمده است. با توجه به پوشش دهی وظایف و فعالیت های تخصصی واحدهای متعدد سازمان و همچنین تجزیه و تحلیل اطلاعات و ارائه گزارشات به موقع ، وجود نرم افزار مدیریت سازمانی را ضروری تر از گذشته کرد و این گونه آشنایی با مفهوم erp برای مدیران با اهمیت شد.

با توجه به بالا بودن مدت زمان و هزینه استقرار سیستم منابع سازمان erp ، باید ارزیابی اولیه ای از اهداف و نیازمندی کسب و کار و همچنین میزان آمادگی سازمان برای پیاده سازی انجام گیرد.با توجه به افزایش و گسترش رقابت ، شرکت ها ناگزیر به استفاده از نرم افزار مدیریت سازمانی  شده اند.

در این راستا شرکت آرین سیستم طی تحقیق و بررسی نیاز مشتریان خود اقدام به طراحی و تولید یکی از ابزار مهم در یکپارچگی عملیات و اطلاعات در نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمان  یعنی ERP کرده است و در حال حاضر به عنوان یکی از مهمترین ابزار برنامه ریزی مدیریت سازمان مورد استفاده و رضایت مدیران و کاربران سازمان قرار گرفته است.

با بیان ساده سعی شده در این مقاله ضمن تعریف erp , مزایای استفاده از سیستم erp و مراحل اجرای آن در سازمان بیان شود.

ادامه مطلب …

سیستم حسابداری اموال | آرین سیستم

سیستم حسابداری اموال و دارایی ثابت در مدیریت کنترل اموال

سیستم حسابداری اموال برای مدیران واحد تولیدی و صنعتی در جهت آگاهی و نظارت بر اموال و دارایی ثابت بسیار ضروری است. می دانید چرا؟ چون برای برنامه ریزی صحیح در جهت سرمایه گذاری های سازمان ، اطلاع دقیق از اموال و تجهیزات به عنوان دارایی و سرمایه شرکاء و همچنین اطلاع از وضعیت خسارت ، نقل و انتقال و حفاظت و نگهداری ضروری و لازم است.

بخشی از سیستم یکپارچه آرین سیستم ، نرم افزار اموال و داراییهای ثابت است که برنامه نویسان متخصص ما برنامه ریزی حسابداری اموال و دارایی ثابت را بر مبنای نظارت و سهولت مدیریت اموال در سازمان طرح ریزی کردند. و برای کاربران ویژگی و امکانات متنوعی فراهم شده است. با توجه به اینکه برنامه مدیریت اموال با سرعت و امکانات ویژه به مدیران و مسئولین اداری این امکان را می دهد که از هر طریق و از هر جا در مورد اموال خود در سیستم حسابداری اموال ، گزارشی را تهیه و تصمیم بگیرند و این امکان فقط به دلیل تحت وب بودن نرم افزار اموال و دارایی ثابت آرین سیستم است. در ادامه ضمن بیان مزایای سیستم حسابداری اموال ، خواهیم گفت حسابداری اموال چیست.

ادامه مطلب …

ثبت سند حسابداری حقوق و دستمزد | آرین سیستم

نحوه ثبت سند حسابداری حقوق و دستمزد در نرم افزار حقوق

ثبت سند حسابداری حقوق و دستمزد کارگران آیا طبق آیین نامه حقوق و دستمزد است ؟ از این دست سوالات را هر روز بسیاری از کارگران و کارمندان مراکز دولتی و خصوصی از خود می پرسند و شاید تا به امروز هم نتوانستن به طور کامل جواب خود را بگیرند!

در بخش اداری مالی هر سازمان یا کسب و کاری ، یکی از زمان بر ترین اما با اهمیت تریت محاسبات مربوط به ثبت سند حسابداری حقوق و دستمزد است. چرا که پرداخت منظم حقوق و دستمزد پرسنل باعث رضایت و اطمینان کارکنان ، و در نتیجه افزایش بهره وری و تولید می شود. با توجه به اینکه ثبت سند حسابداری حقوق و دستمزد یکی از حساس ترین و با اهمیت ترین اسناد حسابداری است و آشنایی با نحوه ثبت حقوق و دستمزد و مفاهیم کاربردی مانند حقوق پایه ، فیش مستمری یا کار نوبتی باعث تسهیل کار حسابدار با انواع نرم افزار محاسبه و ثبت حقوق و دستمزد همچون نرم افزار یکپارچه حقوق و دستمزد آرین سیستم است ، در این مقاله سعی ما این است که به توضیح پاره ای از مباحث مربوط به ثبت های حسابداری حقوق و دستمزد بپردازیم.

ادامه مطلب …

قیمت نرم افزار اتوماسیون اداری | آرین سیستم

تاثیر قیمت نرم افزار اتوماسیون اداری در یکپارچگی اطلاعات سازمان ها

انسان فکر کند ، ماشین کار کند! می توان گفت این تفکر باعث تاثیر قیمت نرم افزار اتوماسیون اداری در امور مالی و اداری از سیستم سنتی به مدرن ، و تولید و به کارگیری نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری شد. طی تحقیقی که انجمن مدیریت جریان کار در سال 2006 در شرکت هایی که از روش سنتی برای انجام مکاتبات خود استفاده می کردند انجام شد ، نشان از دریافت 30% ارزش افزوده زمانی بود که برای انجام فرآیند سازمان صرف می کردند و 70% باقیمانده صرف اتلاف وقت و هزینه می شد.

در ایران نیز طی تحقق طرح دولت الکترونیک ، تشویق و همسو شدن نهادهای مختلف برای استفاده از سیستم های مکانیزه اتوماسیون اداری در دستور کار قرار گرفته است.

شرکت آرین سیستم  نیز در کنار دیگر شرکت های پیشرو در زمینه فروش اتوماسیون اداری تحت وب و تناسب قیمت نرم افزار اتوماسیون اداری یکپارچه با عملکرد و کارایی لازم ، مورد تایید بسیاری از سازمان ها و ادارات داخلی قرار گرفته است.

در ادامه ما میخواهیم به تعدادی از فاکتورهایی که در زمان خرید و بررسی امکانات و قیمت اتوماسیون اداری برای نظم و یکپارچگی اطلاعات در نظر گرفته می شود اشاره کنیم.

ادامه مطلب …

نرم افزار انبار | آرین سیستم

اصول انبارداری نوین در فرآیندهای سیستم حسابداری انبار | آرین سیستم

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و رشد جمعیت ، امکان تولید انبوه کالا فراهم شده است. و این خود زمینه را برای به وجود آمدن سازمان های عظیم مهیا کرده است. در این نظام پیچیده ، اصول انبارداری نقش مهمی را به عنوان واسطه موجبات گردش کالا ایفا می کند. در این راستا مدیریت موجودی کالا با توجه به گسترش سازمان ها و مشکلات فرآیند تولید و فروش یکی از بخش های حیاتی در زمینه زنجیره تامین کالا است.

و با توجه به شرایط و ساختار سازمانی وجود یک نرم افزار انبار کارآمد امری اجتناب ناپذیر است.لذا نرم افزار انبار آرین سیستم به عنوان یک سیستم انبارداری سیستماتیک مورد استفاده در بسیاری از شرکت ها ، می تواند با ویژگی هایی همچون کنترل بر هزینه های بهای تمام شده یک کالا ، کنترل تامین موجودی انبار جهت خرید به موقع ، نقش مهمی را در ارتباط با نقدینگی سازمان و موجودی های کالا و مواد ایفا کند.

ادامه مطلب …

طراحی و استقرار نرم افزار | آرین سیستم

هدف از طراحی و استقرار بهترین نرم افزار در سازمان چیست؟

در قرن بیستم انفجار اطلاعات و پیشرفت تکنولوژی ، تمام عرصه های زندگی را دستخوش تحول نموده است. در دنیای رقابتی امروزه با تکامل فن آوری هم تراز نیروی انسانی و سرمایه ، اطلاعات در سازمان ها هم به عنوان مزیت نسبی بنگاه های اقتصادی محسوب می شود. استقرار بهترین نرم افزار و جهت گیری نرم افزاری در بسیاری از سازمان ها در سراسر جهان به سمت جمع آوری و تحلیل اطلاعات پراکنده گرایش پیدا کرده است.

در حالی که شرکت های طراحی نرم افزار رو به گسترش هستند ، پیدا کردن راه حل مناسب برای استفاده بهینه از منابع سازمان ضروری است. با توجه به این پراکندگی در انواع نرم افزار مدیریت ، حال این سوال مطرح می شود که چگونه از بین سیستم جامع متنوع در بازار ، انتخاب مناسب برای طراحی و استقرار بهترین نرم افزار و استفاده از آن داشته باشید؟

ادامه مطلب …

نرم افزار هوشمند صندوق فروش | آرین سیستم

صندوق مکانیزه فروش چیست ؟ نرم افزار هوشمند صندوق فروش

در بسیاری از کشورهای جهان در زنجیره تولید برای کنترل جریان گردش کالا از صندوق مکانیزه فروش به عنوان یکی از راهکارهای اساسی اقتصاد کشور استفاده می شود. در کنار تمام مزایای همگام بودن صندوق فروش با نیازهای بشر ، استفاده از نرم افزار صندوق فروش در بهره مندی بهینه از زمان نقش به سزایی دارد. استفاده از صندوق فروش برای مردم کشورهای پیشرفته به حدی جایگاه مناسبی دارد که استفاده از آن را در جهت نظامندی از وقت و امکانات به نفع کل جامعه می دانند.امروزه در ایران نیز تا حد زیادی شاهد تلفیق فرهنگ و آگاهی مردم در استفاده از صندوق فروش ، همپایه با استفاده از سایر ابزار الکترونیکی هستیم. همه رفتارهای اصناف با استفاده از نرم افزار صندوق فروش شفاف می شود و هر مشتری به شخصه ترجیح می دهد خرید خود را از جایی انجام دهد که مجهز به نرم افزار صندوق فروشگاهی باشد.

ادامه مطلب …

نرم افزارخزانه داری | آرین سیستم

نرم افزار خزانه داری چیست؟ – ثبت های حسابداری خزانه داری

نرم افزار خزانه داری چیست ؟! آیا می دانید اطلاعات دریافت و پرداخت های شرکت در سیستم خزانه داری جمع آوری و محاسبه می شود؟ مطمئناً شما هم تا حالا اصطلاح خزانه داري رو شنیدید و کنجکاو شدید که اطلاعاتی در زمینه واحد خزانه داری کسب کنید. در ابتدا باید بدونیم که خزانه چیست و اصلاً ثبت های حسابداری خزانه داری چقدر در گزارشات بنگاه های اقتصادی و معاملات نقش دارد. در ادامه به تعریف خزانه داری در حسابداری و معرفی سیستم خزانه داری آرین سیستم به عنوان کاربردی ترین نرم افزار خزانه داری در اکثر شرکت های بزرگ و برند می پردازیم. ادامه مطلب …

نرم افزارهای حسابداری با قابلیت سفارش سازی | آرین سیستم

چگونه یک نرم افزار حسابداری سفارشی با حداکثر کاربرد انتخاب کنیم؟

تفاوت در ساختار بنگاه های اقتصادی موجب شده ، مشتریان روش و نیاز متفاوتی در کاربرد نرم افزار در حسابداری داشته باشند. گاهی نیز خاص و متفاوت بودن استراتژی و منابع کسب و کار باعث می شود تهیه یک نرم افزار حسابداری هماهنگ با نیاز مشتری تا حدی پیچیده به نظر برسد. با این توصیفات می توان گفت ، سفارش سازی بر مبنای نیاز کاربران یکی از دغدغه ها و فاکتورهای مهم سازمان ها در زمان خرید نرم افزار حسابداری است. ادامه مطلب …