نرم افزار حسابداری ساختمان سازی | آرین سیستم

نرم افزار حسابداری ساختمان سازی و پیمانکاری ساختمان

آیا در هر لحظه از میزان سود و زیان قرارداد و پروژه های خود مطلع هستید؟ داشتن نرم افزار حسابداری ساختمان سازی نیاز اصلی شرکت های فعال در زمینه پیمانکاری ساختمان است. چرا که با توجه به رشد سریع ساخت و ساز جهت مدیریت همزمان پروژه ها به مدیران و مهندسان ساختمان سازی کمک به سزایی می کند. با استفاده از یک نرم افزار حسابداری پروژه های ساختمانی با کاربری آسان و امکانات فراوان ، به راحتی می توانید در زمان انجام پروژه ابتدا قیمت تمام شده را محاسبه و با احتساب هزینه های اولیه و نهایی ، تصمیمات بهتری را در طول انجام پروژه ساختمان سازی بگیرید.

ادامه مطلب …

نرم افزار حسابداری مورد تایید دارایی | آرین سیستم

نرم افزار حسابداری مورد تایید دارایی + دانلود فرم معرفی

چرا باید نرم افزار حسابداری مورد تایید دارایی باشد؟! اگر شما هم جزء کسانی هستید که به یک نرم افزار حسابداری در سازمان خود نیاز دارید ، حتماً در بررسی های خود در بازار نرم افزارهای مالی و اداری شعارهایی همچون ” نرم افزار حسابداری مورد تایید دارایی ” به گوشتان خورده است. تصمیم شما خرید نرم افزار حسابداری است ، ولی از شرایط و لیست نرم افزار های مورد تایید اداره مالیات اطلاعی ندارید. ادامه مطلب …

اتوماسیون اداری | آرین سیستم

اتوماسیون اداری چیست ؟ – تعریف انواع اتوماسیون اداری

اتوماسیون اداری چیست ؟ اگر مدیر و کارشناس IT باشید حتماً این سوال رو حداقل یک بار از خود پرسیده اید که اتوماسیون به چه معناست؟ و چه کاربردهایی می تواند برای موفقیت در اهداف سیستم سازمانی داشته باشد. امروزه با توجه به پیدایش و گسترش جریانات ارتباطی و همچنین پیچیده شدن ارتباطات تجاری سازمان ها ، نیاز به یک سیستم اداری یکپارچه که بتواند حجم عظیمی از مکاتبات و اطلاعات را با دقت و سرعت مورد بررسی و طبقه بندی قرار دهد ، به وضوح احساس می شود. چرا که یکی از منابع با ارزش و اصلی مدیران سازمان همین دسترسی به اطلاعات است. با توجه به این مهم در حوزه فناوری اطلاعات ، اتوماسیون اداری بهترین راه حل مکانیزه برای صرفه جویی در زمان و استفاده بهینه از امکانات سازمان می باشد.
ادامه مطلب …

حساب و ثبت مالیات | آرین سیستم

حساب و ثبت مالیات ارزش افزوده در نرم افزار حسابداری فروش

حساب و ثبت مالیات بر اساس باور اقتصاددانان اهمیت ویژه ای در چرخه و حیات اقتصادی کشور دارد. انگیزه های سرمایه گذاری با اخذ مالیات بر ارزش افزوده افزایش پیدا می کند و مانع از انتقال سرمایه به بخش خدماتی می گردد. در فرآیند تولید از کارخانه تا محل فروش به صورت مرحله ای حساب و ثبت مالیات بر ارزش افزوده اخذ ، و بر خلاف مالیات بر فروش که به صورت انباشته مرحله ای مالیات دریافت می شود ، محاسبه مالیات به صورت جدا از قیمت اصلی کالا است.

با توجه به اثرات و اهمیت ثبت فروش مالیات بر ارزش افزوده در حسابداري فروش ، به شکل اجمالی مروری بر روند ثبت های حسابداری فروش و مزایای آن خواهیم داشت.

ادامه مطلب …

باج افزار | آرین سیستم

باج افزارها اطلاعات شما را نابود می کنند ! هشدارها را جدی بگیرید

در روزهای اخیر با توجه به بازدیدها و گزارش هایی که از طریق ستاد مراقب از مشتریان به واحد پشتیبانی و واحد فناوری اطلاعات آرین سیستم داده شده است ، و با پیگیری هایی که انجام شد ، وجود یک سری باج افزار در سرورهای مشتریان و قفل کردن اطلاعات آنها دردسر ساز شده است. ادامه مطلب …

مزایای سیستم ERP | آرین سیستممزایای سیستم ERP | آرین سیستم

مزایای استفاده از سیستم erp در مدیریت یکپارچه سازمان

مزایای استفاده از سیستم erp در هزاره اقتصاد ، خدمات و فناوری ، به یاری شرکت های تولیدی و صنعتی در جهت انتقال سریع تر و مناسب اطلاعات و یکپارچه سازی آمده است. با توجه به پوشش دهی وظایف و فعالیت های تخصصی واحدهای متعدد سازمان و همچنین تجزیه و تحلیل اطلاعات و ارائه گزارشات به موقع ، وجود نرم افزار مدیریت سازمانی را ضروری تر از گذشته کرد و این گونه آشنایی با مفهوم erp برای مدیران با اهمیت شد.

با توجه به بالا بودن مدت زمان و هزینه استقرار سیستم منابع سازمان erp ، باید ارزیابی اولیه ای از اهداف و نیازمندی کسب و کار و همچنین میزان آمادگی سازمان برای پیاده سازی انجام گیرد.با توجه به افزایش و گسترش رقابت ، شرکت ها ناگزیر به استفاده از نرم افزار مدیریت سازمانی  شده اند.

در این راستا شرکت آرین سیستم طی تحقیق و بررسی نیاز مشتریان خود اقدام به طراحی و تولید یکی از ابزار مهم در یکپارچگی عملیات و اطلاعات در نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمان  یعنی ERP کرده است و در حال حاضر به عنوان یکی از مهمترین ابزار برنامه ریزی مدیریت سازمان مورد استفاده و رضایت مدیران و کاربران سازمان قرار گرفته است.

با بیان ساده سعی شده در این مقاله ضمن تعریف erp , مزایای استفاده از سیستم erp و مراحل اجرای آن در سازمان بیان شود.

ادامه مطلب …

سیستم حسابداری اموال | آرین سیستم

سیستم حسابداری اموال و دارایی ثابت در مدیریت کنترل اموال

سیستم حسابداری اموال برای مدیران واحد تولیدی و صنعتی در جهت آگاهی و نظارت بر اموال و دارایی ثابت بسیار ضروری است. می دانید چرا؟ چون برای برنامه ریزی صحیح در جهت سرمایه گذاری های سازمان ، اطلاع دقیق از اموال و تجهیزات به عنوان دارایی و سرمایه شرکاء و همچنین اطلاع از وضعیت خسارت ، نقل و انتقال و حفاظت و نگهداری ضروری و لازم است.

بخشی از سیستم یکپارچه آرین سیستم ، نرم افزار اموال و داراییهای ثابت است که برنامه نویسان متخصص ما برنامه ریزی حسابداری اموال و دارایی ثابت را بر مبنای نظارت و سهولت مدیریت اموال در سازمان طرح ریزی کردند. و برای کاربران ویژگی و امکانات متنوعی فراهم شده است. با توجه به اینکه برنامه مدیریت اموال با سرعت و امکانات ویژه به مدیران و مسئولین اداری این امکان را می دهد که از هر طریق و از هر جا در مورد اموال خود در سیستم حسابداری اموال ، گزارشی را تهیه و تصمیم بگیرند و این امکان فقط به دلیل تحت وب بودن نرم افزار اموال و دارایی ثابت آرین سیستم است. در ادامه ضمن بیان مزایای سیستم حسابداری اموال ، خواهیم گفت حسابداری اموال چیست.

ادامه مطلب …

ثبت سند حسابداری حقوق و دستمزد | آرین سیستم

نحوه ثبت سند حسابداری حقوق و دستمزد در نرم افزار حقوق

ثبت سند حسابداری حقوق و دستمزد کارگران آیا طبق آیین نامه حقوق و دستمزد است ؟ از این دست سوالات را هر روز بسیاری از کارگران و کارمندان مراکز دولتی و خصوصی از خود می پرسند و شاید تا به امروز هم نتوانستن به طور کامل جواب خود را بگیرند!

در بخش اداری مالی هر سازمان یا کسب و کاری ، یکی از زمان بر ترین اما با اهمیت تریت محاسبات مربوط به ثبت سند حسابداری حقوق و دستمزد است. چرا که پرداخت منظم حقوق و دستمزد پرسنل باعث رضایت و اطمینان کارکنان ، و در نتیجه افزایش بهره وری و تولید می شود. با توجه به اینکه ثبت سند حسابداری حقوق و دستمزد یکی از حساس ترین و با اهمیت ترین اسناد حسابداری است و آشنایی با نحوه ثبت حقوق و دستمزد و مفاهیم کاربردی مانند حقوق پایه ، فیش مستمری یا کار نوبتی باعث تسهیل کار حسابدار با انواع نرم افزار محاسبه و ثبت حقوق و دستمزد همچون نرم افزار یکپارچه حقوق و دستمزد آرین سیستم است ، در این مقاله سعی ما این است که به توضیح پاره ای از مباحث مربوط به ثبت های حسابداری حقوق و دستمزد بپردازیم.

ادامه مطلب …

قیمت نرم افزار اتوماسیون اداری | آرین سیستم

قیمت نرم افزار اتوماسیون اداری و افزایش عملکرد سازمان !

انسان فکر کند ، ماشین کار کند! می توان گفت این تفکر باعث تاثیر قیمت نرم افزار اتوماسیون اداری در امور مالی و اداری از سیستم سنتی به مدرن ، و تولید و به کارگیری نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری شد. طی تحقیقی که انجمن مدیریت جریان کار در سال 2006 در شرکت هایی که از روش سنتی برای انجام مکاتبات خود استفاده می کردند انجام شد ، نشان از دریافت 30% ارزش افزوده زمانی بود که برای انجام فرآیند سازمان صرف می کردند و 70% باقیمانده صرف اتلاف وقت و هزینه می شد.

در ایران نیز طی تحقق طرح دولت الکترونیک ، تشویق و همسو شدن نهادهای مختلف برای استفاده از سیستم های مکانیزه اتوماسیون اداری در دستور کار قرار گرفته است.

شرکت آرین سیستم  نیز در کنار دیگر شرکت های پیشرو در زمینه فروش اتوماسیون اداری تحت وب و تناسب قیمت نرم افزار اتوماسیون اداری یکپارچه با عملکرد و کارایی لازم ، مورد تایید بسیاری از سازمان ها و ادارات داخلی قرار گرفته است.

در ادامه ما میخواهیم به تعدادی از فاکتورهایی که در زمان خرید و بررسی امکانات و قیمت اتوماسیون اداری برای نظم و یکپارچگی اطلاعات در نظر گرفته می شود اشاره کنیم.

ادامه مطلب …

نرم افزار انبار | آرین سیستم

اصول انبارداری نوین در فرآیندهای سیستم حسابداری انبار | آرین سیستم

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و رشد جمعیت ، امکان تولید انبوه کالا فراهم شده است. و این خود زمینه را برای به وجود آمدن سازمان های عظیم مهیا کرده است. در این نظام پیچیده ، اصول انبارداری نقش مهمی را به عنوان واسطه موجبات گردش کالا ایفا می کند. در این راستا مدیریت موجودی کالا با توجه به گسترش سازمان ها و مشکلات فرآیند تولید و فروش یکی از بخش های حیاتی در زمینه زنجیره تامین کالا است.

و با توجه به شرایط و ساختار سازمانی وجود یک نرم افزار انبار کارآمد امری اجتناب ناپذیر است.لذا نرم افزار انبار آرین سیستم به عنوان یک سیستم انبارداری سیستماتیک مورد استفاده در بسیاری از شرکت ها ، می تواند با ویژگی هایی همچون کنترل بر هزینه های بهای تمام شده یک کالا ، کنترل تامین موجودی انبار جهت خرید به موقع ، نقش مهمی را در ارتباط با نقدینگی سازمان و موجودی های کالا و مواد ایفا کند.

ادامه مطلب …