مشاوره
جلسه دموکاتالوگ
عضویت در خبرنامه

سامانه مودیان مالیاتی و پایانه های فروشگاهی

وبینار سامانه مودیان مالیاتی و پایانه های فروشگاهی

در سال های گذشته چندین بار با قوانین مختلف، درباره الزام به استفاده از سامانه‌های صندوق فروش مکانیزه صحبت شده است، اما تاکنون به آن توجه نشد. درنهایت قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان در مهرماه 1396 در مجلس شورای اسلامی ایران به تصویب رسید. راه اندازی سامانه مودیان مالیاتی و پایانه های فروشگاهی، یکی از اقدامات بسیار مهمی است که دولت امسال انجام داده است.

باتوجه به اهمیت بالای تغییرات انجام شده در سامانه مودیان مالیاتی و پایانه های فروشگاهی، شرکت مبناداده آرین سیستم اقدام به برگزاری وبینار سامانه مودیان مالیاتی و پایانه های فروشگاهی نموده است. میهمان این وبینار مهم و کاربردی جناب آقای احمد غفار زاده (معاون حسابرسی اداره کل مالیاتی مودیان بزرگ) می‌باشد.

محورهای وبینار سامانه مودیان مالیاتی و پایانه های فروشگاهی

 • بررسی قانون سامانه مودیان
 • بررسی وظایف و تکالیف مودیان و اشخاص ثالث در قوانین سامانه مودیان
 • مشوق ها و جرایم صدور صورتحساب الکترونیکی مالیاتی
 • معرفی راهکارهای آرین سیستم برای این قانون
 • پرسش و پاسخ

تاریخ برگزاری وبینار

زمان شروع وبینار: 1401/12/15 – ساعت 15:00

زمان پایان وبینار: 1401/12/15 – ساعت 16:30

ویدیوی وبینار سامانه مودیان مالیاتی و پایانه های فروشگاهی

اگر شما نتوانستید در وبینار شرکت کنید ناراحت نباشید! ما ویدیوی وبینار را برایتان ضبط کرده ایم. الان می‌توانید ویدیوی این وبینار مهم را مشاهده کنید.

همچنین فایل‌های ارائه وبینار را از طریق لینک زیر می‌توانید دانلود کنید.

دانلود فایل های ارائه شده در وبینار
اطلاعات فایل: فایل بدون نیاز به پسورد می‌باشد.

اهداف قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان

 • ایجاد شفافیت اقتصادی در راستای برقراری عدالت مالیاتی
 • ایجاد زیرساخت مناسب جهت جمع آوری و یکپارچگی اطلاعات مربوط به فعالیت مؤدیان
 • مقابله با اقتصادهای زیر زمینی و فرار مالیاتی
 • افزایش نظارت سازمان امور مالیاتی برعملکرد مودیان مالیاتی
 • افزایش وصول مالیات

قانون جدید سامانه مودیان مالیاتی و پایانه های فروشگاهی

باتوجه به فراخوان‌هایی که از تاریخ 1401/08/01 برای برخی شرکت‌ها ارسال شده است، احتمالا شما هم نگران ارسال صورتحساب‌های خود هستید. اما سوال است کدام نرم افزار حسابداری شرکتی را بخریم؟ آیا نرم افزار حسابداری رایگان که بتوان تمام امور حسابداری را با آن انجام داد، وجود دارد؟

طبق قوانین جدید، مودیان مالیاتی برای ارسال صورتحساب های خود باید به صورت مستقیم اقدام کرده، یا باید ازطریق یک معتمد صورتحساب های خود را ارسال کنند. البته افرادی هم که قبلا از طریق سامانه جامع تجارت و سامانه سامن صورتحساب های خود را ارسال می کردند، می‌توانند تا مدتی صورتحساب های خود را ازطریق همین سامانه ها ارسال کنند، اما درنهایت باید از طریق یکی از 3 سامانه سام، کیسان و هیس صورتحساب های خود را ارسال کنند.

مراحل ارسال صورتحساب به سامانه مودیان مالیاتی

 • ثبت نام در سامانه مودیان مالیاتی و دریافت شناسه یکتا
 • ایجاد کارپوشه در سامانه مالیاتی – دریافت اطلاعات ارسال از معتمد
 • دریافت و تعریف شناسه یکتای کالاها
 • تعریف اطلاعات پایه موردنیاز در نرم افزار آرین سیستم (مانند شناسه ملی فروشنده و خریدار و…)

ارسال صورتحساب مالیاتی ازطریق نرم افزار آرین سیستم

نرم افزار آرین سیستم این قابلیت را به بخش فروش خود اضافه کرده است، که از طریق بخش فروش شما بتوانید به صورت سیستمی صورتحساب های خود را ارسال کنید. تمام اطلاعات فاکتورهای فروش، فاکتورهای برگشت از فروش و همچنین فاکتورهای ابطال شده در سیستم ثبت شده و شما می توانید صورتحساب های ثبت شده خود را به صورت مستقیم و یا از طریق معتمد ارسال نمایید.

طبق قوانین امور مالیاتی اگر شما صورت حساب های خود را به صورت سیستمی ارسال کنید و پس از مدتی بخواهید از طریق معتمد صورتحساب های خود را ارسال کنید، میتوانید بعد از 6 ماه روش ارسال خود را تغییر دهید. حتی اگر بالعکس این مورد هم برایتان پیش بیاید، یعنی ازطریق معتمد صورتحساب های خود را ارسال کنید و بخواهید روش خود را تغییر بدهید، می توانید بعد از 6 ماه به صورت مستقیم صورتحساب ها را ارسال کنید.

درصورتی که روش ارسال اطلاعات مودی به صورت مستقیم باشد، درنرم افزار آرین سیستم به راحتی می توانید در فرم مربوطه اطلاعات صورتحساب خود را چک کنید و با کلیک روی دکمه ارسال، صورتحساب ها را برای سامانه مربوطه ارسال کنید. درصورتی که از طریق معتمد صورتحساب های خود را ارسال کنید، بازهم قبل از ارسال برای معتمد، اطلاعات در فرم مربوطه به شما نمایش داده شده و می توانید اطلاعات را تغییر بدهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
در صورتی که سوالی ندارید به دیگران کمک کنید تا مشکلشان حل شود!